Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak zrobić zabawki antystresowe dla dzieci i dorosłych?

Redakcja

Samodzielnie wykonane zabawki antystresowe pomagają się odstresować, rozluźnić - warto więc zrobić kilka różnych zabawek, aby urozmaicać sobie relaks. Przy okazji warto zaprosić dzieci do wspólnej zabawy w robieniu zabawek.

Jak zrobić zabawki antystresowe dla dzieci i dorosłych?
Jak zrobić zabawki antystresowe dla dzieci i dorosłych?
Shutterstock

Zalety zabawek antystresowych - nie tylko dla dzieci

O użyteczności zabawek antystresowych decydują dwie właściwości:

 • Przyjemny dotyk, który napełnia energią i łagodzi stres.
 • Wypełnienie zabawki poprawia zdolności motoryczne rąk i łagodzi napięcia.

Popularne na TikTok tutoriale z zabawkami pop it to pokazują, jak wykonać tego typu antystresowe akcesoria. Są one przyjemne w dotyku. Zawsze wracają do swojego pierwotnego kształtu, bez względu na to, z jaką siłą są ściskane. Pozwalają też:

 • Wzmocnić mięśnie rąk.
 • Rozwijać umiejętności pisania i kaligrafii.
 • Zwiększyć koncentrację.
 • Złagodzić zmęczenie.
 • Pomóc poprawić koordynację.

Antystresowe zabawki dla dzieci i dorosłych

Praca z zabawką antystresową jest niezwykle prosta. Wystarczy ją na chwilę ścisnąć. Sam proces ściskania i rozluźniania mięśni korzystnie wpływa na samopoczucie. Dzięki tym prostym ćwiczeniom i prostym urządzeniom możesz rozładować stres, poprawić swój stan fizyczny i emocjonalny. Takie zabawki mają korzystny wpływ na nastrój dorosłego i dziecka. Najczęściej zabawki antystresowe to: piłka, poduszka, miękka zabawka w postaci zwierzęcia czy dowolnego innego przedmiotu. Wszystkie te rzeczy możesz kupić w sklepie lub zrobić samemu.

Zabawki antystresowe
Zabawki antystresowe
Shutterstock

Zabawka antystresowa z papieru

Antystresowe zabawki dla dzieci, można wykonać z najprostszego, najtańszego i niedrogiego materiału, jakim jest papier. Będziemy potrzebować:

 • Papieru dobrej jakości i dużej gęstości, ale nie tektury.
 • Kleju w sztyfcie lub PVA.
 • Nożyczek, markera.

Wybierz papier o spokojnych tonach, z wyłączeniem jasnych odcieni. W przypadku braku doświadczenia w robieniu takich zabawek zaleca się zacząć od prostych gadżetów. Weź cztery paski papieru o szerokości 1,5 cm, dwa z nich mogą być na przykład beżowe, a pozostałe dwa paski papieru są niebieskie.

Papierowa zabawka - krok po kroku

Sklej paski tego samego koloru. Otrzymasz długi arkusz papieru o szerokości 1,5 cm. Każdy pasek przyklejamy do poprzedniego pod kątem prostym. Rezultatem jest rodzaj akordeonu-węża. Jego początek i koniec należy połączyć ze sobą klejem. Otrzymasz koło przypominające trójwymiarowy płatek śniegu. Można go obracać nieograniczoną liczbę razy od środka do krawędzi.

Zabawki antystresowe
Zabawki antystresowe
Shutterstock

Squish - trend z TikTok - jak go zrobić w domu? Piłeczki antystresowe

Kolejną prostą zabawką jest squish, który można wykonać z różnych materiałów. Najprostszą i najpopularniejszą opcją jest squash papierowy. Aby wykonać taką zabawkę, potrzebujesz zwykłego papieru biurowego lub kolorowego, taśmy samoprzylepnej, markera lub pisaków, nożyczek, miękkiego wypełniacza (syntetyczny winterizer, wata, plastikowe torby).

 • Wymyśl i narysuj wygląd przyszłej zabawki lub wydrukuj gotową wersję.
 • Wytnij gotowy rysunek i przenieś kontur na papier, a następnie go pokoloruj.
 • Zaklej puste miejsca taśmą.
 • Ułóż arkusze jeden na drugim, klejoną stroną na zewnątrz.
 • Połącz półfabrykaty wzdłuż krawędzi cienkimi paskami taśmy samoprzylepnej, pozostawiając otwór.
 • Wypełnij zabawkę wypełniaczem i zaklej otwór taśmą.

Squish może być wykonany z plasteliny powietrznej lub masy modelarskiej. Spodoba się zarówno dorosłym, jak i ich dzieciom w każdym wieku.

Ta zabawka pomoże się odstresować, rozluźnić i zrelaksować

Guma piankowa o drobnych oczkach to kolejny materiał, z którego można zrobić squish. Jej główną zaletą jest wielkość - możesz zrobić zabawkę o dowolnym rozmiarze.

Będziesz potrzebować lekkiej gumy piankowej, na którą naniesiesz zarys zabawki. Wytnij model nożem do papieru. Następnie weź gwasz w wybranym kolorze i klej. Wymieszaj oba składniki i równomiernie pokryj nimi powierzchnię zabawki. Kiedy wyschną, pomaluj farbami, udekoruj.

Zabawki antystresowe
Zabawki antystresowe - slime
Shutterstock

Jak zrobić piłeczkę antystresową z balona?

Antystresowa zabawka pop it z przyborów domowych zachęci dziecko do zabawy. Robienie zabawek antystresowych uspokaja, odwraca uwagę od zmartwień i rozwija zdolności motoryczne. Do wykonania prostej zabawki antystresowej potrzebujemy:

 • Balony.
 • Mąka, kasza manna lub skrobia.
 • Przędza, marker, plastikowa butelka, mocny klej.

Napompuj balon. Utwórz lejek z odciętej końcówki plastikowej butelki. Możesz też użyć lejka kuchennego. Naciągnij balon na szyjkę lejka i wypełnij go mąką lub skrobią. Zawiąż wypełniony balon ciasnym węzłem, odetnij jego końcówkę, ostrożnie umieść go w innym balonie. Przyklej element dekoracyjny. Możesz użyć wielokolorowej wstążki, zawiązując ją na kokardce. Użyj markera, aby narysować śmieszną buzię na zabawce. Twoja zabawka antystresowa jest gotowa.

zabawki antystresowe
Zabawka antystresowa - krok po kroku
Shutterstock

Zobacz także:

  Więcej o:

Skomentuj:

Jak zrobić zabawki antystresowe dla dzieci i dorosłych?