Pergole ogrodowe i tarasowe

MP

Trzy żywioły w Twoim ogrodzie. Jak chronić się przed słońcem, wiatrem i deszczem… w dobrym stylu. Doskonałym rozwiązaniem są pergole tarasowe i ogrodowe.

Pergola ogrodowa
Pergola ogrodowa
Fot. Cube Garden

Wszyscy dobrze wiemy, że pogoda w Polsce potrafi być nieprzewidywalna. Dzień, który rozpoczyna się pięknym słońcem nierzadko kończymy, uciekając przed deszczem. Warto mieć to na uwadze planując architekturę ogrodu. W naszym klimacie, w cenie zawsze będą rozwiązania, które potrafią adaptować się do każdych warunków. Eksperci Cube Garden radzą, jak stworzyć własną strefę relaksu, która jednocześnie chroni przed słońcem, deszczem i wiatrem, a przy tym zachwyca designem i klasą.

Dobrze zaprojektowany ogród lub taras stanowi dodatkową przestrzeń życiową. To w nim, szczególnie latem, spędzamy najwięcej czasu. Planując więc jego architekturę należy zwrócić szczególną uwagę na funkcjonalność wybranych rozwiązań.

Pergole i altany w ogrodzie

Pergole ogrodowe i tarasowe

Pergole tarasowe i ogrodowe to prywatne strefy relaksu, miejsce idealne na przyjęcia i rodzinne spotkania, które mają potencjał by stać się centrum rodzinnego życia. Są to konstrukcje modułowe, które możemy tworzyć wedle własnych potrzeb. Co więcej, dzięki różnorodnym opcjom, są w stanie zapewnić schronienie przed słońcem w upalne dni oraz deszczem i wiatrem przy załamaniu pogody. Jakie rozwiązania warto wybierać, by cieszyć się nimi bez względu na pogodę?

Kwitnące pnącza na ogrodowe pergole

Pergole ogrodowe - modułowe

Największą zaletą rozwiązań modułowych jest możliwość dopasowania ich do własnych potrzeb. Pergole ogrodowe i tarasowe można więc „zbudować” tak, aby spełniały różne role. Sekret tkwi w odpowiednim doborze rodzaju zadaszenia oraz ścian. Jeśli zależy Ci na stylowym, eleganckim dopełnieniu ogrodowej przestrzeni na pogodne dni - wybierz zasłony. Jeśli chcesz, z kolei, stworzyć własną strefę prywatności, w której nie zaskoczy Cię żadna zmiana warunków atmosferycznych, warto zdecydować się na roletę ZIP, która zapewnia maksymalną ochronę przed słońcem, wiatrem i deszczem oraz pełną intymność. Cube Garden proponuje także między innymi wypełnienie dachu i ścian lamelami - czyli ruchomymi „listwami”, które można dowolnie regulować, ustawiając je pod różnym kątem. Taka konstrukcja daje możliwość częściowej bądź całkowitej ochrony przed słońcem i zachowania prywatności. W pozycji zamkniętej chroni również przed wiatrem. Zaletą aluminiowych ścianek żaluzjowych (pionowych lub poziomych) jest, z kolei, całkowita bezobsługowość oraz możliwość montażu dodatkowych dekoracji, sadzenia roślin – ozdobnych pnączy. Warto pamiętać także o czwartym „żywiole”, który latem próbuje zawładnąć naszymi ogrodami, czyli… o uciążliwych insektach. Modułowe rozwiązania dają możliwość zamontowania moskitiery.

Pergole ogrodowe
Pergole ogrodowe
Fot. Cube Garden

Pergole ogrodowe metalowe

Ogromną zaletą nowoczesnych, aluminiowych konstrukcji ogrodowo-tarasowych jest wygoda ich użytkowania. Składają się na nią niewątpliwie brak konieczności konserwacji i gwarancja trwałości – odporność na promieniowanie UV i korozję. Co więcej, niektóre z rozwiązań są bezobsługowe, sterowane automatycznie. W przypadku niektórych opcji, możemy regulować ich funkcje – na przykład stopień przysłonięcia, co powoduje komfort podczas zmieniającej się pogody. Nie straszne będą zarówno ostre promienie słońca, jak i zacinający deszcz. Wszystko to sprawia, że wizja błogiego relaksu urzeczywistnia się jeszcze bardziej.

Osłona przed słońcem na tarasie, balkonie i w ogrodzie. Pergole, parasole, namioty, markizy i altany ogrodowe

Rafał Modlinger, projektant Cube Garden
Nowoczesna pergola ogrodowa
Nowoczesna pergola ogrodowa
Fot. Cube Garden

Nowoczesne pergole ogrodowe

Dlaczego warto postawić na pergole w miejsce bardziej „tradycyjnych” elementów aranżacji ogrodowych? Jest to z pewnością rozwiązanie znacznie solidniejsze niż parasole lub namioty ogrodowe. Gwarantuje jednocześnie podobną swobodę przenoszenia go w dowolne miejsce. Wszystko dzięki, opracowanym przez Cube Garden, pergolom wolnostojącym. To unikalne na polskim rynku rozwiązanie nie wymaga budowy fundamentu. Konstrukcję można postawić na tarasie, nad basenem lub w ogrodzie. A jeśli w przyszłości zmienisz decyzję, pergolę można przenieść.

Modułowość konstrukcji daje możliwość stworzenia zabudowy na miarę potrzeb. Nie tylko pod względem praktycznym, ale także wizualnym. W ofercie Cube Garden znalazła się szeroka gama kolorystyczna, dzięki której pergole i zabudowy tarasowe zachwycą każdego miłośnika dobrego designu.

Skomentuj:

Pergole ogrodowe i tarasowe