Noce w Kew Gardens

Ciepłe powietrze  unoszące się na zniczami w  'ogrodzie ognia' (Fire Garden) wprawia w ruch ptaka na czubku spiralnej choinki.

Ciepłe powietrze unoszące się na zniczami w 'ogrodzie ognia' (Fire Garden) wprawia w ruch ptaka na czubku spiralnej choinki. (Fot. materiały prasowe Kew Gardens)

Słynne ogrody Kew Gardens w Londynie na miesiąc przed Bożym Narodzeniem zmieniają się w bajkową krainę światła.

Jeśli tylko macie okazję, na pewno warto zobaczyć to niezwykłe widowisko. Już po raz czwarty w ogrodach Kew Gardens można podziwiać ciągnący się przez milę (około 1,8 km), niesamowity spektakl ruchomych obrazów świetlnych. Uzyskano je za pomocą elektronicznie sterowanych laserów, migocących lampek i latarni uformowanych na kształt roślin i zwierząt. Towarzyszy im muzyka, która wprawia gości w świąteczny nastrój, a laserowe spektakle „światło i dźwięk”, prezentowane nad wielkim stawem (Palm House Pond), gromadzą tłumy widzów.
Inny charakter ma Fire Garden – ogród ognia, gdzie płonące znicze ustawione wprost na ziemi rozgrzewają powietrze, wprawiając w ruch „mobile” – lekkie ozdoby zawieszone na spiralnej choince i wysoko w gałęziach drzew.
Dzieci ucieszy przejażdżka na wiktoriańskiej karuzeli, zmęczeni zwiedzaniem będą mogli wzmocnić się grzanym winem lub gorącą czekoladą, w tutejszym sklepiku zaś kupić świąteczne drobiazgi z logo Kew Gardens.
Widowisko „Chistmas at Kew” można podziwiać od 23 listopada 2016 r. do 2 stycznia 2017 r., w godzinach 17-22 (ostatnie wejście o 20.15). Bilety: dorośli 16-18 funtów, dzieci (4-6 lat) 10 funtów (młodsze za darmo), rodziny 48-52 funtów. Więcej na: kew.org/about/press-realases/christmas-kew-3.e-ogrody na wideo

Zobacz także
  • Hiacynt (Hyacinthus). Kwiaty cebulowe Ogród cały rok w kwiatach. Krzewy ozdobne i kwiaty na każdy miesiąc
  • Letnie problemy trawnika Trawnik latem. Najczęstsze problemy z trawnikiem
  • Różą Lolita Róże dzikie, angielskie i okrywowe. Uprawa i pielęgnacja róż
Skomentuj:
Noce w Kew Gardens
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX