Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Różane nowości

Szklarnia na balkon i do ogrodu

Aldona Zakrzewska
Lekka, wolnostojąca szklarnia z aluminiową konstrukcją i wypełnieniem z poliwęglanu jest idealna do ogrodów średniej wielkości. - Fot.: a40757 shutterstock

Szklarnia to świetne miejsce dla rozsady i doskonała kwatera na chłodne dni dla wrażliwych roślin. W wersji mini zmieści się w małym ogrodzie, a nawet na balkonie.

W jak sposób zapewnić rozsadzie na przedwiośniu dobre warunki do wzrostu, ochronę przed przymrozkami i chłodnymi podmuchami wiatru? Rozwiązaniem jest przydomowa szklarnia. Uprawa pod osłoną wydłuża też okres wegetacji roślin, chroni je przed szkodnikami, opadami, a nierzadko także przed promieniowaniem UV, co zapobiega poparzeniom roślinnych tkanek. Uprawiane w ten sposób warzywa będą wcześniej gotowe do zbiorów.

Najprostsza szklarenka ma formę klosza, którym nakrywamy roślinę, lub pudełka ze zdejmowaną pokrywką. Te większe zaopatrzone są w metalowe stelaże, mają ścianki z przejrzystego poliwęglanu, ze specjalnej folii PVC, rzadziej ze szkła, a wywietrzniki (uchylne, zamykane na suwak) umożliwiają regulowanie temperatury.

Od inspektów, poprzez miniszklarnie na balkon czy taras, aż po pełnowymiarowe konstrukcje modułowe - oferta rynkowa zaspokoi potrzeby każdego ogrodnika. Dostępne nowoczesne szklarnie są lekkie oraz trwałe, łatwe w montażu i konserwacji.

Udostępnij

Przeczytaj także

Kiedy przesadzać hortensje? Szczegółowy poradnik
Kiedy sadzić maliny i jak zrobić to dobrze? Kompletny poradnik
Hamak do ogrodu i na balkon. Jak wybrać i zamocować?

Polecane

Pożytki z zimnej szklarni [Ekspert radzi]
Tuje w donicach na zimę czyli jak zabezpieczyć na zimę iglaki w pojemnikach
Zabudowa balkonu w bloku - plusy i minusy

Skomentuj:

Szklarnia na balkon i do ogrodu

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej