9 ogrodowych trendów z Chelsea Flower Show

W królestwie sosen. Wiecznie zielone, wytrzymałe sosny doskonale wpisują się w modny obecnie nurt xeriscape (od xeros - suchy i landscape - krajobraz) - ogrodów niemal samowystarczalnych. Autorzy tegorocznych projektów chętnie sięgali po sosny, traktując je nawet jako rośliny wiodące, zwłaszcza gatunki i odmiany tworzące niskie kopuły.

W królestwie sosen. Wiecznie zielone, wytrzymałe sosny doskonale wpisują się w modny obecnie nurt xeriscape (od xeros - suchy i landscape - krajobraz) - ogrodów niemal samowystarczalnych. Autorzy tegorocznych projektów chętnie sięgali po sosny, traktując je nawet jako rośliny... (Fot. RHS/Sarah Cuttle)

Pokazy mody można obejrzeć w telewizji niemal codziennie. A jak modnie "ubrać" ogród? Warto się o tym przekonać, tym bardziej że dzisiejsze ogrodowe trendy nie są tylko sztuką dla sztuki.

Wystawa Chelsea Flower Show odbywa się w Londynie od ponad wieku. Jej patronką jest angielska królowa Elżbieta II. Co roku zamieszczamy relację z tej imprezy, bo uchodzi ona za najważniejsze światowe wydarzenie w dziedzinie aranżacji ogrodów. Za każdym razem wystawę odwiedza 157 tysięcy osób – taki jest bowiem limit sprzedawanych biletów.
Na Chelsea największe zainteresowanie budzą ogrody pokazowe. Projektowane przez czołówkę architektów zieleni zaskakują pomysłowością i perfekcją wykonania. Aż trudno uwierzyć, że powstały w ciągu zaledwie kilku tygodni!
Czym tegoroczna wystawa różniła się od poprzednich? W ostatnich latach coraz bardziej umacnia się moda na ekologię. Projektanci udowadniają, że pogodzić troskę o naturę z naszymi potrzebami – także estetycznymi – wcale nie jest trudno. Przekonajmy się o tym, oglądając przykłady ilustrujące dziewięć głównych ogrodowych trendów 2017 roku.

e-ogrody na wideo

Zobacz także
  • Metamorfoza ogrodu Metamorfoza ogrodu. Dwa projekty: na wprost albo po skosie
  • Gorące barwy Metamorfoza balkonu - 3 projekty
  • Bosco Verticale Bosco Verticale - jak zmieścić las w mieście
Skomentuj:
9 ogrodowych trendów z Chelsea Flower Show
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX