Dekoracje na Wszystkich Świętych. Dekoracje z kory i kwiatów na groby

1. PLATAN
Styropianową formę obłożono kawałkami kory platanu (używając kleju na gorąco). Środkową część kompozycji wyłożono korą papai. Przez jej charakterystyczne spękania przełożono goździki, a na wierzchu umocowano gałązki modrzewia z szyszkami i pędy winorośli. Kwiaty mogą być w fiolkach lub w gąbce.

1. PLATAN Styropianową formę obłożono kawałkami kory platanu (używając kleju na gorąco). Środkową część kompozycji wyłożono korą papai. Przez jej charakterystyczne spękania przełożono goździki, a na wierzchu umocowano gałązki modrzewia z szyszkami i pędy winorośli... (Fot. Arkadiusz Ścichocki / AG)

Nie tylko jej uroda, ale i trwałość podpowiadają, że będzie doskonałym materiałem w stylowych dekoracjach na Wszystkich Świętych.
Kora dla drzew pełni funkcje ochronne, jest niczym skóra. Dla nas liczy się jej piękno - faktura i kolorystyka. Szarobrunatna u sosen, biała lub kremowa u brzóz, łuszcząca się i cieniowana u platanów... W dłoniach florysty staje się pięknym tworzywem. Czym właściwie jest kora? Sięgając do botanicznych źródeł, dowiadujemy się, że pnie i gałęzie roślin drzewiastych pokryte są korą, powstającą dzięki działalności miazgi korkotwórczej. Ta zdrewniała i martwa część, może być zbudowana z wielu warstw; często jest spękana lub łuszcząca się. U różnych gatunków drzew jest w inny sposób dekora-cyjna i efektowna. Korę możemy kupić na giełdzie kwiatowej. Z natury pozyskujmy ją tylko z powalonych pni drzew - nie niszczmy żywych! W przypadku platana nie ma tego problemu, bowiem u starszych, rosnących jeszcze egzemplarzy kora łuszczy się sama.

Więcej pomysłów znajdziesz w jesiennym numerze miesięcznika BUKIETY

e-ogrody na wideo

Zobacz także
 • Kompozycje z owocami jesieni krok po kroku - radosne płomienie
 • Warzywa w kuchni też mogą mieć piękne towarzystwo. Sąsiadem dla czerwonej kapusty jest wielobarwna kula, którą ułożono z chryzantem o różnej budowie koszyczków. DEKORACJE INSPIRACJE - Chryzantemy na wesoło
 • Płaski krążek, np. ze styropianu, oklejono preparowanymi liśćmi kokoloby. Asymetryczne ułożenie świec, które przyklejono, rozdzielają pałeczki cynamonu. Stroiki ze świecą
Komentarze (7)
Dekoracje na Wszystkich Świętych. Dekoracje z kory i kwiatów na groby
Zaloguj się
 • seidr

  Oceniono 2 razy 2

  Wątpię, by większość polaczków się na takie minimalistyczne dekoracje skusiła... ZA SKROMNE! Co by ludzie powiedzieli??! Pewnie całe miasteczko by potem gadało! No chyba, że obok takiego artystycznego minimalizmu postawiliby z 10 megagigantycznych zniczy... "Niech chamstwo widzi jak się państwo bawi!"
  Żałosne święto, a Halloween krytykują. Tymczasem na polskich grobach - rewia mody i dizajnu, byle lepiej, byle drożej, byle więcej niż 'sąsiady'! Bo przecież trzeba się pokazać i niech zazdroszczą :P

 • mentice

  Oceniono 1 raz 1

  Święto Zmarłych, świętym święto niepotrzebne.

 • Gość: Anka

  0

  nie podoba mi się 2 i 4 wstydziłabym się coś takiego postawić na grobie i nie dlatego że jest to małych rozmiarów

 • czepiallska

  0

  Większość z tych propozycji jest prześliczna!
  Gratuluję pomysłów i realizacji!

 • Gość: ciekawy

  0

  te dekoracje moga byc, ale kto projektuje te koszmarne znicze?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX