Ozdoby i dekoracje świąteczne na Boże Narodzenie do Twojego domu

Jak osiągnąć intrygujący, niepowtarzalny wygląd zimowej aranżacji? Floryści mają do wyboru wiele sposobów nadania charakterystycznego rysu kompozycji, ale zawsze najważniejszy jest pomysł.
Estetyczne, efektowne, oryginalne - zimowe kompozycje przemawiają do poczucia piękna albo chociaż przykuwają uwagę odbiorcy, poruszając zmysły. Mogą zachwycać harmonią i koić, przywoływać urok i zmienność przyrody, skłaniać do refleksji, intrygować, wprowadzać w pogodny nastrój, rozweselać. Twórcze podejście do tradycji oraz opanowanie florystycznego warsztatu i pomysłowość to warunki osiągnięcia sukcesu artystycznego.

I tak na przykład adwentowy wieniec coraz częściej w nowoczesnych kompozycjach zostaje zastąpiony kwadratową ramą, a leżące zwykle płasko ozdoby eksponuje się w pionie lub wiesza. Coraz łatwiejszy dostęp do interesujących półproduktów i elementów dekoracyjnych wspaniale pobudza wyobraźnię twórców, zapewniając większą różnorodność kompozycji. Można użyć prostej geometrycznej formy czy mocnych akcentów, skontrastować faktury składników dekoracji, ograniczyć kolorystykę czy materiały. Naturalne produkty, jak szyszki, orzechy, kora cynamonowca, mogą dobrze współgrać z bombkami, taśmami i innymi sztucznymi ozdobami.Źródła kompozycji:

* pokaz dekoracji świątecznych, Polska Szkoła Florystyczna, Poznań (2, 4, 8, 9),

* wystawa "Wśród nocnej ciszy", Pałac w Wilanowie, Warszawa (3, 6),

* wystawa Christmas Floral 2008, Szkoła Florystyczna Małgorzaty Niskiej,Warszawa (5, 7, 10, 20, 22).

Więcej o: