Jak ochronić ogród przed psem?

10.06.2011 00:00
W każdym 'ogrodzie pod psem' powinien się znaleźć trawnik; pies będzie mógł się wybiegać i będzie spokojniejszy.

W każdym 'ogrodzie pod psem' powinien się znaleźć trawnik; pies będzie mógł się wybiegać i będzie spokojniejszy. (Fot. SHUTTERSTOCK)

Żółte plamy na trawniku i na żywotniku, ścieżka wydeptana na rabacie wzdłuż parkanu, brzydki wykop w miejscu pięknej róży. Czyja to robota? Twojego psa.

e-ogrody na wideo

Komentarze (6)
Jak ochronić ogród przed psem?
Zaloguj się
 • talking_head

  Oceniono 8 razy 4

  A jak uchronić sąsiadów przed ujadającymi w ogrodzie za płotem psami ?
  Dlaczego ludzie, którzy "lubia pieski" tak bardzo nie lubią i nie szanują ludzi, swoich sąsiadów?
  Ujadanie od rana do 22-giej, cały tydzień, nie można mieć chwili spokoju by wyjść na swój taras, w swoim ogrodzie usiąść na leżaku i poczytać książkę. Wszystko dlatego że sąsiad "lubi zwierzęta".
  Sąsiad mający ogród wyprowadza swojego pupila, na kupkę, oczywiście nie do swojego ogrodu, o co to to nie, prowadzi go na trawnik swojego sąsiada. Sam dziennie sprzatam 2-3 psie kupy sprzed podjazdu przed moim domem. Na zwróconą uwagę właściciele "naszych milusińskich" ptarza na mnie jak na wariata, do pustych łbów im nie przyjdzie myśl, że powinni sprzątać po "naszych pociechach".
  Żyjemy w kraju terroryzowanym przez właścicieli psów. mamy najbardziej zasr***ne ulice na świecie (vide: Noakowskiego, Lwowska, Koszykowa itp.), zasr**ne parki miejskie. Na Polu Mokotowskim nie można położyć się z dziecmi na trawniku, wszędzie psie kupy.
  Dziwne, ze tylu Polaków jeździ do Anglii, gdzie jest najwięcej psów na głowę, i nie uczy się dobrych obyczajów.

 • grzecznypies

  Oceniono 3 razy 1

  "Na zewnątrz" nie musi oznaczać u sąsiada w ogródku czy na drodze. Może to być specjalnie wydzielony kawałek działki, gdzieś w niewidocznym miejscu. Bez względu na to czy pies będzie w domu czy na dworze i tak trzeba po nim sprzątać i każdy kto chce mieć czworonoga powiniem o tym pamiętać.
  A tak przy okazji gratuluję autorowi materiału, który poleca obrążę elektryczną dla psów w czasach kiedy kolczatka jest uznawana za szczyt okrócieństwa. Następnym razem poproście kogoś kompetentnego o napisanie artykułu o tematyce kynologicznej.

 • jednorazowy3

  Oceniono 3 razy 1

  >> Najprościej nauczyć psa, że ogród to część mieszkania, a toaleta jest na zewnątrz. I wyprowadzać go kilka razy dziennie.
  ---------------
  Po prostu genialne, zamiast zasr... trawnik u siebie lepiej zasr... komuś. Kwintesencja polskości :D

 • Ada Küpper-Weisser

  0

  U mnie ogród regularnie rozkopywał pies sąsiadów. Oni nic sobie z tego nie robili. Zwykły płot się nie sprawdził, bo piesek podkopywał się pod nim i przechodził na moją posesję. Kupiłam wtedy elektryzator w Horizont Rolos. Problem sam się rozwiązał.

 • Gość: pucek

  0

  A ja wychodzę z spem i mój pies załatwia się poza działką, z tą różnicą że chodzę z nim na pola i nieużytki rolne. Tam ma wiele miejsca na wybieganie się i nie przeszkadza to żadnemu z sąsiadów.

 • basia4ab

  Oceniono 2 razy 0

  Witam serdecznie. Ja mam też problem z pieskami. Bardzo je kocham ale nieraz jestem zdenerwowana, jak wykopią mi dużą dziurę w trawie, albo rozkopią krzaczek który posadziłam. Zrobiliśmy płotek odgradzający ogród z kwiatami, ale mamy tak jedną suczkę zwinną prze przeskakuje ten płotek. Trzeba by ogrodzić bardzo wysoko, ale ja tego nie chcę, więc pilnuję pieski. Ale i tak nie zawsze dopilnuje i coś wykopią.Bardzo kopały na skarpie, która biegnie wzdłuż ścieżki do domu, więc mąż siatkę metalową dociął i lekko wkopał w ziemię a ja zasiałam trawę. Jest to znakomita ochrona przed pieskami. pozdrawiam basia4ab

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX