Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Aluminium w ogrodzie

MP

I eko, i design – czas na aluminiową architekturę ogrodową. Wiosna to czas porządków, remontów i prac w ogrodzie. Szczególnie teraz, gdy cały świat zwolnił, a pandemiczna rzeczywistość nakazuje pozostać w domach, chętniej inwestuje się w produkty, które pozwalają uprzyjemnić przebywanie w czterech kątach. Brak pośpiechu skłania do podejmowania bardziej przemyślanych decyzji oraz realizowania projektów, na które wcześniej zwyczajnie nie wystarczało czasu. To doskonały moment dla producentów, by poszerzyli oferty o innowacyjne rozwiązania, które będą sprzyjać ludziom i środowisku oraz dla osób, które chcą otaczać się niebanalnymi rozwiązaniami na miarę XXI wieku. Firma Hydro Extrusion Poland pomaga sprostać temu wyzwaniu.

Aluminium w ogrodzie
Aluminium w ogrodzie
Fot. HYDRO EXTRUSION POLAND

Aluminium - nowoczesne tworzywo

Aluminiowa rewolucja trwa. Surowiec ten jest coraz częściej wykorzystywany w branży budowlanej, a jego niezwykłe właściwości doceniają także prywatni inwestorzy. Ogromna estetyka i minimalistyczny design konstrukcji aluminiowych kojarzą się z luksusem i są symbolem nowoczesności. Nie dziwi więc, że podczas wykańczania wymarzonego domu i urządzania jego otoczenia tak chętnie wybieramy rozwiązania aluminiowe.
Jednak walory wizualne to dopiero połowa sukcesu tego surowca. Niezwykła plastyczność sprzyjająca formowaniu dowolnych kształtów otwiera przed producentami szerokie możliwości zastosowań – od niewielkich rozmiarów elementów po wielkoformatowe systemy. Aluminium jest wytrzymałym, a jednocześnie lekkim materiałem. Doskonale izoluje ciepło i jeśli chodzi o zielone rozwiązania, święci dziś prawdziwe triumfy.

Odpocznijmy w ogrodzie>>>

Aluminium w ogrodzie

Aluminium coraz częściej gości nie tylko na salonach, ale i w ogrodach. Z jego pomocą możemy szybko wyczarować przestrzeń zachęcającą do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nowoczesne pergole tarasowe, zadaszenia czy panele osłonowe to doskonały sposób na wydzielenie strefy relaksu i ukrycie przed spojrzeniami sąsiadów tego, co powinno pozostać prywatne.
Z uwagi na właściwości metalu, aluminiowa architektura ogrodowa jest w pełni odporna na niesprzyjające warunki pogodowe, takie jak wilgoć, wiatr czy nadmierne nasłonecznienie, przez co nie koroduje, nie odkształca się, jest stabilna i nie wymaga przeprowadzania zabiegów konserwacyjnych. Jednak bezapelacyjna funkcjonalność to nie jedyna zaleta tego surowca. Choć powszechnie uznawało się go za materiał zimny i dedykowany branży technologicznej, dziś mocną stroną ALU jest naprawdę ciekawe podejście do designu. Materiał może przybrać dowolny kolor palety RAL, wyróżniać się wykończeniem matowym lub błyszczącym, a nawet doskonale imitować drewno. Wszystko zależy od efektu, który finalnie chcemy osiągnąć. Co więcej, pozwala nam puścić wodze wyobraźni i przeobrazić ogrodowe marzenia w rzeczywistość. Oryginalna altana? Przykuwające wzrok ogrodzenie? Przydomowa szklarnia? Dla ALU to nic trudnego.

Jak stworzyć ogród zimowy? 5 najważniejszych rad>>>

Aluminium w ogrodzie
Aluminium w ogrodzie
Fot. Hydro Extrusion Poland

Aluminium w zgodzie z ekologią

Biorąc pod uwagę żywotność – aluminium nie ma sobie równych. Ilość jego cykli życiowych jest praktycznie nieograniczona. W praktyce oznacza to, że jest z łatwością poddawane recyklingowi, a do obróbki wtórnej potrzeba dużo mniejszej ilości energii i nakładu finansowego, niż w przypadku wytwarzania surowca od podstaw. To działanie skutkuje zmniejszeniem śladu węglowego oraz ograniczeniem wydobywania rud boksytu.
Eko-rewolucja wywołana odpowiedzialnością społeczną koncernów skutkuje nieustannym ulepszaniem technologii produkcyjnych, mających na celu powstrzymanie szybko zachodzących zmian klimatycznych. Dobrym przykładem jest koncepcja EcoDesign wprowadzona przez wiodące przedsiębiorstwo przemysłowe, firmę Hydro Extrusion Poland.

Meble ogrodowe. Ławki, huśtawki, krzesła, leżaki ogrodowe>>>

EcoDesign to innowacyjna usługa polegająca na wdrażaniu restrykcyjnych procedur na każdym etapie produkcji aluminium, po to, aby zniwelować ślad węglowy i dostosować produkty do międzynarodowych regulacji – mówi . Celem jest zapewnienie najwyższej jakości certyfikowanych materiałów bezpiecznych dla ludzi i natury. W szerokim asortymencie Hydro Extrusion znajdziemy przyjazne planecie produkty, takie jak np. niskoemisyjny stop Hydro REDUXA. To aluminium o jednym z najniższych na świecie śladów węglowych, 4,0 kg CO2 na 1 kg surowca, co stanowi jedną czwartą średniej globalnej.

Maciej Krzewicki, Country Sales Manager w Hydro Extrusion Poland
Aluminium w ogrodzie
Aluminium w ogrodzie
Fot. Hydro Extrusion Poland

W przypadku produktów aluminiowych ekologia i ekonomia to nierozłączna para, łaskawa nie tylko dla środowiska naturalnego, ale też domowego budżetu. Dzięki temu będziemy mogli ze spokojem rozkoszować się czasem wolnym – w iście królewskim stylu.

Dostarczanie klientom trwałych, dobrej jakości produktów nieobciążających środowiska jest obowiązkiem producentów. Podejmując współpracę w modelu EcoDesign robimy ogromny krok w stronę poprawy klimatu i podniesienia jakości świadczonych przez nas usług. Korzystając z ponad stuletniego doświadczenia marki zyskujemy silne wsparcie techniczne specjalistów na każdym etapie projektu.
Partnerzy Hydro mogą liczyć na obsługę od projektu, aż do dostawy. Zajmujemy się wyciskaniem profili, obróbką maszynową i powierzchniową oraz kontrolą jakości, a nasi eksperci służą również wiedzą przy współtworzeniu koncepcji rozwoju produktów i opracowaniu ścieżki realizacji.
Niskoemisyjne aluminium jest przyszłością odpowiedzialnego, nowoczesnego budownictwa i to w nim przemysł pokłada nadzieje na lepsze jutro.

    Więcej o:

Skomentuj:

Aluminium w ogrodzie