Ogród japoński we Wrocławiu

21.03.2011 00:00
Ogród Japoński we Wrocławiu

Ogród Japoński we Wrocławiu (Fot. Lilianna Sokołowska)

Kawałek Japonii we Wrocławiu
W stolicy Dolnego Śląska można obejrzeć największy w Polsce ogród w stylu japońskim. Powstał już przed I wojną światową z okazji Wystawy Światowej, według pomysłu hrabiego von Hochberga. W jego projektowaniu i zakładaniu brali udział specjaliści z Japonii. Obecny wygląd ogród zawdzięcza rewaloryzacji, którą podjęto w latach 90. XX wieku we współpracy z ambasadą Japonii. Zachowano pierwotny plan i stary układ ścieżek. Wokół rozległego stawu z łukowatym mostem wybudowano kaskady wodne i system strumieni, postawiono pawilony, bramy i latarenki. Rośnie tu kilkadziesiąt gatunków wywodzących się z flory Japonii - m.in. klony, irysy, bambusy, glicynie. Kompozycje roślinne zachwycają harmonią o każdej porze roku. Ogród Japoński stanowi atrakcję Parku Szczytnickiego, na terenie którego się mieści. Wizyta w nim to prawie jak wyprawa do Kraju Kwitnącej Wiśni.

Teren Parku Szczytnickiego, Wrocław wejście od ul. Mickiewicza

Czynne: 1 kwietnia - 31 października w godz. 9-19 Bilety: normalny 3 zł, ulgowy 1,5 zł, www.wroclaw.pl/ogrod.Czytaj także:

Ogrody fabrykantów w Łodzi

Arboretum w Bolestraszycach

Ogrody tarasowe zamku w Książu

e-ogrody na wideo

Zobacz także
  • Bolestraszyce k. Przemyśla Arboretum w Bolestraszycach
  • Od frontu ogród zdobią prostokątny staw w kamiennej ramie oraz kompozycja utworzona z ogromnych głazów Ogród w stylu japońskim. Wyrafinowany minimalizm
  • Arboretum w Kórniku k. Poznania
Skomentuj:
Ogród japoński we Wrocławiu
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX