Termomodernizacja kluczem do energooszczędności

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W Polsce jest bardzo dużo domów, które wymagają kompleksowej termomodernizacji w ramach naszej redakcyjnej akcji "Termomodernizacja kluczem do energooszczędności". Radzimy, jak ją przeprowadzić, by zapewnić sobie tanie i ekologiczne ciepło we własnym domu oraz z jakich programów skorzystać, aby uzyskać dofinansowanie do tego przedsięwzięcia.

Patronem honorowym akcji jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.  

 

 • Docieplenie dachu

  Docieplenie dachu

  Remont dachu należy rozpatrywać w kontekście modernizacji całego domu. Jest to złożone i trudne przedsięwzięcie. Choć wydawałoby się, że obejmuje tylko demontaż zniszczonych materiałów i wykonanie go od nowa, to robót jest jednak znacznie więcej.

 • Płytki Cedral renowacja domu w Linden

  Ocieplenie i wykończenie elewacji

  Wciąż wiele jest domów jednorodzinnych, zwłaszcza wybudowanych w latach 60., 70. i 80., których utrzymanie kosztuje bardzo dużo. To skutek tego, że są one słabo ocieplone i ogrzewane przestarzałymi sposobami. Zachęcamy do tego, żeby to jak najszybciej zmienić.

 • Wymiana stolarki otworowej

  Wymiana stolarki otworowej

  W Polsce jest bardzo dużo domów, które wymagają kompleksowej termomodernizacji. Wraz z naszymi Partnerami radzimy, jak ją przeprowadzić, by zapewnić sobie tanie i ekologiczne ciepło we własnym domu oraz z jakich programów skorzystać, aby uzyskać dofinansowanie do tego przedsięwzięcia.

 • Stan domów w Polsce. Potrzeba termomodernizacji

  Stan domów w Polsce. Potrzeba termomodernizacji

  Termomodernizacja to poprawienie cech technicznych budynku, a w efekcie zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło potrzebne do ogrzewania i związanych z tym kosztów. Umożliwia także poprawę warunków użytkowania pomieszczeń, a do tego budynek uzyskuje nowy, estetyczny wygląd.