Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ogród społeczny Wola Park: Spotkania w Ogrodzie Codziennym

Materiał prasowy

16 marca ruszył cykl spotkań w Ogrodzie Codziennym, gdzie pasjonaci uprawy warzyw, kwiatów i owoców będą mogli zdobywać nową wiedzę pod okiem doświadczonej ogrodniczki. Zajęcia będą odbywać się w czwartki i soboty.

Ogród społeczny Wola Park
Ogród społeczny Wola Park
Fot. Wola Park

Ogród społeczny w nowym wydaniu

Ogród Codzienny, dedykowany spotkaniom związanym z uprawą roślin, w tym roku przenosi się w nowe miejsce – przy Willi Ogrodników. Zyska on nowe elementy, takie jak drewniane ogrodzenie i ozdobny układ skrzyń. Istniejący kompostownik zostanie rozbudowany, aby jeszcze lepiej służyć społeczności.

Harmonogram spotkań i cele ogrodu

Spotkania w Ogrodzie Codziennym będą prowadzone przez doświadczoną ogrodniczkę, która podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Celem jest nie tylko nauka uprawy roślin, ale także budowanie więzi społecznych i promowanie ekologicznego stylu życia.

Ekologiczne podejście do ogrodnictwa

Daria Szarejko - Worobiej, architektka krajobrazu, podkreśla znaczenie prowadzenia ogrodu w sposób ekologiczny, bez stosowania środków chemicznych. Spotkania będą skupiały się na praktycznych aspektach ogrodnictwa ekologicznego i dobrego sąsiedztwa roślin.

Wola Park startuje ze spotkaniami w ogrodzie społecznym
Wola Park startuje ze spotkaniami w ogrodzie społecznym
Fot. Wola Park

Harmonogram spotkań i informacje praktyczne

Cykl spotkań rozpocznie się 16 marca i będzie kontynuowany w kolejne soboty i czwartki. Wstęp na spotkania jest bezpłatny, a dla wolontariuszy przewidziane są upominki związane z ogrodnictwem. Pełny harmonogram spotkań oraz więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Wola Parku.

  • 28.03 (czwartek, g. 17.30-18.30)
  • 04.04 (czwartek, g. 17.30-18.30)
  • 13.04 (sobota, g.13.00-14.00)

Wstęp na spotkania jest bezpłatny. Dla wolontariuszy ufundowane zostaną upominki związane z ogrodnictwem. Pełny harmonogram spotkań można znaleźć na: https://www.wolapark.pl/pl/ogrod-codzienny/. Zainteresowani mogą na bieżąco śledzić działania w ogrodzie na dedykowanej grupie na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/2958675624353916/.

    Więcej o:

Skomentuj:

Ogród społeczny Wola Park: Spotkania w Ogrodzie Codziennym