Podkłady kolejowe, nawierzchnie tarasowe, bale - doskonałe imitacje drewna do ogrodu i na taras

Drewno jest bardzo efektownym materiałem, ale wymaga nieustannej konserwacji. Może dlatego projektanci tak chętnie sięgają po jego coraz doskonalsze imitacje?
1 Imitacje drewna - betonowa nawierzchnia, deski z betonu Imitacje drewna - betonowa nawierzchnia, deski z betonu Bruk-Bet

Imitacje drewna - deski z betonu

Szcze­gól­nie bo­ga­ty jest wy­bór be­to­no­wych drew­no­po­dob­nych ele­men­tów do bu­do­wy na­wierz­chni. Pro­du­cen­ci po­tra­fią wy­cza­ro­wać z be­to­nu imi­ta­cje sta­re­go, spa­lo­ne­go słoń­cem drew­na, wier­nie od­wzo­ro­wu­jąc ory­gi­nał nie tyl­ko bar­wą, lecz rów­nież fak­tu­rą. Dzięki temu betonowe deski równie pięknie wtapiają się w zieleń, jak te z naturalnego drewna, tworzą swojski klimat, a przy tym są trwalsze i nie wymagają konserwacji.

Imitacje drewna - betonowa nawierzchnia, deski z betonu

Fot. Bruk-Bet

Imitacje drewna - betonowa nawierzchnia, deski z betonu

Fot. Bruk-Bet

Imitacje drewna - betonowa nawierzchnia, deski z betonu

Fot. Semmelrock

 

 2 Imitacje drewna - solarna lampa, drewno z betonu, pieniek z betonu Imitacje drewna - solarna lampa, drewno z betonu, pieniek z betonu www.weltbild.pl

Imitacje drewna - lampy solarne

Oto solarne lampy inspirowane naturą. Dokładnie odwzorowana struktura kory sprawia, że te "pieńki" trudno odróżnić od prawdziwych kawałków drewna. A gdy tylko zrobi się ciemno, stają się subtelnymi wysepkami światła. Jak to możliwe? W każdym "pieńku" umieszczona jest biała dioda LED oraz lusterko, które odbija jej blask i wzmacnia efekt. Całość jest zasilana przez panel solarny z włącznikiem. 

Imitacje drewna - solarna lampa, drewno z betonu, pieniek z betonu

Fot. www.weltbild.pl

3 Imitacje drewna - podkłady kolejowe z betonu, betonowa palisada Imitacje drewna - podkłady kolejowe z betonu, betonowa palisada Semmelrock

Imitacje drewna - betonowe podkłady kolejowe

Betonowe pod­kła­dy moż­na wy­ko­rzy­sty­wać w ogro­dzie na wie­le spo­so­bów: ukła­dać z nich ścież­ki, two­rzyć ob­wód­ki ra­bat, ob­rze­ża traw­ni­ka czy oczka wod­ne­go. Cie­ka­we efek­ty osią­gnie­my rów­nież, ukła­da­jąc je w pew­nych od­stę­pach na ścież­ce, a prze­strzeń mię­dzy ni­mi wy­sy­pu­jąc żwi­rem lub ob­sie­wa­jąc tra­wą. Be­to­no­we pod­kła­dy uło­żo­ne w pio­nie bę­dą świet­nym ob­rze­żem ścież­ki, mogą też służyć za pa­li­sad­kę umac­nia­ją­cą skar­pę.

Imitacje drewna - drewno ogrodowe z betonu, betonowe schody, betonowe podkłady kolejowe

Fot. Bruk-Bet

4 Imitacje drewna - betonowe drewno, parkiet z betonu, betonowa posadzka Imitacje drewna - betonowe drewno, parkiet z betonu, betonowa posadzka Semmelrock

Imitacje drewna - parkiet z betonu

Dużym powodzeniem cieszy się również betonowy "parkiet" i inne "drewniane" elementy doskonałe na ogrodowe posadzki. Są dostępne na rynku między innymi w formie kwadratowych modułów, trapezów oraz klinów, ułatwiających formowanie łuków ścieżek, płynnych linii nawierzchni.

