Kocie topiary. Połączenie pasji ogrodniczej z miłością do kotów

Te topiary to spełnienie marzeń każdego kociarza ogrodnika. Wyglądają realistyczne, ale to tylko iluzja, gdyż powstały w komputerze brytyjskiego artysty Richarda Saundersa.

Malarz i rysownik Richard Saunders po stracie swojego kota syberyjskiego Tolly wpadł na pomysł stworzenia w ramach surrealistycznego projektu cyklu niesamowitych grafik komputerowych. Pierwsza z nich przestawia właśnie Tolly.

Praca Richard Saundersa przedstawiająca jego nieżyjącego kota TollyPraca Richard Saundersa przedstawiająca jego nieżyjącego kota Tolly Fot. www.thetopiarycat.co.uk/

Artysta zrezygnował ze stałej pracy w agencji reklamowej i całkowicie poświęcił się tej działalności, gdy okazało się, że jego prace cieszą się ogromnym zainteresowaniem na fanpejdżu "The Topiary Cat". Szybko pojawił się też sklep internetowy w którym można kupić te wyjątkowe plakaty. (http://www.vycombe-arts.co.uk/onlineshop/cat_1069237-Richard-Saunders.html)
Kot Tolly, który przez 12 lat towarzyszył zapalonemu ogrodnikowi Ruchardowi  w wycieczkach po ogrodzie stał się jego inspiracją i sposobem na życie.

Same prace przedstawiają gigantyczne koty wtopione w piękne krajobrazy Anglii. Ich największą zaletą jest to, że wyglądają bardzo realistycznie. Artysta w imponujący sposób uchwycił grację i niezależność kotów w swoich pracach. Saunders od zawsze marzył, by móc tworzyć prace  inspirowane dziełami takich artystów jak Salvador Dali, Max Ernst i Arthur Rackham. Dziś jest bliski zrealizowania swojego marzenia.

Więcej o:
Komentarze (10)
Kocie topiary. Połączenie pasji ogrodniczej z miłością do kotów
Zaloguj się
 • dzaga41

  Oceniono 16 razy 16

  Cudne

 • mz50

  Oceniono 5 razy 5

  Urocze.

 • pan_astro

  Oceniono 5 razy -1

  prosty fake... wygenerowanie takiego kota, choćby w Lightwave 3d to jakieś 15 minut, przy założeniu, że mamy model 3d kota. Robimy listek i mnożymy go instance generatorem ;)

 • ggargi

  Oceniono 13 razy -3

  kotki ładne ale jak na grafikę to na 20 min roboty :) i to mało rozgarniętego gościa od PS

 • dearest

  Oceniono 33 razy -23

  w gazecie wierzą nawet w zielone ludziki na marsie albo że 2 wojna światowa to wina pisu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX