Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Magiczny ogród w Janowcu dla dzieci i dorosłych

Red.

Rodzinny Park Tematyczny Magiczne Ogrody Janowiec to pierwszy w Polsce ogród stworzony na bazie autorskiej baśni. Nieopodal Kazimierza Dolnego nad Wisłą w województwie lubelskim spotykamy wyjątkowy, leżący na18 hektarach ogród. Wypełnia go milion roślin – drzew, krzewów i kwiatów. Do strumyków i wodospadów prowadzą szerokie alejki, przyjazne dla osób niepełnosprawnych. W Magicznych Ogrodach znajdujemy mostki, ławki, zacienione miejsca i zagajnik. Przystaniemy na punktach widokowych, spędzimy czas na plaży i stawie z tratwami.

PŁYTKI STRUMIEŃ otoczony kępami tataraku i kwitnących liliowców zachęca do taplania się w wodzie.
PŁYTKI STRUMIEŃ otoczony kępami tataraku i kwitnących liliowców zachęca do taplania się w wodzie.
Fot. MAGICZNE OGRODY

Jeśli nie wiedzą Państwo, dokąd pojechać z dziećmi na jednodniową wycieczkę, polecamy park tematyczny Magiczne Ogrody w pobliżu Janowca nad Wisłą (woj. lubelskie). Przekraczając jego bramy, wstępujemy do malowniczej krainy skrzatów, wróżek i innych tajemniczych stworów. Odwiedzamy Dom Czarodzieja, Kwiatową Krainę, Marchewkowe Pole, Wodny Świat, w których dzieci znajdą wiele miejsc do zabawy i okazji do bezpiecznej kąpieli. Dorośli zaś mogą nacieszyć oczy widokiem kwitnących róż, krzewów i bylin. Rośliny są wprawdzie młode, ale posadzono ich tu mnóstwo, tworząc barwne otoczenie dla baśniowych budowli.

Magiczny ogród - nowy sezon

Od  samego początku istnienia, Magiczne Ogrody rozpoczynają sezon w pierwszy weekend majowy. Wyjątkiem był rok ubiegły i bieżący. Powodem jest oczywiście sytuacja epidemiologiczna. W tym roku park będzie otwarty od 22 maja. Atutem janowieckiego parku jest jego wielkość, która ułatwia zachowanie właściwych odległości między gośćmi a także duża ilość roślin, która dobrze wpływa na poziom  odporności odwiedzających.

Magiczny ogród - smak baśni

Czeka tu oferta pięciu restauracji i ogródków restauracyjnych. Serwują one różne dania, od mięsnych po wegańskie. W kawiarni i lodziarni zjemy deser. Przed wyjazdem na gości czekają sklepy z pamiątkami. Można w nich kupić m.in. maskotki i koszulki. Jest także drewniana broń i książka z Baśnikiem Magicznych Ogrodów.  Ta wszechobecna baśniowa opowieść pojawia się na terenie 15 krain. Można ją poznać zwiedzając owe krainy w odpowiedniej kolejności. Dzięki temu budzi się  ciekawość. Poznanie baśni zaczyna się od Domu Czarodzieja. Kolejne miejsca to Ogród Wróżek, Tratwy i w Kwiatowa Dolina. Dużo radości daje Marchewkowe Pole, Krasnoludzki Gród czy Robankowa Łąka. Koniecznie trzeba odwiedzić Drzewa, tam czeka zabawa na 3 poziomach.

 

Magiczny ogród - atrakcje

Każda z krain zaprasza do skorzystania z wyjątkowych atrakcji. Są wśród nich drewniane huśtawki i karuzele napędzane siłą mięśni. Jest Krasnoludzka Wieża Prób, czyli 15 – metrowa zjeżdżalnia. Są podziemne tunele i linowe mosty na wysokości koron Drzew.        Magiczne Ogrody to miejsce, gdzie można  spędzić godziny zgodnie ze swoim nastrojem i potrzebami. W kolejne dni tygodnia jest czas na niespieszne poznawanie parku i pracujących w nim osób. Bez dużej ilości ludzi relaks wśród zieleni jest niepowtarzalny. Podczas weekendów odbywają się tu pokazy artystyczne i kaskaderskie, a także koncerty muzyczne. Obejrzeć je można na scenach i specjalnych placach. Na najmłodszych czekają bezpieczne place zabaw.

Magiczny ogród -Bohaterowie Ogrodów

Opowieść Magicznych Ogrodów ma swoich bohaterów. Są nimi dwaj Czarodzieje – Zoran i Arag, których przyjaźń zakończyła się z powodu miłości do tajemniczej czarodziejki Tuuli. W czasie spaceru po ogrodowych alejkach spotkamy Czarodziejów, Krasnoludy, Wróżki Smużki. Bulwiaki, Robanki i włochate Mordole mieszkają tylko w Magicznych Ogrodach.

Ogród pełny jest kwiatów, z których każdy gatunek zakwita w innym czasie. Tulipany kwitną w bardzo wielu kolorach. Park szczyci się posiadaniem prawdziwie polskiej, unikalnej odmiany tulipanów „Magiczne Ogrody”, która powstawała 25 lat pod okiem jedynego polskiego hodowcy, Romana Szymańskiego. Także jego dziełem jest najczarniejszy tulipan na świecie, Fringed Black. Kwitnie w Magicznych Ogrodach.

W parku znajdujemy kolekcje róż Kordesa, piwonii i hortensji. Rosną tu rośliny miododajne, jak budleje czy perowskia łobodolistna. Podczas spaceru można się natknąć na pergole.

 

Magiczne Ogrody -Park zmysłów

Magiczne Ogrody to także pierwszy polski park sensoryczny. Starannie zaprojektowana przestrzeń pomaga we właściwym działaniu zmysłów najmłodszych gości. Wszyscy zwiedzający zetkną się z intensywnymi kolorami, dźwiękami, zapachami, dotykiem  i smakiem.

Magiczne ogrody w Janowcu - opinie

Aby skorzystać z całej oferty parku, wielu gości mówi, że cały dzień na to nie wystarczy. Można wynająć dostępne w okolicy miejsca noclegowe i cieszyć się kilkudniowym pobytem w Magicznych Ogrodach.

Rodzice małych dzieci mają do dyspozycji przestronne toalety z przewijakami i w razie potrzeby pomoc medyczną.  Chętni mogą dołączyć do zabaw proponowanych przez animatorów. Mogą także porozmawiać o swoich wrażeniach i ciekawostkach o parku.

 Magiczne Ogrody Janowiec to miejsce nauki, relaksu i zabawy. To oferta dla całych rodzin: dzieci, rodziców i dziadków. Tu przyjeżdża się po przygody. Zaplanuj weekend z Magicznymi Ogrodami, obudź w sobie radość dziecka i zadbaj o wzmocnienie więzów rodzinnych.

To turystyczne serce Lubelszczyzny. Stąd blisko jest do cichego i urokliwego Janowca i do Kazimierza Dolnego nad Wisłą, renesansowej perły południowej Polski.

Nagrody Magicznych Ogrodów

 • W 2019 roku otrzymały certyfikat Marka Lubelskie
 • Portal okiemmamy.pl  przyznał certyfikat okiemmamy 2019, za miejsce przyjazne rodzinie z dziećmi.
 • W 2020 roku otrzymały tytuł najlepszej rodzinnej atrakcji turystycznej w Polsce w 2020 r. Organizatorem plebiscytu był portal Dziecko w Podróży. Dzięki zaangażowaniu fanów Ogrody stanęły na szczycie podium rankingu już po raz trzeci. Wcześniej zostały w ten sposób docenione w 2016 i 2017 roku.
 • Internauci czterokrotnie przyznali firmie pierwsze miejsce w plebiscycie Top Atrakcje w latach 2016, 2017, 2018, 2020 organizowanym przez portal turystyczny polskieszlaki.pl.
 • W roku 2020 do Ogrodów dotarła kolejna nagroda internetowa, „Travellers'Choice 2020” od portalu Tripadvisor.com za dużą ilość pozytywnych recenzji użytkowników strony.

 

Magiczny ogród w Janowcu -cennik

Do końca czerwca ogród działa w trybie weekendowym w godzinach 10 - 19, od lipca przez cały tydzień.

Ceny biletów:

 • 69 zł normalny,
 • 59 zł ulgowy,
 • 171 zł rodzinny (3 osoby ); dzieci o wzroście do 100 cm wchodzą za 10 zł
 • Godziny otwarcia: 9-17 od poniedziałku do piątku, 10-19 w soboty i niedziele.
 • Park jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych
 • Szczegóły na: magiczneogrody.com.
Magiczne Ogrody w Janowcu
Magiczne Ogrody w Janowcu
Fot. Magiczne Ogrody

Magiczne ogrody w Janowcu 
Magiczne Ogrody Janowiec, 24-123 Trzcianki 92,

Rodzinny Park Tematyczny stworzony na bazie autorskiej baśni.

Czynny od początku maja do początku października.

Bezpłatny parking na 1500 samochodów. Smaczne posiłki w zróżnicowanych cenach.

Możliwe przygotowanie własnego posiłku w miejscach do grillowania.

Rodzina Przygoda Przyroda.

Wszystkie atrakcje w cenie biletu.

www.facebook.com/magiczneogrodyjanowiec

  Więcej o:

Skomentuj:

Magiczny ogród w Janowcu dla dzieci i dorosłych