Imitacje drewna - betonowe drewno, parkiet z betonu, betonowa posadzka

Fot. Semmelrock

Imitacje drewna - betonowe drewno, parkiet z betonu, betonowa posadzka

Fot. Semmelrock

5 Imitacje drewna - sztachety z plastiku, ogrodowe ogrodzenie, płot z plastiku Imitacje drewna - sztachety z plastiku, ogrodowe ogrodzenie, płot z plastiku Proplast

Imitacje drewna - sztachety z plastiku

Dużą popularnością cieszą się od kilku sezonów deski z tworzywa sztucznego. Niestraszna im wilgoć, zmiany temperatury i korozja, nie gniją ani nie pękają. Są łatwe w montażu i konserwacji, nie wymagają impregnacji. Z powodzeniem mogą służyć za sztachety ogrodowych płotów.

Imitacje drewna - sztachety z plastiku, ogrodowe ogrodzenie, płot z plastiku

Fot. Proplast

6 imitacje drewna - skrzynia na poduszki ogrodowe, drewno z plastiku imitacje drewna - skrzynia na poduszki ogrodowe, drewno z plastiku Praktiker

Imitacje drewna - skrzynie i donice

"Drewno" z tworzywa sztucznego to świetna propozycja dla osób starszych i tych mających problemy z kręgosłupem. Wykonane z niego donice, meble, skrzynie i inne sprzęty są bowiem lekkie, dzięki czemu bez trudu można je przenosić z miejsca na miejsca. Dotyczy to na przykład tej skrzyni na poduszki ogrodowe, wykonanej z tworzywa sztucznego z odwzorowanym rysunkiem drewna, która może być również schowkiem na narzędzia. Natomiast donice z plastikowego drewna świetnie sprawdzają się na balkonach. Nie obciążają bowiem zanadto salonu pod chmurką. A na zimę można je zostawić na zewnątrz.

Imitacje drewna - donica ogrodowa, donica z tworzywa sztucznego, drewno z plastiku

Fot. Proplast

7

Imitacje drewna - piaskownica

Urządzając ogrodowy plac zabaw dla dzieci warto zdecydować się na urządzenia i sprzęty (np. obudowę piaskownicy, huśtawkę) z tworzywa sztucznego. W kąciku dla malucha drewno nie jest bowiem ani zbyt praktycznym, ani bezpiecznym rozwiązaniem. Żeby było trwałe, wymaga bowiem regularnej konserwacji, z czasem mogą się też na nim tworzyć ostre zadziory. I zabawa - zamiast śmiechem - zakończy się płaczem.

Komentarze (9)
Podkłady kolejowe, nawierzchnie tarasowe, bale - doskonałe imitacje drewna do ogrodu i na taras
Zaloguj się
 • Tamarek 100

  0

  Doskonale wygląda Deska Ogrodowa z Bruk-Betu.Trudno odróżnić ją od prawdziwego drewna. Dobrze sprawdza sie na tarasie i jako ogrodowa ścieżka. Mnie najbardziej podoba sie w odcieniu brzozy, chociaż brąz patyna tez dobrze wygląda :)

 • karol.wojt91

  0

  świetnie to wygląda, ogród nabiera nowej formy.

 • Gość: Krzysztof

  0

  Ja kupiłem z firmy Stonel, bardziej przypomina prawdziwą deskę i cena przyjemniejsza dla portfela.

 • Gość: ania

  0

  super tylko skąd ,gdzie je można kupić

 • Gość: kina

  0

  Bardzo podoba mi się drugie zdjęcie z bruk-betu. Myślę, że przy zbliżającym się remoncie pokombinuję coś w ogrodzie, a to drewno bardzo by mi pasowało. Wspaniale to wygląda.

 • Gość: Mirek

  0

  Fajnie wygląda to drewno, które jest betonem, a dzięki temu jest zdecydowanie bedziej wytrzymałe.

 • Gość: Karol

  0

  Imitacja drewna z Bruk-Betu bardzo ładna. na pierwszy rzut oka wygląda na prawdziwe stare drewno. sam chetnie cos takiego położę w moim ogrodzie. już mam pomysł jak go zaaranżować żeby rośliny i drewno z Bruk-Betu do siebie najlepiej pasowały. niech tylko zejdzie śnieg!

 • Gość: Luigi

  0

  Nie są najgorsze te "imitacje", ale po co zastępować coś, co prezentuję się dużo lepiej?! Ja piękne naturalne podłogi drewniane robiłem w Pako-Budzie pod Łodzią ( www.pako-bud.pl ). Mam i w mieszkaniu i na tarasie. Moja żona mówi, że dzięki temu czuje się jak w "Domku na prerii" :D

 • Gość: antonow

  Oceniono 1 raz -1

  To, co na zdjeciu opisane jest jako betonowe podklady kolejowe, to chyba jednak drewno .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX