Elegancja i styl w mieszkaniu na Powiślu

Weekendowe mieszkanie z męskim akcentem

Weekendowe mieszkanie z męskim akcentem (Fot. Tom Kurek/ www.jtgrupa.pl)

Aranżacja tego mieszkania przywodzi skojarzenia z południowym klimatem. I nic dziwnego. Nieco wakacyjny, egzotyczny krajobraz w sam raz pasuje do weekendowego apartamentowca. Choć posiada mocne, męskie akcenty - wcale nie mieszka tu singiel.

60-metrowe lokum znajduje się na warszawskim Powiślu. Mimo ciemnych barw, oszczędnych, nowoczesnych form oraz wyłącznie najpotrzebniejszych sprzętów, nie zostało przygotowane dla mężczyzny. Właścicielami jest małżeństwo 40-latków, które posiada dom na przedmieściach, dlatego pełni ono rolę okazjonalnego mieszkania.

Architekci ze studia JT Grupa połączyli elementy w męskim charakterze z klimatem śródziemnomorskim i stylem modern glamour. Z jednej strony zaproponowano tu odważne i wyraźne rozwiązania, z drugiej – ciepłe i eleganckie wykończenie. Widać wyraźne inspiracje południowym krajobrazem, który sprzyja relaksowi. Nie zabrakło tu charakterystycznych dla tych regionów detali architektonicznych: dużych okien, marmuru, drewna i ażurowych okiennic, zieleni i kolorów ziemi.

Wnętrza charakteryzują się dużą funkcjonalnością i swoistą oszczędnością. Skromna paleta kolorów wycisza, prosta stylistyka porządkuje przestrzeń, a gustowne dodatki stanowią efektowne dopełnienie. 

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Dom z gliny i słomy. Młodzi budują go samodzielnie

cztery kąty na wideo

Skomentuj:
Elegancja i styl w mieszkaniu na Powiślu
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX