Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie dla młodej pary

red.

Minimalizm z dużą dawką humoru, czyli salon z kuchnią w nowoczesnym mieszkaniu

Oryginalne zestawienia barw, prostota form i kilka ciekawych rozwiązań - tak krótko można by scharakteryzować mieszkanie w Białymstoku  (o powierzchni 68,3 m kw) zaprojektowane przez Łukasza Kosakowskiego. Projektant przygotował kilka wizualizacji salonu z kuchnią.

Zastosowano tu sporo odcieni szarości - od delikatnego tonu mgły na ścianach, przez mysi odcień betonowej posadzki, po głęboki antracyt zasłon. Szarość jest neutralnym tłem, na którym dobrze wyglądają akcenty w mocnych kolorach. Oranż, żółć i niebieski pojawiają się na meblach i obrazach.

Nie chcieliśmy by minimalistyczne wnętrze wyglądało jak spod linijki. Konwencję przełamują elementy „niedoprojektowane”. Luźny układ modułowej kanapy i stolików, płótna pozbawione ram, słup pokryty farbą tablicową, surowy ekran oraz rzutnik, mocowane do sufitu - wprowadzają luz w powściągliwą całość

- mówi Łukasz Kosakowski.

W części jadalniano-kuchennej ściany od podłogi do sufitu zajmują czarne, matowe szafy. Ukryto w nich wszystkie przedmioty niezbędne w kuchni. Przestrzeń pomiędzy szafkami ozdobiono komiksowym wzorem. Na tym mrocznym, surowym tle świetnie prezentuje się pomarańczowa wyspa i błękitne hokery.

Skomentuj:

Mieszkanie dla młodej pary