Wiązanki na cmentarz. 40 kolorowych dekoracji na Wszystkich Świętych

Wiązanki na cmentarz? Gdyby polskie obchody Wszystkich Świętych i Zaduszek przypominały te ze stanu Michoacán albo innych okolic Meksyku, nie mielibyśmy powodu, by namawiać Państwa do ozdobienia w tym roku grobów innymi dekoracjami kwiatowymi. Wiankami i wiązankami z większą ilością koloru i z większą lekkością.
W meksykańskich obchodach Dnia Zmarłych nie ma nic ze smutku, solenności i powagi. Więcej w nim z karnawału, który zawiesza wszelkie prawa codzienności i pozwala pokonać lęk śmiechem. To dlatego na straganach zalegają cukrowe czaszki i kościotrupy z czekolady, a wszystko wibruje kolorami i muzyką. Najważniejszymi kwiatami tego dnia są radosne aksamitki. Upięte w festony zdobią figury świętych w kościołach, cmentarne rzeźby i domowe ołtarzyki, w których zmarłym zostawia się jadło i napitki. 1 i 2 listopada cmentarze toną w świetle świec i lampionów, a przy grobach bliskich gromadzą się całe rodziny, by wspólnie z duchami przodków jeść, pić, śpiewać i weselić się.

Wiązanka na cmentarz

Nie zmienimy naszych tradycji związanych z listopadowymi świętami. Nadal będą spokojne, wyciszone i pełne zadumy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by - biorąc przykład z Meksykanów - zmienić sposób dekoracji grobów na cmentarzach.

Wiązanki na cmentarz - ciekawe wzory

Postawmy w tym roku na wiązanki barwne, pełne energii, radosne. Według danych Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego ponad 95 proc. Polaków to katolicy. Jeśli istotnie tak jest, miażdżąca większość z nas wierzy w zmartwychwstanie, a więc w radość ponownego spotkania z tymi, którzy odeszli.

27 stroików, wiązanek i wieńców nagrobnych >>>Wiązanki na cmentarz ze sztucznych kwiatków

Jeśli macie czas wolny warto spróbować samodzielnie stworzyć dekorację na grób bliskiej osoby. Najbardziej trwałe dekoracje będą te wykonane ze sztucznych kwiatów. Można łączyć naturalną bazę np. igliwie ze sztucznymi kwiatami. Obecnie sztuczne kwiaty doskonale imitują oryginały, a mają tę przewagę nad żywymi, że bez szwanku będą zdobić grób aż do wiosny. A wtedy możemy po prostu wymienić główki kwiatów na inne.

Wiązanki bożonarodzeniowe na cmentarz

Przecież swoich bliskich odwiedzamy nie tylko przy okazji Święta Zmarłych. Doskonałym momentem jest również takie niezwykle rodzinne święto jak Boże Narodzenie. Również przy tej okazji można bardzo radośnie i oryginalne przystroić grób bliskiej osoby. Do stworzenia stroika bożonarodzeniowego możemy wykorzystać szyszki, gałązki jodeł czy świerków, a nawet lampki czy bombki choinkowe. Możliwości jest bardzo wiele.Więcej o:
Komentarze (7)
Wiązanki na cmentarz. 40 kolorowych dekoracji na Wszystkich Świętych
Zaloguj się
 • witam777

  Oceniono 40 razy 34

  Często nosiłam na groby ekstra stroik, a za chwilę go nie było. Nienawidzę hien cmentarnychy

 • valby-2500

  Oceniono 26 razy 10

  Moda nagrobkowa, czekam na pierwsze szafarki na youtube od nagrobkow.

 • monika.libra36

  Oceniono 9 razy 5

  "Nadal będą spokojne, wyciszone i pełne zadumy". W tym tkwi piękno tego dnia !!!

 • thea19

  Oceniono 8 razy 4

  1 listopada: zywy phalaenopsis? zielone liscie winobluszczu? fantasci

 • student_zebrak

  Oceniono 11 razy 3

  no dobra, a gdzi to mozna zamowic online? Z dostarczeniem na cmentarz.

 • duzyjanusz

  Oceniono 4 razy 2

  No ku...wa! Szczgólnie ten z eukaliptusem niezwykle w Polsce popularny!!!

 • grabnik

  Oceniono 19 razy 1

  "Wiesz już, jaką wiązankę zniesiesz na GRÓB? 40 kolorowych stroików i dekoracji na Wszystkich..."
  Nie wiem; chyba wolę znieść jajko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX