Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dekoracje z betonu

MP

Beton to nie tylko jeden z najpopularniejszych artykułów budowlanych, ale także świetny materiał do tworzenia oryginalnych ozdób. Co można zrobić przy jego użyciu? Zobacz pomysły i poradnik DIY, jak przy pomocy betonu kreatywnego i dekoracyjnego własnoręcznie stworzyć zarówno niewielkie ozdoby, jak i praktyczne dekoracje.

Dekoracje z betonu
Dekoracje z betonu
Fot. Ultrament

Dekoracje z betonu

Przedmioty wykonane z betonu podkreślą nowatorski charakter wnętrza - szczególnie gdy zamiast kupnych dekoracji zdecydujemy się na wykonanie własnych ozdób.

Beton kreatywny i dekoracyjny dają praktycznie nieograniczone możliwości twórcze. Praca z tymi materiałami jest bardzo satysfakcjonująca, a powstałe przedmioty mają oryginalny, niepowtarzalny i często jedyny w swoim rodzaju design. Poza tym, co niemniej istotne, taki beton jest bardzo łatwy w zastosowaniu, przez co z pracami poradzą sobie nawet osoby wcześniej niedoświadczone w rękodziele.

Dekoracje z betonu diy

Do zrobienia dekoracji z betonu wystarczy specjalna masa betonowa (do zakupienia w popularnych marketach budowlanych), woda i kilka podstawowych narzędzi, jak m.in. naczynie służące do mieszania masy, drewniana łyżka, miarka, waga kuchenna czy przedmioty służące za formę.

Jak wybrać odpowiednią masę?

W marketach budowalnych znajdziesz dwa rodzaje masy betonowej – to beton dekoracyjny i kreatywny. Pierwszy z nich, po zmieszaniu z wodą, ma płynną konsystencję, przez co jest idealny do odlewania najróżniejszych form. Z kolei beton kreatywny, również po dodaniu wody, tworzy formę podobną do plasteliny, dlatego pozwala na modelowanie różnych kształtów. Ich wspólną cechą jest to, że po wyschnięciu twardnieją i nadają się do dalszej obróbki – np. wyszlifowania, pomalowania czy ozdobienia.

Dekoracje do domu z betonu

Beton kreatywny można w dowolny sposób formować, ugniatać, odcinać, wycinać i modelować. Pozwala na tworzenie ciekawych figurek, waz, misek i innych pięknych przedmiotów. Przy jego pomocy wykreujemy oryginalne dekoracje, w tym także świąteczne. Aby je wykonać, wystarczą foremki do pierników.

Dekoracje do domu z betonu
Dekoracje do domu z betonu
Fot. Ultrament
  • Przygotuj masę betonową zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu.
  • Po uzyskaniu odpowiedniej plastyczności, rozwałkuj masę na odpowiednią grubość.
  • Odciśnij wcześniej przygotowane foremki, usuwając nożem nadmiar materiału.
  • Pozostaw na 24 godziny (do całkowitego wyschnięcia), a następnie udekoruj według własnego pomysłu.
Dekoracje świąteczne z betonu
Dekoracje świąteczne z betonu
Fot. Ultrament

Dekoracje z betonu - świecznik

Wazon na świeże kwiaty, doniczka na zioła, półmisek na  owoce, świecznik, waza, a nawet mały stolik – beton dekoracyjny świetnie sprawdzi się wtedy, gdy chcemy zrobić odlew innego przedmiotu.

Jednym z oryginalniejszych pomysłów może być betonowy świecznik, który pięknie zaprezentuje się w salonie czy sypialni. Aby go wykonać, wystarczy odpowiednia forma.

Dekoracje z betonu
Dekoracje z betonu
Fot. Ultrament
  • Przygotuj masę betonową zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu.
  • Formę wysmaruj olejem kuchennym, następnie wlej do niej masę na odpowiednią wysokość.
  • Po 2-3 godzinach usuń formę.
  • Po 24 godzinach możesz przystąpić do dekorowania swojego świecznika.
Beton
Beton
Fot. Ultrament

 Beton dekoracyjny i Beton kreatywny od Ultrament

Ultrament przedstawia nową linię mas betonowych umożliwiających samodzielnie tworzenie przedmiotów z betonu.

Beton dekoracyjny Ultrament to szara masa betonowa o płynnej konsystencji, która pozwala na wykonanie odlewu dowolnego przedmiotu. Produkt po zmieszaniu z wodą dokładnie wypełnia formę, precyzyjnie odwzorowując dany kształt. Uzyskana powierzchnia jest matowa - gładka lub z drobnymi, charakterystycznymi dla tego materiału otworami. Przy użyciu betonu dekoracyjnego można stworzyć np. donicę, wazon, misę, półmisek, płaskorzeźbę. Czas wstępnego twardnienia wynosi 2 godziny. Po upływie 24 godzin powstały element jest już odporny na słońce, wilgoć i mróz.

Beton kreatywny Ultrament to szara masa betonowa, która po zmieszaniu z wodą zyskuje wysoce plastyczne właściwości, pozwalając na formowanie ozdób o dowolnym kształcie. Masę można modelować ręcznie lub przy użyciu foremek. Można z niej wycinać kształty oraz zdobić jej powierzchnię. Pozwala na tworzenie najróżniejszych dekoracji, np. kwiatów, figurek czy filigranowych rzeźb. Po wyschnięciu przedmioty wykazują się dużą trwałością – beton nie kurczy się, nie pęka, za to jest odporny na słońce, wilgoć i mróz. Czas wstępnego twardnienia wynosi ok. 1 godziny, a całkowitego - 24 godziny.

Beton kreatywny Ultrament kosztuje ok. 29 zł, a Beton dekoracyjny Ultrament ok. 43 zł. Produkty dostępne są w popularnych marketach budowlanych (np. Bricomarche, Castorama, Leroy Merlin, OBI).

Skomentuj:

Dekoracje z betonu