Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wózek ogrodowy: Niezbędnik każdego miłośnika ogrodnictwa

Artykuł sponsorowany

Praca przy pielęgnacji ogrodu wymaga sporo wysiłku i dobrej organizacji. Każdy, kto ma ogród, wie, że niemal zawsze jest w nim coś do zrobienia. Chcesz ułatwić sobie te prace? Chcesz bez przemęczania się skończyć szybciej wszystkie zabiegi pielęgnacyjne? Ułatwi Ci to porządny wózek ogrodowy. Jest podobny do taczki, ale bardziej praktyczny. Dzięki niemu sprawnie rozwieziesz sadzonki, humus i zrobisz wiele innych obowiązkowych czynności. A potem możesz odpocząć i z satysfakcją patrzeć na swój piękny ogród.

Wózek Ogrodowy: Niezbędnik każdego miłośnika ogrodnictwa
Wózek Ogrodowy: Niezbędnik każdego miłośnika ogrodnictwa
Domitech

Dobry wózek ogrodowy, czyli jaki?

Wózek do ogrodu podobny jest nieco do taczki, ale ma 4 koła, a często też skrętną oś. Solidny wózek ogrodowy powinien mieć stalową konstrukcję i mocną misę. Dzięki temu ma duży udźwig i można w niego załadować nawet ciężki humus, wyrwane chwasty czy donice z roślinami. Najbardziej praktyczne wózki mają udźwig powyżej 250 kg. Równie ważny jest wygodny i ruchomy uchwyt do pchania i ciągnięcia wózka. Bardzo praktyczna jest też skrętna oś, bo wtedy łatwiej jest manewrować takim wózkiem w terenie.

Pamiętajmy, że wózek ogrodowy porusza się nie tylko po utwardzonych ścieżkach, ale też w miękkim terenie, po bruzdach, sypkim piasku czy błocie. Dlatego kupując wózek do ogrodu zwróć uwagę na jego koła. Najlepsze będą duże, z gumowymi, pompowanymi oponami. Dużą popularnością cieszą się wózki wywrotki. Dzięki tej funkcji z łatwością podniesiesz misę i wysypiesz skoszoną trawę, ziemię pod rośliny czy korę ogrodową. Takie wózki są wygodne w użytkowaniu także dla dzieci i kobiet. 

Dlaczego wózek ogrodowy jest niezbędny w każdym ogrodzie?

Wózek ogrodowy ułatwia niemal wszystkie pracę w ogrodzie, zarówno tym ozdobnym, jak i w ogrodzie warzywnym czy na przydomowej plantacji owoców. Wózkiem na kółkach z łatwością przewieziesz doniczki z sadzonkami, łubianki z zerwanymi truskawkami albo wysypaną z kosiarki trawę. Rozwieziesz humus pod rośliny i wywieziesz zerwane chwasty. Ustawisz na nim wszystkie środki ochrony roślin i nawozy, jak również niezbędne narzędzia ogrodnicze, jak sekatory czy agrowłókninę. Wózki są niezbędne zarówno w amatorskich ogrodach, jak i na profesjonalnych plantacjach warzyw i owoców. Są kupowane przez sadowników i właścicieli szkółek ogrodniczych. Ze względu na niskie ceny i praktyczne zastosowania, warto je kupić do różnych prac na podwórku. 

Masz duży ogród albo działkę rekreacyjną? Kup dwa wózki ogrodowe

W dużych przydomowych ogrodach warto mieć co najmniej dwa wózki ogrodowe. Przydają się zwłaszcza wtedy, gdy w ogrodzie pracują dwie lub więcej osób. Każdy wózek może mieć inne zastosowanie i funkcje. Dobrze jest mieć jeden wózek z funkcją wywrotki i plastikową misą, a drugi ze skrzynią i odpinanymi bokami. Jeszcze dziś kup wózek ogrodowy, a ułatwisz i przyspieszysz wszystkie prace w swoim ogrodzie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Wózek ogrodowy: Niezbędnik każdego miłośnika ogrodnictwa