Hortensje

Red.

Hortensja wiechowata

'Ammarin' - niski, rozłożysty, zwarty krzew. Kwiaty białe, intensywnie przebarwiające się na czerwono.

'Big Ben' - odmiana o bardzo dużych, białych kwiatostanach, przebarwiających się z czasem na różowo, a później na czerwono. Długo i obficie kwitnie.

'Dart's Little Dot' - krzew dorastający do 1 m wysokości, o pokroju zwartym. Kwiaty białe, z czasem różowieją.

'Grandiflora' - kwiaty kremowe, zebrane w stożkowate kwiatostany o długości 20-30 cm. Przebarwiają się na ciemnoróżowo. Kwitnie bardzo obficie od lipca do września. Dorasta do 2-3 m wysokości. Ma małe wymagania glebowe.

'Kyushu' - białe kwiaty zebrane w luźne, wydłużone wiechy. Nie przebarwiają się. Kwitnie obficie, w sierpniu-wrześniu. Dorasta do 3 m wysokości.

'Limelight' - krzew o gęstym i zwartym pokroju. Pędy bardzo mocne, proste. Kwiatostany duże, zaokrąglone, składające się z kremowo-zielonkawych kwiatów sterylnych przebarwiających się na różowo. Pojawiają się w dużej ilości od połowy sierpnia do października.

'Phantom' - kwiatostany przewieszające się, złożone z białych kwiatów przebarwiających się intensywnie na czerwono. 'Pink Diamond' - kwiatostany stożkowate, złożone z białych przebarwiających się na różowo kwiatów. Kwitnie od lipca do września. Dorasta do 3 m wysokości.

'Pinky Winky' - duże, symetryczne kwiatostany w kształcie szerokiego stożka. Kwiaty, początkowo białe, pięknie przebarwiają się na różowo, czerwono i purpurowo. Pędy silne, proste, sztywne. Obficie kwitnie od połowy sierpnia do października. Wzrost zwarty. Osiąga 2 m wysokości.

'Vanille Fraise' - wielkie, szeroko stożkowate kwiatostany, złożone z białych kwiatów, przebarwiających się na różowo-czerwony kolor. Krzew o luźnym pokroju i prostych, sztywnych pędach, które pod ciężarem kwiatów lekko się przewieszają. Tworzy formę kulistą. Kwitnie bardzo obficie od połowy lipca do września. Dorasta do 1,5-2 m wysokości. Pięknie wygląda w formie piennej.

'Unique' - ma duże białe kwiaty zebrane w kwiatostany do 20 cm szerokości, przebarwiające się na czerwony kolor. Dorasta do 2,5 m wysokości.

Hortensja krzaczasta

'Annabelle' - krzew o luźnym pokroju, osiągający 1-1,5 m wysokości. Ma półkuliste, kremowe kwiatostany o średnicy do 20 cm. Kwitnie bardzo obficie, od końca czerwca do sierpnia. Z uwagi na bardzo duże kwiatostany, które po deszczu pokładają się na ziemi, wskazane jest podwiązywanie pędów do palików. Kwiaty nadają się do suchych bukietów.

'Grandiflora' - odmiana o luźnym pokroju dorastająca do 1,5 m wysokości. Kwiaty kremowe, zebrane w okazałe kwiatostany o średnicy do 15 cm. Kwitnie od lipca do sierpnia.

'White Dome' - zwarty krzew dorastający do 0,8 m wysokości. Kwiaty kremowe, zebrane w lekko wypukłe kwiatostany o średnicy ok. 12 cm, osadzone na sztywnych pędach i odporne na ulewne deszcze (nie kładą się). Rośliny kwitną od lipca do sierpnia.

Hortensja dębolistna

'Snowflake' Wyróżnia się półpełnymi białokremowymi kwiatami. Osiąga 1,5 m wysokości. Kwitnie na przełomie lipca i sierpnia.

'Snow Queen' Ma duże kremowe kwiaty, dorasta do 1,5 m wysokości. Kwitnie na przełomie lipca i sierpnia.

Skomentuj:

Hortensje