Skuteczne sposoby na kreta [Z FORUM]

Gryzonie i krety

Gryzonie i krety (Fot.Target)

Kret potrafi mocno dać się we znaki rujnując ogród. Pamiętajmy, że jest pod ochroną i nie można go zabijać. Jak sobie z nim radzić? Oto pomysły zaczerpnięte z forum. Dorzucajcie nowe!
1. Pułapki mechaniczne z zapadkami. Pułapki mają sygnalizację (chorągiewki) pokazujące, czy pułapka jest pełna czy pusta. Gdy zwierzę wejdzie do środka, trzeba je wynieść na łąkę lub do lasu.

2. Zwierzęta domowe - psy i koty, które rozdrapują kopce. Kret ma bardzo czuły węch i zapach drapieżników może go wystraszyć.

3. Kulki z naftaliny. Do każdego kopczyka trzeba jak najgłębiej wepchnąć zwykłe kulki na mole (naftalinę). Sprawdzony, tani i naprawdę skuteczny bezkrwawy patent wyczytany w "babskiej" gazecie.

4. Karbid, który należy włożyć do otworów w kopcach, lekko zwilżyć i zasypać. Mokry karbid wytwarza śmierdzący gaz.

5. Odstraszacze dźwiękowe lub ultradźwiękowe wpychane głęboko do kopczyków. Odstraszacze należy umieszczać stopniowo oddalając się od domu - żeby zwierzęta kierowały się do ogrodzenia i mogły wyjść poza posesję. Niestety głęboka podmurówka może być poważnym utrudnieniem w ewakuacji kretów, a wtedy zdezorientowane zwierzęta mogą poczynić jeszcze większe szkody.

6. Puszki lub ucięte butelki po napojach, do których wkłada się wiatraczki, a całość umieszcza w otworze kopca. Drgania i szum wytwarzane przez wiatraczek niepokoją i odstraszają kreta.

7. Dzwonki zawieszane w ogrodzie. Krety nie lubią ich dźwięku.

8. Przesuszanie trawnika, by nie rozwijały się w nim dżdżownice i pędraki, które są przysmakiem kretów. Jeśli kret nie znajdzie pożywienia na naszej posesji, pójdzie go szukać gdzieś indziej.

Walka z kretami jest bardzo trudna często trzeba połączyć kilka metod, by osiągnąć cel. Piszcie jak Wam się udaje wyprosić krety z ogrodu

Zdjęcie Target Reiss Aus Kret, Pies, Kot - Odstraszający 600ml
Target Reiss Aus Kret, Pies, Kot - Odstraszający 600ml
0 opinii w okazje.info


Zdjęcie AAA ODSTRASZACZ KRETÓW NA ENERGIĘ SŁONECZNĄ
AAA ODSTRASZACZ KRETÓW NA ENERGIĘ SŁONECZNĄ
0 opinii


Zdjęcie KRETOŁAP NIE ZABIJA TYLKO ŁAPIE
KRETOŁAP NIE ZABIJA TYLKO ŁAPIE
0 opinii
Którą z metod walki z kretem polecacie?

e-ogrody na wideo

Zobacz także
 • Gryzonie i krety Gryzonie i krety
 • Kolce odstraszające ptaki Jak odstraszyć kreta, gołębie, szpaki. Gdy zwierzaki dają się we znaki.
 • Kret (<i>Talpa europaea</i>) może narobić w ogródku nie lada bałaganu. Kret - bez kopania żyć nie może
Komentarze (39)
Skuteczne sposoby na kreta [Z FORUM]
Zaloguj się
 • Gość: ekolog

  Oceniono 23 razy 19

  Należy kupić dwa piwa, usiąść przy kopczyku - po wypiciu przechodzi cała złość na kreta ;-))

 • Gość: sea

  Oceniono 7 razy 7

  co do pkt 4 to nie jest sposób podany do końca. Po pewnym czasie (gdy gaz się rozejdzie po korytarzach) należy do kopca wrzucić podpaloną zapałkę!!! NIe dość że pozbędziemy się kreta to jeszcze w jaki efektowny sposób:)

 • blookerz

  Oceniono 6 razy 6

  Najlepszą metodą na kreta ( właściwie: Kreta ) jest Beata
  Tadla Beata

 • Gość: Andrzej

  Oceniono 8 razy 6

  Jedyny sposób to go polubić. Ja tam nigdy z kretami nie walczyłem i żyliśmy w zgodzie. A ziemia z kopczyków nadaje się idealnie do kwiatów :-)

 • Gość: bogusia

  Oceniono 6 razy 6

  nie oszukujcie ludzi bo nie pomaga nic piramidki kupiłam zero , brzęczki solarne zero, naftalina ,karbid, butelki na kiju puszki po piwie na pręcie metalowym a kret sobie ryje np. przy samym brzęczku spróbuję zrobić ten przepis z bzu pozdrawiam

 • Gość: ala

  Oceniono 8 razy 4

  Zgodnie z prawem kret jest pod ochroną i nie wolno go zabić, za zabicie kreta grozi kara do 3 lat więzienia i nawiązka do 100000 zł. Wystarczy, że sąsiad, który was nie lubi zobaczy, że walczycie z kretami i jeśli was mocno nie lubi macie gotowe kłopoty. Poczytajcie sobie i zastanówcie się, czy nie macie wrogów ;) http://finanse.wp.pl/kat,104128,title,Sprawa-kreta,wid,15552790,wiadomosc.html?ticaid=110cba

 • Gość: mała

  Oceniono 3 razy 3

  Wypróbowany sposób - działa na sto procent: zbierz kasztany, zamknij w szczelnym pojemniku, pozwól im zgnić/sfermentować. Gdy osiągną upojny stan osmrodzenia (naprawdę cuchną) a kret wykopie swój gustowny kopczyk na trawniku, wetknij takiego jednego kasztana (lub kilka oczywiście) w dziurę w kopcu. Kret wyniesie się momentalnie. Kasztany absolutnie nie nadają się do przechowywania w domu, ja trzymam je w koncie ogrodu za szopką. Metodę tę polecam stosować na czczo (smród zabija) i w rękawiczkach. DZIAŁA!

 • Gość: Grzegorz

  Oceniono 3 razy 3

  1, 2, 4, 5, 8.
  Kret ma się dobrze.

 • Gość: LS

  Oceniono 4 razy 2

  Cyklon B

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze artykuły