Skuteczne sposoby na kreta [Z FORUM]

Anna Grunwald

Kret potrafi mocno dać się we znaki rujnując ogród. Pamiętajmy, że jest pod ochroną i nie można go zabijać. Jak sobie z nim radzić? Oto pomysły zaczerpnięte z forum. Dorzucajcie nowe!

Gryzonie i krety
Gryzonie i krety
Fot.Target
1. Pułapki mechaniczne z zapadkami. Pułapki mają sygnalizację (chorągiewki) pokazujące, czy pułapka jest pełna czy pusta. Gdy zwierzę wejdzie do środka, trzeba je wynieść na łąkę lub do lasu.

2. Zwierzęta domowe - psy i koty, które rozdrapują kopce. Kret ma bardzo czuły węch i zapach drapieżników może go wystraszyć.

3. Kulki z naftaliny. Do każdego kopczyka trzeba jak najgłębiej wepchnąć zwykłe kulki na mole (naftalinę). Sprawdzony, tani i naprawdę skuteczny bezkrwawy patent wyczytany w "babskiej" gazecie.

4. Karbid, który należy włożyć do otworów w kopcach, lekko zwilżyć i zasypać. Mokry karbid wytwarza śmierdzący gaz.

5. Odstraszacze dźwiękowe lub ultradźwiękowe wpychane głęboko do kopczyków. Odstraszacze należy umieszczać stopniowo oddalając się od domu - żeby zwierzęta kierowały się do ogrodzenia i mogły wyjść poza posesję. Niestety głęboka podmurówka może być poważnym utrudnieniem w ewakuacji kretów, a wtedy zdezorientowane zwierzęta mogą poczynić jeszcze większe szkody.

6. Puszki lub ucięte butelki po napojach, do których wkłada się wiatraczki, a całość umieszcza w otworze kopca. Drgania i szum wytwarzane przez wiatraczek niepokoją i odstraszają kreta.

7. Dzwonki zawieszane w ogrodzie. Krety nie lubią ich dźwięku.

8. Przesuszanie trawnika, by nie rozwijały się w nim dżdżownice i pędraki, które są przysmakiem kretów. Jeśli kret nie znajdzie pożywienia na naszej posesji, pójdzie go szukać gdzieś indziej.

Walka z kretami jest bardzo trudna często trzeba połączyć kilka metod, by osiągnąć cel. Piszcie jak Wam się udaje wyprosić krety z ogrodu

Zdjęcie Target Reiss Aus Kret, Pies, Kot - Odstraszający 600ml
Target Reiss Aus Kret, Pies, Kot - Odstraszający 600ml
  0 opinii w okazje.info


  Zdjęcie AAA ODSTRASZACZ KRETÓW NA ENERGIĘ SŁONECZNĄ
  AAA ODSTRASZACZ KRETÓW NA ENERGIĘ SŁONECZNĄ
   0 opinii


   Zdjęcie KRETOŁAP NIE ZABIJA TYLKO ŁAPIE
   KRETOŁAP NIE ZABIJA TYLKO ŁAPIE
    0 opinii
     Więcej o:

    Skomentuj:

    Skuteczne sposoby na kreta [Z FORUM]