Gwiazda betlejemska - świąteczny kwiat. Ozdoby i dekoracje świąteczne na Boże Narodzenie. Rośliny doniczkowe

Gwiazda betlejemska (poinsecja) wnosi do świątecznego domu kolor i niezwykłą atmosferę. Nic dziwnego więc, że staje się - obok choinki - nieodzownym elementem świąt Bożego Narodzenia, potęgując ich magiczny klimat. Jest również idealnym prezentem, a jej urok zachwyca obdarowaną osobę.
Gwiazdy betlejemskie dostępne są w wielu kolorach, kształtach i rozmiarach dają więc liczne możliwości aranżacyjne. Pokazujemy kilkanaście pomysłów na przybranie doniczki z gwiazdą. W Stanach Zjednoczonych 12 grudnia obchodzony jest DZIEŃ POINSECJI. To okazja do wręczania tych kwiatów w celu wyrażania uczuć bliskim osobom. Zwyczaj ten powoli dociera również do Europy. Może zyska on popularność również wśród Polaków.

Gwiazdy betlejemskie mogą zachwycać swoim urokiem jeszcze długo po świętach. Trzeba tylko pamiętać o zasadach ich pielęgnacji.

Rośliny te nie lubią zimna ani przeciągów oraz temperatury poniżej 15 st. C. Podczas zakupu trzeba ją otulić papierem i jak najszybciej przetransportować do ciepłego pomieszczenia. Gwiazda najlepiej rozwija się w jasnym miejscu. Jej korzeniom zdecydowanie szkodzi wilgoć lub stojąca na dnie doniczki woda, powodująca żółknięcie liści, a w konsekwencji ich całkowite opadanie. Roślinę należy więc podlewać umiarkowanie.

Więcej o:
Komentarze (3)
Gwiazda betlejemska - świąteczny kwiat. Ozdoby i dekoracje świąteczne na Boże Narodzenie. Rośliny doniczkowe
Zaloguj się
 • janetjackson

  Oceniono 1 raz 1

  Od dawna uważam, że świąteczny klimat w domu nadaje nie tylko choinka, ale też rośliny :) Mieszkam w Warszawie i co roku jak zbliżają się święta jeżdżę do Anina, tam jest takie ogromne centrum ogrodnicze Flora Point i kupuję świąteczne roślinki :) Zawsze mi coś tam na miejscu podpowiedzą i radzą jak dbać o nowe nabytki :D Generalnie lubię tam przyjeżdżać bo całe centrum przystrajają w świątecznym klimacie i pobyt w tym sklepie bardziej mnie nastraja na święta niż pogoda za oknem :P no i w sumie to zawsze jakąś świąteczną ozdobę kupię :D

 • oleczkawie

  0

  U mnie w domu poinsecja gości obowiązkowo na każdym parapecie- nieodłączny element świątecznych dekoracji :) Może w tym roku zrobię z nią jakieś stroiki ;)

 • Gość: ANNA

  0

  PIEKNE NAJBARDZIEJ BODOBA MI SIE ROZOWA I I 12

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX