Topiary - rzeźby z roślin [Zdjęcia]

Największe cuda wykreowane przez mistrzów architektury krajobrazu coraz częściej pojawiają się na światowych wystawach, w ogrodach botanicznych, parkach rozrywki, a nawet w miastach - po prostu dla ozdoby. Zebraliśmy dla Was najciekawsze roślinne rzeźby ogrodowe. Zobaczcie sami.
Tego typu żywe rzeźby modne są od wieków. Pierwsze pojawiły się już w starożytnym Rzymie, w ogrodach Juliusza Cezara. Do tej pory możemy podziwiać przepiękne wzory w ogrodach barokowych w postaci parterów czy niezwykłych labiryntów. Stworzenie ciekawego toparu z krzewu czy drzewa to nie lada wyzwanie dla ogrodnika. Sposobów jest bardzo wiele. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że wycięcie nawet niewielkiej figurki z krzewu może zająć kilka sezonów. Najciekawsze pojawiają się w przestrzeni publicznej - powstają z rosnących w parkach dużych okazów. Nadaje im się przeróżne kształty: zwierząt, ludzi, geometryczne a nawet scen rodzajowych. Kiedyś wielkość topiarów była ograniczona rozmiarami roślin. Dziś nowe technologie pozwalają tworzyć gigantyczne instalacje ozdobione kolorowymi plamami kwiatów oraz wielkimi fragmentami darni.

Więcej o:
Komentarze (2)
Topiary - rzeźby z roślin [Zdjęcia]
Zaloguj się
  • Paulina Wielgosz

    Oceniono 1 raz 1

    Ciekawe pomysły. Najnowsze trendy w dziedzinie florystyki można znaleźć na florysta3d.pl/

  • arlettaletta

    0

    piękne ! ogrody są cudowne. ja z kolei polecam ozdoby ogrodowe zrobione z kamienia, gipsu czy innych materiałów ogrodniczych, by upiększyć swój ogród ;) favore.pl/23553_rzezba-ogrodowa-pomiki-karykatura-gdansk-pomorskie.html pozdrawiam miłośników natury !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX