Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Drzewka na balkon lub na taras. Jakie wybrać?

Pressland, KJ

Drzewo na tarasie bądź balkonie? Wydawać by się mogło niemożliwe, a jednak. Konieczne jest wybranie odpowiedniego gatunku drzewa, wybranie odpowiedniego miejsca i prawidłowa pielęgnacja. Można powiedzieć, że drzewo na tarasie nie różni się niczym innym niż drzewo w ogrodzie - każde z nich musi czuć się dobrze by pięknie rosnąć.

Drzewa do donic na taras
Drzewa do donic na taras
Shutterstock

Drzewka na balkon

Idealnymi drzewami, które można zasadzić w donicy będą drzewa o pokroju karłowatym, wąskie, kolumnowe bądź szczepione na pniu. Taki rodzaj drzew najczęściej wymusza wielkość tarasu czy też balkonu. Pamiętajmy by brać również pod uwagę możliwości wzrostowe rośliny – nie każde będzie mogło rosnąć w donicy. Warto również wybierać drzewa odporne – zarówno na susze jak i niewymagające zbyt dużej ilości na rozrost korzeni.

Pamiętajmy by drzewa wybierać nie tylko pod względem ich wymagań, ale też wyglądu. Taras powinien prezentować się przez większość czasu pięknie. Wybierajmy, więc drzewa o pięknych kwiatach, ciekawym przekroju czy też kolorowych liściach. Można również postawić na drzewa owocowe – będą nie tylko pełnić funkcję dekoracyjną, ale też źródłem smacznych owoców.

Iglaki polecane na balkon

Drzewka na balkon całoroczne

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów drzew idealnych do donic. Chcielibyśmy polecić dziś Państwu kilka z nich.

Balkon - drzewa i krzewy na balkon

Wierzba całolistna

Wierzba całolistna jest jednym z ciekawszych, niskich drzew. Wyróżniają ją piękne, nakrapiane listki i barwne pędy. Lancetowate listki wierzby w porze wiosennej przybierają kolor różowy, natomiast później ich barwa zmienia się na jasno-zieloną z widocznymi plamkami. Z kolei długie pędy stanowią piękne wyróżnienie kulistej korony. W okresie letnim piękną ozdobą są liście, natomiast zimą drzewo prezentuje się równie pięknie. Zółto-pomarańczowe pędy dodają mu uroku. Warto dodać, że jest to drzewo mało wymagające.

Wierzba babilońska

Wierzba babilońska to niezwykle ciekawe drzewko, które wyróżniają przede wszystkim powykręcane pędy. Dodatkowo, uroku dodają jej lancetowate, długie listki. Jej płaczący pokrój pozwoli idealnie przyozdobić każdy taras. Świetnie znosi trudne warunki jak susza czy mało żyzna gleba jednak wymaga okrycia na zimę, gdyż może przemarznąć.

Cyprys na pniu

Jest to drzewo zimozielone, które można umieścić nawet na niewielkich tarasach, gdyż niezwykle wolno rośnie. Ozdobą drzewa jest nie tylko kulista korona, ale też zielonożółty pień. Cyprysik idealnie będzie komponować się posadzony w towarzystwie Żurawek, host czy tez róż. Nie tylko pięknie się prezentuje, ale też jest mało wymagający.

Drzewka owocowe

Na tarasie idealnie sprawdzą się wszelkie drzewka owocowe. Miniaturowe jabłonki czy drzewka cytrusowe nie tylko pięknie będą zdobić taras, ale też dostarczą smacznych owoców. W sklepach ogrodniczych znajdą Państwo szeroki wybór tego typu roślin – z pewnością każdy wybierze swoje ulubione smaki.

Róże szczepione na pniu

Jest to jedna z atrakcyjniejszych propozycji na taras. Co ważne – drzewa stanowią ozdobę tarasu przez cały sezon dzięki wielokrotnemu kwitnieniu. Róże dostępne są w bogatej wersji kolorystycznej, ale też zapachowej – każdy znajdzie coś dla siebie. Decydując się jednak na ten rodzaj drzewka na taras należ pamiętać, że wymagają one regularnej pielęgnacji. Konieczne jest nie tylko ich przycinanie czy podlewanie, ale też nawożenie i obowiązkowo okrywanie na zimę.

Ostrokrzew kolczasty szczepiony na pniu

Ostrokrzew należy do roślin zimozielonych. Wyróżniają go atrakcyjnie wyglądające liście i czerwone owoce. Wielu osobom ostrokrzew kojarzy się z okresem Bożego Narodzenia. Pamiętajmy jednak, że może stanowić on piękną dekorację tarasu o każdej porze roku. Skórzaste listki, powycinane, o ostrych końcach przybierają kolor ciemnozielony. Ostrokrzew dostępny jest w różnych odmianach, o barwnych liściach. Drzewko jest niezwykle proste w pielęgnacji, dodatkowo idealnie znosi cięcia, więc można przycinać go w dowolne kształty.

Pamiętaj jednak, by sadząc drzewka na balkonie zainwestować w duże, mobilne donice, które będą odporne na działanie warunków atmosferycznych. Warto również zainwestować w donice posiadające izolację, która zapewni drzewom ochronę przez cały rok. Chcąc zapewnić drzewom odpowiednie nawodnienie warto zainwestować w donicę z drenażem bądź z systemem nawadniania.

Najlepsze kwiaty na balkon. Jakie rośliny sprawdzą się na balkonie?

    Więcej o:

Skomentuj:

Drzewka na balkon lub na taras. Jakie wybrać?