Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny - czy każdy może go dostać? Kredyt hipoteczny to specjalny rodzaj kredytu finansującego zakup nieruchomości. Branie kredytu hipotecznego to duża odpowiedzialności, ale dla wielu osób jedyne wyjście. Nie każdy może taki kredyt dostać, najważniejsza rolę odgrywają zarobki, bo to one niejako definiują wysokość kredytu, który możemy dostać, ale w przypadku kredytu hipotecznego równie ważna jest sama nieruchomość i jej sytuacja prawna. Czasem w najmniej odpowiednich momentach okazuje się, że dany budynek ma nie jednego, a kilku właścicieli.
Kredyt hipoteczny - jak wyglądają warunki? Kredyt hipoteczny to wbrew pozorom ogromne ograniczenia, zwłaszcza, jeśli obejmuje działki rolnicze, na których na przykład rośnie las, który można byłoby wyciąć, zarobić na tym i zasadzić nowy. Niestety warunki takiego kredytu często uniemożliwiają sprzedaż działek czy innych nieruchomości na czas trwania kredytu, co naprawdę może być niekorzystne dla kredytobiorców.
Kredyt hipoteczny. Od paru lat ceny nieruchomości w Polsce kształtują się na takim poziome, że zakup mieszkania bez kredytu hipotecznego jest możliwy dla niedużej grupy osób. Większość Polaków posiłkuje się kredytem na kilkanaście lub nawet na kilkadziesiąt lat. Warto wiedzieć, że kredyt hipoteczny udzielany jest na innych warunkach niż zwykłe kredyty konsumpcyjne. Oprocentowanie jest o wiele niższe niż w przypadku tych drugich.
 • Na forum: ile kosztuje kapitalny remont mieszkania 40 m2

  Na forum: ile kosztuje kapitalny remont mieszkania 40 m2

  Zastanawiam się nad kapitalnym remontem mieszkania o powierzchni ok. 40 m2. Zrobiłem wyliczenie kosztów, ale chyba jest za niskie. Może coś źle przemyślałem, poradźcie.

 • Stawka LIBOR

  Stawka LIBOR

  Pożyczałeś z banku niewielkie pieniądze, a może brałeś kredyt na dom? Jeśli tak, to pojęcie nie powinno być Ci obce. Dla niewtajemniczonych krótkie przypomnienie.

 • Kredyt na budowę domu kroku po kroku

  Kredyt na budowę domu kroku po kroku

  Budowa domu jest wyzwaniem nie tylko pod względem samego procesu budowania i wykańczania, ale również jeśli chodzi o uzyskanie atrakcyjnego kredytu. Przede wszystkim jeśli chcemy, aby budowa ruszyła wiosną, to właśnie teraz powinniśmy rozpocząć przygotowania. Expander radzi co zrobić, aby zdążyć i jak uporać się z formalnościami niezbędnymi do uzyskania kredytu i rozpoczęcia budowy.

 • Remont domu z kartą kredytową

  Remont domu z kartą kredytową

  Radzicie, by na remont domu brać pożyczkę hipoteczną. Tymczasem ja, już od kilku lat, wykonuję letnie remonty korzystając z karty kredytowej i - pamiętając oczywiście o terminach spłaty - mam darmowy kredyt.

 • Skąd wziąć pieniądze na remont

  Skąd wziąć pieniądze na remont

  Jak najkorzystniej sfinansować remont domu, nie posiadając własnych oszczędności? W najbliższym czasie zamierzam wymienić podłogi, drzwi wewnętrzne, okna i wykonać inne prace. Szacuję, że koszt takiego remontu wyniesie około 50 tysięcy zł. Zaznaczam, że nie wchodzi w grę pożyczka od rodziny lub znajomych. Adam W.

 • Kredyt pod hipotekę

  Kredyt pod hipotekę

  Kupiłem na kredyt samochód o wartości ok. 60 tysięcy zł. Oprocentowanie kredytu to około 15% rocznie. Mój znajomy twierdzi, że taki sam kredyt mogłem uzyskać ze znacznie niższym oprocentowaniem pod zastaw swojego mieszkania. Czy to możliwe, i czy mogę teraz zamienić swój kredyt, na taki zabezpieczony hipoteką?

 • Nieduży kredyt bez etatu

  Nieduży kredyt bez etatu

  Zamierzam kupić mały dom z niewielką działką. Do sfinalizowania transakcji brakuje mi 40 tysięcy zł, co stanowi 10% wartości tej nieruchomości. Czy nie będę miał problemów z uzyskaniem kredytu, jeśli moje miesięczne dochody to średnio około 5 tysięcy zł, ale wszystkie uzyskane z umów o dzieło lub umów-zleceń? Witek K. z Bydgoszczy

 • Darowizna pieniężna

  Darowizna pieniężna

  Mój wnuk zamierza rozpocząć budowę domu i chciałbym wesprzeć go finansowo. Co należy zawrzeć w umowie darowizny i czy w związku z nią wnuka będą obciążały jakieś koszty? Jak to zrobić, by przekazanie wnukowi pieniędzy było zgodne z prawem? F.B., Warszawa

 • Pożyczka zamiast kredytu

  Pożyczka zamiast kredytu

  Sytuacja na rynku finansowym bardzo się ostatnio zmieniła. W bankach o kredyt coraz trudniej, za to u bliższej i dalszej rodziny znalazło się sporo wolnych pieniędzy wycofanych z lokat.

 • Kredyt z wkładem własnym - z działką po kredyt

  Kredyt z wkładem własnym - z działką po kredyt

  Kryzys finansowy spowodował, że kredyty na budowę domu stały się droższe i trudniej dostępne. Jest jednak dobra wiadomość dla tych, którzy mają działkę budowlaną i dopiero zamierzają się zapożyczyć na budowę. Jej wartość bank zaliczy bowiem jako wkład własny do kredytu.

 • Kredyt na drugą nieruchomość

  Kredyt na drugą nieruchomość

  Coraz więcej Polaków, spłacających kredyt mieszkaniowy, myśli o zakupie drugiej nieruchomości na kredyt. Niektóre banki gotowe są udzielić kredytu, nie wliczając do zdolności kredytowej rat dotychczas spłacanego kredytu hipotecznego. Warunkiem jest jednak sprzedaż starej nieruchomości i szybkie uregulowanie zobowiązań wobec poprzedniego kredytodawcy.

 • Kredyt w złotówkach czy we frankach?

  Kredyt w złotówkach czy we frankach?

  Zamierzam zaciągnąć kredyt hipoteczny na kupno domu. Zastanawiam się jednak nad walutą kredytu - czy lepiej pożyczyć złotówki (zwłaszcza, że oprocentowanie takich kredytów jest sporo niższe niż kiedyś) czy może franki szwajcarskie? Wprawdzie kredyt we frankach jest tańszy, ale boję się, że raty mogą stać się wyższe, jeśli frank będzie się umacniał, albo gdy w Szwajcarii wzrosną stopy procentowe. Mariusz F., Świdnica