Domy z bali

Domy z bali. Ich cena zależy od wybranego materiału. Bale drewniane na dom, już gotowe, oferowane są przez różne firmy budowlane na terenie kraju. Nie musimy wcale kupować bali u najbliższego producenta, bo w przypadku dużego zamówienia koszty dostawy są minimalne, nawet z dalszych części kraju. Mówiąc o balach należy też wspomnieć o tym, że ich cena w głównej mierze zależy od tego, jaki rodzaj drewna wybierzemy. Najdroższe są oczywiście drzewa egzotyczne.
Bale drewniane na dom. Powierzchnia domu ma znaczenie. Ilość zastosowanych bali w konstrukcji domu zależy przede wszystkim od zaplanowanej powierzchni, jaką będzie miała cała konstrukcja, a więc sama cena też zależy do powierzchni. Aczkolwiek przy sporych zamówieniach można liczyć na pewne zniżki.
Dom z bali - czy to jest atrakcyjny wybór? Aby wybudować dobry dom z bali trzeba trochę zainwestować w materiał, a więc pojawia się kwestia tego, czy to rozwiązanie jest atrakcyjne, opłacalne. Oczywiście może takie być, trzeba jednak zauważyć, że już same warunki atmosferyczne, czy efekt, jaki chcemy osiągnąć będzie mało największe znaczenie przy wyborze materiału budowlanego.
 • Dom z bali i z kamienia

  Dom z bali i z kamienia

  Najpierw właściciele kupili drewniane bale, dopiero potem wymyślili, jak ma wyglądać i funkcjonować ich dom - dom z bali i z kamienia. Na końcu znaleźli architektów, którzy zgodzili się go zaprojektować. Co było dalej, zobaczmy sami.

 • Domy z bali drewnianych

  Domy z bali drewnianych

  Montaż konstrukcji w stanie surowym zwykle trwa od 2 do 4 tygodni. Oprócz fundamentu i podłogi na gruncie nie wymagają wykonywania żadnych prac mokrych, dlatego można je wznosić przez cały rok.

 • Rodzaje bali do budowy domu

  Rodzaje bali do budowy domu

  W Polsce mianem "bal" określa się elementy drewniane, które mają przekrój o grubości od 5 do 10 cm. Wszystkie większe od nich nazywa się krawędziakami i belkami. Wprowadza to w błąd wielu inwestorów, zamierzających budować domy z tych elementów.

 • Osiadanie domu z bali

  Osiadanie domu z bali

  Stosowane do wznoszenia domów bale wykonuje się powszechnie z drewna sosnowego, świerkowego lub jodłowego. Wykorzystuje się do tego zarówno drewno suche, jak i mokre (zwane zielonym). Trzeba przy tym pamiętać, że zanim osiągnie ono właściwą wilgotność może pękać. To normalne zjawisko, więc zwykle nie należy się go obawiać (wyjątek stanowią belki stropowe z bali).

 • Domy z bali

  Domy z bali

  Kiedyś domów z bali powstawało bardzo dużo - zarówno dworków, jak i wiejskich chałup. Dzisiaj powraca się do tej technologii, choć bale nie są tylko pełne, ale też klejone, izolowane lub z wypełnieniem.

 • Dom letniskowy - przeniesienie domu z bali

  Dom letniskowy - przeniesienie domu z bali

  Jest wiele sposobów na dom letniskowy. My proponujemy jak tanio zostać właścicielem drewnianego domu z bali. Zobacz ile taki dom kosztuje i ile trzeba zapłacić za jego przeniesienie. Jakich formalności trzeba dopełnić przy stawianiu domu na nowej działce.

 • Dom z bali

  Dom z bali

  Mieszkaliśmy już w domu murowanym, potem zbudowaliśmy drewniany. Nie wykluczamy kolejnej przeprowadzki za jakiś czas. Musimy tylko zadecydować, czy nasz następny dom będzie murowany, czy drewniany. Najważniejsze, by był bez wad.

 • Domy z bali

  Domy z bali

  Domy z bali są zdrowe i zgodne z naturą. Nawiązują też do polskiej tradycji. A do tego są tak trwałe, jak domy murowane.

 • Dom z bali - kilka słów o domu

  Dom z bali - kilka słów o domu