Zostań mistrzem bukietów - zobacz florystyczne prace dyplomowe w Krakowie
26 sierpnia 2011 roku w Bonarka City Center odbył się egzamin praktyczny z florystyki, który zakończył II edycję Studiów Podyplomowych Florystyka działających na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Prezentujemy zwycięskie prace.
Pierwsze miejsce w kategorii nasadzenia
Jak zeszłego roku wielkim atutem imprezy był egzamin otwarty dla publiczności. W piątek przez cały dzień zwiedzający podglądali zmagania 19 słuchaczy, śledzili poszczególne etapy powstawania kompozycji, zapoznawali się z technikami florystycznymi, podziwiali bogactwo gatunków i odmian roślin oraz różne interesujące, a czasem zaskakujące pomysły naszych florystów. Komisja sędziowska, kierująca się zasadami przyjętymi przez FLORINT, w składzie: Piotr Salachna, Mariola Miklaszewska i Monika Kudłacz przyznała tytuł florysty wszystkim słuchaczom. Każdy z nich wykonał cztery prace. Egzamin, podobnie jak w roku ubiegłym, zakończyła trwająca do niedzieli wystawa prac absolwentów. Nagrodę publiczności (udział w warsztatach florystycznych ufundowany przez zeszłorocznego absolwenta Huberta Lamańskiego) zdobyła Katarzyna Paluch. Cieszy bardzo wysoka frekwencja publiczności, zarówno na egzaminie jak i podczas wystawy, ogromny podziw, zainteresowanie i pozytywne emocje, które wzbudzały kwiatowe prace studentów.
W kategorii nasadzenie zwyciężyła praca Michała Cwiniarta (ex aequo z pracą Jagody Utrata). Autor wykorzystał w kompozycji interesujące odmiany sukulentów z rodzaju Sansevieria, Echeweria, Aloe.
"Komnata tajemnic"
Zaczarowana kula Wioletty Smaga w pracy "Komnata tajemnic".
Pierwsze miejsce w kategorii bukiet ślubny
Pierwsze miejsce dla Marzeny Rachtan w kategorii bukiet ślubny (ex aequo z pracą Jagody Utraty), misterna konstrukcja z pereł, wypełniona kwiatami w pastelowych barwach.
Zwycięska praca w kategorii "Pojawiły się ogrodowe byliny"
W bukiecie wiązanym, którego autorką jest Anna Nizińska, zdobywczyni pierwszego miejsca w tej kategorii, pojawiły się ogrodowe byliny: Echinops ritro, Echinacea purpurea, Miscanthus sinensis, Anaphalis margaritacea oraz gatunki jednoroczne Limoniu sinuatum i Papaver somniferum.
Nagroda publiczności "Światła rozszczepienie"
Praca pt "Światła rozszczepienie" Katarzyny Paluch zdobyła największe uznanie wśród publiczności.
"Kwiaty fonograficzne"
Jagoda Utrata przy pracy nad dużą formą, pt "Kwiaty fonograficzne".
"Molas Indian Kuna"
Duża forma Anny Bodzek-Sikora pt. "Molas Indian Kuna" zajęła pierwsze miejsce w tej kategorii (ex aequo z Małgorzatą Pawlusek). Inspiracją były motywy zdobnicze indiańskiego plemienia z Panamy. Pomiędzy warstwami falistej tektury umieszczono wiele egzotycznych, kolorowych kwiatów, gałęzi, korzeni i owoców.
"Tajemnica życia"
Katarzyna Skrzypulec (pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej) przygotowuje dużą formę pt. "Tajemnica życia". To największa duża forma przedstawiona na egzaminie z ogromnym bogactwem i różnorodnością kwiatów.
"Wesele"
Krakowski motyw na egzaminie w dużej formie Róży Ryszka "Wesele". Para krakowska wypleciona z pszenicy.
Absolwenci, nauczyciele i sędziowie Studiów Podyplomowych Florystyki działającym na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie
Absolwenci, nauczyciele i sędziowie, od lewej stoją: Grażyna Siepetowska, Dorota Żelasko, Helena Gądek, Anna Bodzek-Sikora, Katarzyna Skrzypulec, Róża Ryszka, Magdalena Stachowicz, Marta Pietrzyk, Monika Kudłacz, Grażyna Korzekwa, Bożena Pawłowska, Anna Nizińska, Anna Kapczyńska, Mariola Miklaszewska, Piotr Salachna, Anna Bach, Monika Ścibisz, Katarzyna Paluch, Marzena Rachtan, Małgorzata Pawlusek (zasłonięta), Jagoda Utrata i Wioletta Smaga. Brakuje spośród tegorocznych absolwentów: Beaty Biermańskiej, Marii Dorau i Michała Cwiniarta.
Skomentuj:
Zostań mistrzem bukietów - zobacz florystyczne prace dyplomowe w Krakowie