Metamorfoza balkonu - 3 projekty

Właściciele tego sporego balkonu marzyli o letniej jadalni i kąciku do relaksu osłoniętym przed słońcem, wiatrem i wzrokiem sąsiadów.
Gorące barwy Gorące barwy Proj. ELIZA RÓŻOWICZ

Gorące barwy

Największym atutem tej aranżacji jest kolorystyka wyrazista i energetyzująca. Dominuje w niej czerwień skontrastowana z czernią i ożywiona plamami żółci. Taka tonacja świetnie podkreśla nowoczesny styl zastosowanych tu rozwiązań. Wśród materiałów królują technorattan i metal, a proste formy mebli nawiązują do wystroju mieszkania.

Realtime Landscaping Photo 2014 by Idea Spectrum - KrystynaFutoma_projekt2w2Proj. ELIZA RÓŻOWICZ

 

Pod kuchennym oknem znalazło się miejsce na jadalnię pod chmurką, a przy wyjściu z salonu na wygodny kącik do relaksu. Balkon jest też pełen aromatów (m.in. dzięki wonnym odmianom petunii z serii Million Bells i ziołom), a szpaler ozdobnych traw tworzy naturalny parawan. Efektownym akcentem kompozycji jest koleus o pstrych liściach. Przed wiatrem chroni osłona w formie wachlarza, mocowana do barierki i ściany.

Tak jest terazFot. ARCHIWUM PRYWATNE

Tak jest teraz

Narożny Balkon jest spory (15 m^2) i bardzo słoneczny ma ekspozycję południowo-zachodnią. A ponieważ znajduje się na ostatnim, 6. piętrze, często hulają na nim wiatry. Balkon obudowano metalową siatką, a podłogę  wyłożono kremowymi gresowymi płytkami.

Zdjęcie KETER Zestaw mebli Chelsea Set brąz Zdjęcie Meble balkonowe Allibert ALLEGRO Zdjęcie Zestaw mebli ogrodowych PARIS 44824171
KETER Zestaw mebli Chelsea ... Meble balkonowe Allibert AL... Zestaw mebli ogrodowych PAR...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info
Chłodne pastele Chłodne pastele Proj. ELIZA RÓŻOWICZ

Chłodne pastele

W drugiej propozycji postawiłam na pastele - kolorystyka z dużą ilością błękitu pozwoli się wyciszyć i zrelaksować po męczącym dniu, a nawet zakosztować nieco nadmorskich klimatów. Popijając kawę w wymoszczonym poduchami wygodnym fotelu, poczujemy się jak na tarasie plażowej kawiarni. To wcale nietrudne, gdy tuż obok szumią trawy posadzone w wysokiej donicy, a od wiatru chroni nas parawan w kształcie żagla. W takim zacisznym, kameralnym miejscu miło uciąć sobie nawet poobiednią drzemkę - o ile tylko leżanka nie okaże się za wąska. W tej roli na balkonie występuje technorattanowa skrzynia - mebel wielofunkcyjny, bo łączący w sobie ławkę i schowek. Również i ten kącik tonie w kwiatach - zresztą cały balkon to prawdziwy petuniowy ogród w donicach.

Realtime Landscaping Photo 2014 by Idea Spectrum - KrystynaFutoma_projekt2w2Proj. ELIZA RÓŻOWICZ

 

Po zmierzchu nastrój kreują płomyki świec migoczące w lampionach zawieszonych na ścianach i ustawionych na posadzce.

Ile to może kosztować:

wyposażenie - 2500 zł

podłoga i inne materiały - 300 zł

rośliny - 500 zł

razem - 3300 zł

* dotyczy projektów 1 i 2

Zdjęcie HECHT Wózek do serwowania dań Hecht S Trolley Zdjęcie MebleDla Skrzynia Bessa Zdjęcie Skagerak St.Thomas - Pufa S1510455
HECHT Wózek do serwowania d... MebleDla Skrzynia Bessa Skagerak St.Thomas - Pufa S...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info
W bieli i zieleni W bieli i zieleni Proj. ELIZA RÓŻOWICZ

W bieli i zieleni

Podstawą trzeciej aranżacji są rośliny zimozielone: bukszpany strzyżone w perfekcyjne kule oraz szczepione na pniu cyprysiki i żywotniki. Ich spokojne, statyczne formy kontrastują ze swobodnymi kwiatowo-ziołowymi kompozycjami w donicach. Balkon podzieliłam na dwie strefy: kącik jadalny przy wyjściu z aneksu kuchennego oraz bardziej intymne miejsce do wypoczynku - ulokowane przy drzwiach prowadzących do domowego salonu, z leżanką ustawioną wśród kwiatów. Zieleń roślin posadzonych na balkonie komponuje się z bielą donic oraz mebli wypoczynkowych - to eleganckie i nowoczesne zestawienie kolorów. Od wiatru chroni mata rozpięta na balustradzie oraz biały drewniany płotek, na którym umieściłam donice z kwiatami oraz łańcuch solarnych lampek. W upalne dni nad balkonem będzie rozpinany żagiel z jasnej tkaniny.

Realtime Landscaping Photo 2014 by Idea Spectrum - KrystynaFutoma_projekt1w7Proj. ELIZA RÓŻOWICZ

 

Ile to może kosztować:

wyposażenie - 1600 zł

podłoga i inne materiały - 400 zł

rośliny - 800 zł

razem - 2800 zł

Zdjęcie Pierrot Home Design Dekoracja ogrodowa GARDI 24891 Zdjęcie Prosperplast doniczka balkonowa Fala terakota Zdjęcie SOBEX Donica SURFINIA 44451701
Pierrot Home Design Dekorac... Prosperplast doniczka balko... SOBEX Donica SURFINIA 44451701
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info
Komentarze (2)
Metamorfoza balkonu - 3 projekty
Zaloguj się
  • bambosz0

    Oceniono 1 raz 1

    a przy - 20 C to te żywotniki w donicach wiosną do wyrzucenia czyli 500 zł. x sztuka do spalenia... Gdzie przechować na zimę (drugi dom) i jak przenieść po 60 + wiosnach? chyba dźwig.. Piszcie o realiach a nie wydumane projekty jednorazowe z wypożyczonymi akcesoriami.

  • koszyki.net.pl

    0

    Pierwsza aranżacja jest najlepsza. Dlaczego? Głównie z powodu wykorzystania mebli z technorattanu. Są świetne! Nie tylko prezentują się ultraelegancko i nowocześnie to w okresie jesienno - zimowym nie ma żadnego problemu z ich przechowywaniem - można je zostawić bez żadnego zabezpieczenia na zewnątrz - nic się z nimi nie stanie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX