Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dekoracje z gwiazdą betlejemską. 22 pomysły na oryginalne dekoracje

Katarzyna Jodłowska

Dekoracja z gwiazdą betlejemską? Poinsecje obok choinki, domowych wypieków i świec są częścią świąt Bożego Narodzenia. Ze swoimi wspaniałymi przylistkami wprowadzają do wnętrz kolor i wywołują uśmiech na twarzy. Te piękne, zimowe rośliny są niezwykle wszechstronne i zróżnicowane. W kolorze czerwonym, różowym, białym, łososiowym, morelowym i innych odcieniach, w formie miniatury czy krzewu, rośliny doniczkowej oraz kwiatu ciętego, w salonie, kuchni lub pokoju dziecięcym - przekształcą każde pomieszczenie w zimową krainę czarów, w której poczujemy się wyjątkowo, oddani marzeniom i świętowaniu.

Gwiazda betlejemska
Gwiazda betlejemska
Fot. Stars for Europe

 Dekoracja z gwiazdą betlejemską

Podwieszona gałąź z kolorowymi bombkami skupia na sobie uwagę, zarówno kiedy zastępuje klasyczną choinkę oraz gdy pełni rolę adwentowej ozdoby. Niektóre bombki, z których zostały usunięte zawieszki, zamieniły się w wazoniki dla różnokolorowych, ciętych poinsecji. Wskazówka: poinsecje cięte zachowają świeżość do dwóch tygodni, jeśli zatrzymamy wyciek mlecznego płynu. Dlatego zaraz po przycięciu należy zanurzyć łodygi w wodzie o temperaturze 60°C na kilka sekund, a następnie natychmiast przełożyć do zimnej.

Boże Narodzenie: ozdoby z ciętej gwiazdy betlejemskiej. Stroiki bożonarodzeniowe

Gwiazda betlejemska dekorracja
Gwiazda betlejemska dekoracja
Fot. Stars for Europe

Dekoracje z gwiazdy betlejemskiej: gałęzie

W tej barwnej aranżacji ostrokrzew i trawa pozwalają ciętej poinsecji wybić się na pierwszy plan. Kolorowe kostki z gąbki florystycznej w prostym szklanym wazonie sprawiają, że ten pomysł wydaje się być idealny. Wskazówka: aby uzyskać jak najlepszy efekt, udekoruj kilka wazoników i zaprezentuj je w grupie.

Do wykonania potrzebne są poinsecje, szklany wazon, trawa (Panicum elegans „Frosted Explosion”), gałązki ostrokrzewu, kolorowe kostki z gąbki florystycznej. Przed włożeniem kostek do szklanego wazonu, zanurz je w wodzie na około pięć minut, aż będą całkowicie nasączone. Następnie wypełnij nimi 2/3 szklanego wazonu, włóż trawę, ostrokrzew i ciętą gwiazdę betlejemską.

Gwiazda betlejemska - świąteczne ozdoby i dekoracje na Boże Narodzenie

Dekoracje z gwiazdy betlejemskiej
Dekoracje z gwiazdy betlejemskiej
Fot. Stars for Europe

Ozdoby świąteczne z gwiazdą betlejemską: bukiety

Poinsecje ze swoimi przylistkami w kształcie gwiazdy zarówno w wersji ciętej jak i doniczkowej roztaczają wokół siebie mnóstwo blasku. Ten kolorowy bukiet ułożony z poinsecji w połączeniu z chryzantemami, ostróżkami, goździkami, mimozami i eukaliptusem idealnie pasuje do tapety w tle.

Gwiazda betlejemska - Poinsecja. Ozdoby i dekoracje świąteczne na Boże Narodzenie

Bukiet z ciętych gwiazd betlejemskich
Bukiet z ciętych gwiazd betlejemskich
Fot. Stars for Europe

Dekoracja z gwiazdy betlejemskiej: bukiet

Miniaturowe poinsecje są doskonałe do różnych ozdób świątecznych. Do napisu X-MAS wykorzystano zieleń i miniaturowe poinsecje, które umieszczono w osłonkach w kształcie liter. To prawdziwa perełka w okresie świątecznym!

Dekoracja z gwiazdy betlejemskiej
Dekoracja z gwiazdy betlejemskiej
Fot. Stars for Europe

Dekoracja gwiazda betlejemska: pokój dziecięcy

Kolorowe dekoracje z poinsecjami nadają świętom Bożego Narodzenia magii i cieszą nawet najmłodszych. Dlaczego więc nie udekorować nimi pokoju dziecięcego?

Jednym z pomysłów może być różowa, marmurkowa poinsecja w efektownie ozdobionej, jasnoniebieskiej, błyszczącej donicy.

Wskazówka: warto zaangażować dzieci i poinstruować je, kiedy i jak należy podlewać poinsecje tak, żeby ich nie przelały i nie przesuszyły. Trzeba też podkreślić, że nadmiar wody jest bardziej niebezpieczny dla tych roślin niż jej niedobór.

Gwiazda betlejemska
Gwiazda betlejemska
Fot. Stars for Europe

Dekoracje gwiazda betlejemska: łapacz snów

Łapacze snów są popularne nie tylko wśród dzieci. Ten egzemplarz przygotowany z myślą o Bożym Narodzeniu z pewnością przepuszcza tylko piękne sny. Pióra, rozmaite ozdoby świąteczne i cięte poinsecje w wypełnionych wodą fiolkach unoszą się na różnych wysokościach. Przyczepione do prostej, metalowej obręczy przypominają maluchom o nadchodzących świętach za każdym razem, gdy zasypiają i budzą się ze snu.

Łapacz snów gwiazda betlejemska
Łapacz snów gwiazda betlejemska
Fot. Stars for Europe

Dekoracje z gwiazdą betlejemską: kalendarz adwentowy

Idealnym towarzystwem dla łapacza snów jest dekoracyjny kalendarz adwentowy. Ukryte w nim drobiazgi i słodycze oraz dwukolorowe, miniaturowe poinsecje sprawiają, że umila on czas do świąt.

Skomentuj:

Dekoracje z gwiazdą betlejemską. 22 pomysły na oryginalne dekoracje