Cena drzwi: co na nią wpływa?

Drzwi muszą spełniać rozliczne funkcje, dostosowane do oczekiwań swoich właścicieli: chronić przed złodziejem, zimnem, wiatrem i wilgocią, a równocześnie robić wrażenie (pierwsze!) na gościach.

Postęp technologiczny, który dotarł także do sektora drzwi zewnętrznych, sprawił, że można wyprodukować superdrzwi spełniające wszystkie wymienione wyżej oczekiwania. Są to jednak wyroby z segmentu Premium, za które trzeba zapłacić nawet sporo powyżej 10 tysięcy złotych.

Skąd tak wysoka cena? Ponieważ konstrukcja takich drzwi jest inna, znacznie bardziej zaawansowana technologicznie. Większa jest głębokość profilu, inne wypełnienie skrzydła, cieplejszy próg, a standardowe wyposażenie rozszerzone o wiele innowacyjnych rozwiązań typu: czytnik linii papilarnych, automatyczne wielopunktowe ryglowanie, specjalne antywłamaniowe zamki oraz liczne elementy dekoracyjne.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail. Zobacz PRZYKŁAD.

Więcej o:
Komentarze (1)
Cena drzwi: co na nią wpływa?
Zaloguj się
 • pan_kotek2

  0

  Czy jest sens oszczedzać na czymś, co stanowi wizytówkę do naszego domu - tak się zastanawiam i dochodzę do wniosku, że nie bardzo. Nie mówiąc o tym, że takie drzwi muszą być zwyczajnie dobre: porządne, solidne, odpowiednie parametry termoizolacyjne. I muszą jeszcze prezentować sie tak, że nie jest wstyd przez nie przechodzic.
  Do tego bezpieczeństwo:
  zobaczmy drzwi, które juz konstrukcyjnie są bezpieczne i nie trzeba niczego wzmacniac. jak to wygląda na przykladzie aluminiowych drzwi zewnętrznych TopComfort, TopPrestige czy TopPrestigePlus Hormanna:
  bardzo prosto - mamy tu 2 dwuczęściowe zawiasy aluminiowe, regulowane w trzech płaszczyznach, z tulejami z tworzywa sztucznego i trzpieniem ze stali nierdzewnej, przykręcane do masywnych płyt przeciwległych. Masywny trzpień przeciwwyważeniowy w trakcie zamykania wchodzi w ramę ozdobną. Utrudnia to wyważenie i wepchnięcie drzwi od strony zawiasów. Do tego 5-punktowy zamek przeciwwłamaniowy H5 automatik, ryglujący się samoczynnie. Samoczynne ryglowanie następuje po dociśnięciu skrzydła drzwiowego i zablokowaniu zapadki. Trzy stalowe haki wyposażone w dwa dodatkowe rygle blokują się podczas zamykania w zaczepach ze stali nierdzewnej i automatycznie ryglują drzwi. Oczywiście, istnieje możliwość wyłączenia funkcji samoczynnego ryglowania. Nic dodac, nic ująć. Do tego specjalne wkladkki patentowe zabezpieczone przed rozwierceniem i można spać spokojnie :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX