Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kuchnia drewniana dla dzieci - zrób to sam

Mat. prasowe Bosch/Redakcja

Kuchnia drewniana dla dzieci to świetny pomysł na prezent dla naszych pociech- zarówno na Dzień Dziecka, jak i na urodziny oraz pod choinkę. Jeśli chcesz sprawić dziecku przyjemność oraz podarować mu coś wyjątkowego, wykonaj samodzielnie zabawkę - drewnianą kuchnię. Do przygotowania kuchni drewnianej dla dzieci można wykorzystać starą komódkę lub zbędną szafkę nocną.

Kuchnia drewniana dla dzieci
Kuchnia drewniana dla dzieci
Bosch

Drewniana kuchnia dla dzieci to tradycyjna zabawka, która wspiera kreatywność i zachęca do pomysłowej zabawy. Oprócz stymulowania kreatywności, zabawki te uczą dzieci o drewnie, jego funkcjach i akcesoriach. Dzieci mogą używać tych zabawek kuchennych, aby wymyślać wymyślone posiłki i grać w udawanie w kuchni. Kuchnia dla dzieci może pomóc małym dzieciom poradzić sobie ze stresem związanym z nauką.

Drewniana kuchnia dla dzieci powinna mieć zaokrąglone krawędzie dla bezpieczeństwa i mocną podstawę dla stabilności. Musi być pomalowana nietoksycznymi farbami. Warto dodać do niej zabawkowe akcesoria, które można kupić w kompletach w sklepach z zabawkami. Dzieci będą mogły dzięki temu naśladować rodziców w przygotowywaniu posiłków. 

Jeśli planujemy wykonać drewnianą kuchnię dla dzieci samodzielnie, warto zapytać dzieci o ich ulubione kolory - i takich użyć w projekcie DIY. Można użyć również stempli, szablonów malarskich lub naklejek. 

Drewniana kuchnia dla dzieci
Drewniana kuchnia dla dzieci
Alexey Borodin/Shutterstock

Kuchnia drewniana dla dzieci - potrzebne produkty i narzędzia

Do samodzielnego wykonania drewnianej kuchni dla dzieci będziemy potrzebowali następujących narzędzi i produktów:

 • szafka lub komoda drewniana - wymiary: 55 cm wys. x 45 cm dł. x 35 cm szer.,
 • deski o wymiarach: 40 cm dł. x 10 cm szer. - 3 sztuki,
 • wyrzynarka akumulatorowa, wiertarko-wkrętarka,
 • pistolet i wkłady do klejenia na gorąco,
 • wkręty do drewna o śred. 3,5 mm - 12 sztuk,
 • 4 podkładki z korka,
 • drewniane gałki meblowe - 5 sztuk,
 • pleksi o wymiarach 30 x 30 cm,
 • farby akrylowe - biała i czarna,
 • system natryskowy do malowania.

Oprócz tego warto zgromadzić różne "kuchenne" akcesoria do zabawy: patelnie, garnki, sztućce, drobniejsze przybory kuchenne.

Kuchnia drewniana dla dzieci
Kuchnia drewniana dla dzieci
Bosch

Kuchnia drewniana dla dzieci - zrób to sam. KROK 1.

Zaczynamy od rozłożenia na części starej szafki lub komody. W razie potrzeby zdzieramy z niej stare powłoki (farbę lub lakier) za pomocą szlifierki. Malujemy poszczególne elementy farbą akrylową w białym kolorze. Zostawiamy tylko pierwszą od góry szuflady (posłuży za miejsce na pokrętła kuchenki), a z pozostałych szuflad robimy drewnianą ramę piekarnika. Do szuflady przyklejamy drewniane gałki meblowe. Na blat przyklejamy cztery korkowe podstawki pod kubki - posłużą jako palniki.

Kuchnia drewniana dla dzieci - zrób to sam. KROK 2.

Czas zabrać się za "piekarnik". Jeśli nasza komoda lub szafka nocna ma w dolnej części uchylne drzwiczki, wycinamy w nich wyrzynarką otwór na kawałek pleksi - w ten sposób powstanie okienko piekarnika. W przypadku, gdy szafka składa się z kilku szuflad, zostawiamy tylko pierwszą od góry (jako miejsce na pokrętła kuchenki), a z pozostałych szuflad robimy ramę piekarnika. Przycinamy je z użyciem wyrzynarki, a potem szlifujemy ich krawędzie.

Przy użyciu wyrzynarki przycinamy również pleksi na wymiar drzwiczek od piekarnika. Kiedy rama i pleksi są gotowe, łączymy elementy z użyciem kleju do klejenia na gorąco. Aby drzwi od piekarnika się uchylały, mocujemy je do szafki za pomocą zawiasów.

Kuchnia drewniana dla dzieci - zrób to sam. KROK 3

Kolejny krok to przygotowanie górnej ramy kuchenki, na której zawiesimy potem przybory kuchenne. Za pomocą akumulatorowej wiertarko-wkrętarki i wkrętów łączymy  ze sobą deski i mocujemy gotową ramę do tylnej ściany kuchenki. Następnie wkręcamy kilka wkrętów w listwę nad palnikami - nie do końca, a w taki sposób, by można było zawiesić na nich kuchenne akcesoria.

Kuchnia drewniana dla dzieci - zrób to sam. KROK 4

Na zakończenie przyszedł czas na dekorowanie. Przyklejamy do kuchenki wszystkie zgromadzone elementy dekoracyjne: drewniane gałki mające imitować pokrętła, haczyki na bocznej ścianie na rękawicę i fartuszek kuchenny oraz korkowe podkładki na wierzch kuchenki, które będą udawały palniki.

Kuchnia drewniana dla dzieci
Kuchnia drewniana dla dzieci
Bosch

Zobacz także:

  Więcej o:

Skomentuj:

Kuchnia drewniana dla dzieci - zrób to sam