Polski ogród jednym ze 100 najpiękniejszych na świecie

Ogród polskiej projektantki Danuty Młoźniak znalazł się w książce "100 najpiękniejszych ogrodów świata", wśród aranżacji projektantów ze światowej czołówki! Pora więc przybliżyć sylwetkę projektantki i... pokazać jej ogród.
Danuta Młoźniak, właścicielka firmy Gardenarium oraz popularnego portalu Ogrodowisko, zdobyła wiele laurów w licznych konkursach na najpiękniejsze polskie ogrody. Jednak największego zaszczytu dostąpił jej własny przydomowy "Ogród nie tylko bukszpanowy" - został uznany za jeden ze stu najpiękniejszych ogrodów świata i pokazany w książce Emmy Reuss, obok setki innych aranżacji projektantów ze światowej czołówki.

Danuta Młoźniak od wielu lat inspiruje (nie tylko polskich) ogrodników poprzez liczne publikacje na łamach pism ogrodniczych, m. in. miesięcznika "Magnolia i portalu e-ogrody. Często prezentuje też swoje realizacje w popularnym programie "Maja w ogrodzie" (jest pod tym względem rekordzistką!). Udzielała także porad "na żywo" w TVN Warszawa, występując tam jako ekspert w kilkudziesięciu odcinkach porannych weekendowych programów, przeprowadzając wywiady ze znanymi osobami z dziedziny kultury i sztuki, będącymi zarazem pasjonatami ogrodnictwa. Od czterech lat prowadzi popularny portal Ogrodowisko, inspirujący tysiące ogrodników, którzy chętnie i często tam zaglądają, a potem - idąc w ślady "szefowej" - upiększają swoje ogrody, dzięki czemu cała Polska na tym korzysta.

Danuta Młoźniak organizuje też co roku zloty pasjonatów ogrodnictwa w swoim własnym ogrodzie, dzięki czemu stał się on jednym z najbardziej rozpoznawalnych ogrodów prywatnych w Polsce.

W tym roku, we wrześniu Pani Danuta obchodzi 40 rocznicę rozpoczęcia pracy w ogrodnictwie. Wszystko zaczęło się od posadzenia... pierwszego kaktusa. "Kolczasta" pasja szybko przerodziła się w miłość do ogrodów, szczególnie angielskich, tamtejszych sposobów ich uprawy, a także do angielskich róż, od których - gdy kwitną w jej ogrodzie - trudno oderwać wzrok.

Projektantka najlepiej wypoczywa i ładuje akumulatory w czasie licznych "ogrodowych" podróży do Anglii, w poszukiwaniu doświadczeń czy inspiracji... I oczywiście w swoim przydomowym ogrodzie, pełnym bukszpanów oraz innych (nie tylko zimozielonych) roślin, rozkoszując się jego wspaniałą atmosferą i delikatnym pluskiem wody.

Więcej o:
Komentarze (14)
Polski ogród jednym ze 100 najpiękniejszych na świecie
Zaloguj się
 • karol.wojt91

  Oceniono 58 razy 32

  Naprawdę świetny ogród , zadbany każdy szczegół.

 • bopomax

  Oceniono 76 razy 16

  Dla niewolnika formy - zero naturalnosci.

 • gelinde

  Oceniono 29 razy 15

  Pięknie, szkoda tylko, że tak mało kwiatów

 • thea19

  Oceniono 14 razy 12

  bez ogrodnika na etacie nie do utrzymania w obecnym ksztalcie. 3/4 ogrodu w strzyzonych cisach i bukszpanach.

 • Gosia Kana

  Oceniono 23 razy 11

  Piękny choć dla mnie nieco zbyt monochromatyczny, ogród . A gdyby tak wprowadzić parę barwnych akcentów, tak z zaskoczenia?

 • Iwona Kostrzewa

  Oceniono 19 razy 7

  Przepiękny ogród Pani Danusi jest moją inspiracją. Zobaczyć go na żywo to moje marzenie. :)

 • 6mariusz

  Oceniono 39 razy 7

  Ogród zadbany to fakt, ale jak dla mnie mało kontrastu barwy w nim się znajduje , za dużo samej zieleni a gdzie krzewy kwitnące kolorami .......................

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX