Solidne i ciepłe ściany

Bloczki i pustaki, choć po wykończeniu ścian niewidoczne, są jednym z ważniejszych elementów domu. To od ich właściwości i precyzji wymurowania w dużym stopniu zależą m.in. bezpieczeństwo mieszkańców oraz parametry cieplne i akustyczne budynku. Równie ważnym elementem jest warstwa izolacji termicznej; w domach jednorodzinnych wykonuje się ją ze styropianu lub wełny mineralnej.

  • Wzorowo ciepły dom

    Wzorowo ciepły dom

    Jak powstrzymać smog i pogarszającą się jakość powietrza? Eksperci są zgodni – klucz tkwi w lepszej izolacji budynków.

  • Ściany szczytowe

    Jak dobrze zbudować ściany szczytowe?

    Ściany szczytowe to ściany, które znajdują się w szczytach dachu (najczęściej dwuspadowego) i są dopasowane do jego geometrii. Powinno się je odpowiednio konstruować, ponieważ są szczególnie narażone na uszkodzenia, zwłaszcza na etapie stanu surowego otwartego, kiedy budynek jest niezadaszony. Budynki jednorodzinne często mają dachy o dosyć dużym kącie nachylenia, pozwalającym wygodnie zagospodarować poddasze użytkowe. Jeśli dach jest dwuspadowy, w domu są ściany szczytowe, które trzeba odpowiednio wzmocnić.

  • Izolacja fasady

    Izolacja termiczna fasad murowanych: Skuteczne metody ochrony elewacji przed wilgocią i mostkami termicznymi

    Ocieplanie fasad murowanych to kluczowy element dbania o efektywność energetyczną domu. W kontekście różnych technologii fasad wentylowanych, popularne stają się ściany warstwowe z zewnętrznym efektownym murem ceglanym. Jednakże, konieczne jest dokładne dopasowanie warstw wewnętrznych, szczególnie pod kątem izolacji termicznej i ochrony przed wilgocią. Jakie kwestie należy wziąć pod uwagę, planując tego typu konstrukcję?

  • Z czego budować ściany domu

    Z czego budować ściany domu?

    Ze względu na sporą powierzchnię ściany zewnętrzne mają duży wpływ na koszty ogrzewania domu. Warto więc wybrać je z głową, kierując się przede wszystkim termoizolacyjnością przegród, które od początku tego roku muszą spełniać zaostrzone wymagania, określone współczynnikiem przenikania ciepła U.

  • Ocieplenie ścian wełną mineralną

    Izolacja domu - jak ocieplać i uszczelniać?

    Prawidłowo wykonane izolacje cieplne i przeciwwilgociowe poszczególnych elementów domu, takich jak fundamenty, ściany zewnętrzne czy dach skutecznie zabezpieczają dom przed zawilgoceniem i utrudniają ucieczkę ciepła z wnętrza budynku.

  • Bloczki fundamentowe

    Bloczki fundamentowe - ceny, wymiary

    Betonowe bloczki fundamentowe służą do wznoszenia fundamentów. Są powszechnie dostępne i eliminują wykonywanie deskowania. Bloczek betonowy fundamentowy jest mocny, trwały, wytrzymały na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne. Jest mrozoodporny oraz ma niewielką nasiąkliwość.

  • Ocieplanie ścian zewnętrznych styropianem

    Kupujemy styropian

    Nieocieplony dach, ściany czy piwnica powodują nadmierną utratę ciepła, którą można wyeliminować. Warto przy tym pamiętać, że płyty styropianowe stanowią nieznaczną część kosztów budowy, oraz wybierać świadomie, aby poniesione wydatki przyniosły maksymalne oszczędności w ogrzewaniu domu. Najczęściej jest cały biały. Bywa także pomarańczowy lub biały w kropki, a nawet srebrnoszary. Kolor styropianu nie jest jednak najważniejszy. Przy wyborze kierujmy się przeznaczeniem i podstawowymi parametrami technicznymi.

  • budowa domu, ściana trójwarstwowa

    Jak zbudować ścianę trójwarstwową?

    Przy murowaniu ścian należy zwracać uwagę na staranne wykonawstwo newralgicznych miejsc, takich jak nadproża czy parapety okienne. W ścianach trójwarstwowych ważne jest zapewnienie wentylacji wewnętrznej warstwie ocieplenia znajdującego się w murze.

  • Bloczki silikatowe

    Bloczki silikatowe - gdzie się sprawdzą? Właściwości i ceny

    Wybór materiału budowlanego to trudna decyzja, której skutki będą nam towarzyszyły przez cały okres użytkowania budynku. Silikatowe bloczki murowe to materiał, który zapewnia wieloletnią trwałość, bezpieczeństwo i energooszczędność. Są one także uniwersalne pod względem zastosowania: możemy z nich wznosić zarówno ściany nośne, działowe i fundamentowe, zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Wybór bloczków pozwoli dobrać takie rozwiązania, które ułatwią i przyspieszą budowę, a także pozwolą osiągnąć atrakcyjną elewację bez żadnych dodatkowych warstw wykończeniowych.

  • Izolacja z wełny  mineralnej

    Izolacja z wełny mineralnej

    Każdy dom wymaga ocieplenia. Można do tego wykorzystać wełnę mineralną, która ma nie tylko dobrą izolacyjność termiczną, lecz także doskonale tłumi hałas i chroni przed ogniem.

  • Bloczki betonowe

    Beton komórkowy - Suporex, Gazobeton, Solcet - Ceny i zalety

    Beton komórkowy to popularny materiał budowlany, który charakteryzuje się lekkością, dobrą izolacyjnością termiczną i akustyczną oraz wysoką wytrzymałością. Wśród różnych rodzajów betonu komórkowego dostępnych na rynku, Suporex, Gazobeton i Solcet są powszechnie stosowanymi opcjami. Przyjrzyjmy się tym produktom oraz ich cenom i korzyściom.