Architektura_i_technika

 • Jesienne porządki

  Jesienne porządki w ogrodzie

  Jesienne porządki w ogrodzie to nie tylko przystrzyżony trawnik czy zagrabione liście. Podczas pracy w nim niezbędne są narzędzia, które ułatwiają jego pielęgnację. Gdy zbliża się koniec sezonu, warto pomyśleć o odpowiednim ich przechowaniu. Brak odpowiedniego miejsca dla narzędzi może sprawić, że podczas porządków wiosennych trudniej będzie znaleźć to, czego będziemy potrzebowali. Dodatkowo, narzędzia elektryczne np. kosiarki, potrzebują ochrony przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych takich jak śnieg, wiatr czy deszcz. Zostawienie ich na zewnątrz kończy się często koniecznością zakupu nowych. Jak zatem bezpiecznie przechować niezbędne narzędzia ogrodowe podczas zimy?

 • Domek ogrodowy

  Domek ogrodowy. Jaki wybrać?

  Domek ogrodowy to najlepsze miejsce w każdym ogrodzie do przechowywania akcesoriów ogrodowych, które na co dzień pomagają w dbaniu o jego wygląd. Kiedy domowe pomieszczenia gospodarcze lub garaż są niewielkich rozmiarów i nie mieści się w nim sprzęt ogrodniczy, najlepszym rozwiązaniem jest postawienie osobnego pomieszczenia. Domki ogrodowe to idealny sposób na estetyczne i funkcjonalnie zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie, a dodatkowo nie wymagają one pozwoleń budowlanych. Jaki domek ogrodowy wybrać, aby stanowił spójny element małej architektury?

 • Zielona ściana

  Ogrody wertykalne. Ściany zieleni

  Ogrody wertykalne to nie tylko oszczędność przestrzeni. Są ekologiczne, zdrowe, piękne i praktyczne. Zobaczcie najpiękniejsze pionowe ogrody w Polsce i na świecie.

 • Płyta ażurowa Meba

  Płyty ażurowe. Nawierzchnia ekologiczna przepuszczająca wodę

  Płyty ażurowe zastosowane do budowy nawierzchni nie tylko pozwalają spełnić wymagania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w kwestii minimalnego udziału powierzchni biologicznie czynnych w zagospodarowaniu działki, ale również likwiduje problem odwodnienia nawet dużych przestrzeni. Co więcej - sprawdza się w sytuacji coraz częstszych w naszym klimacie gwałtownych i obfitych opadów.

 • Nowoczesna altana ogrodowa

  Altana nowoczesna

  Altana nowoczesna to taka altana wykonana z nowoczesnych materiałów. Altana jest w zasadzie punktem obowiązkowym każdej działki. To tam można odpocząć od prac ogrodowych, urządzić grilla, spotkanie z najbliższymi. Warto więc zadbać by była ładna i posłużyła nam przez lata.

 • Altanki ogrodowe

  Altanki ogrodowe - oryginalne rozwiązania

  Altanki ogrodowe? Nowoczesne projekty domów przewidują również obecność tarasów. Miejsca zadaszonego bądź też nie, które pozwala na relaks na świeżym powietrzu. Pamiętajmy jednak, że taras to nie jedyny sposób na zorganizowanie miejsca do odpoczynku. Jego świetną alternatywą jest altanka, którą można umieścić w głębi ogrodu. Pamiętajmy również, że obecność tarasu w projekcie domu nie dyskryminuje obecności altanki.

 • Pawilon ogrodowy

  Pawilon ogrodowy. Jaki pawilon wybrać?

  Pawilon ogrodowy to doskonała alternatywa dla altany. Będzie ozdobą nowoczesnego ogrodu oraz funkcjonalną strefą relaksu dla najbliższych.

 • Robot koszący Miimo

  Robot koszący trawę to pomysł na idealny trawnik

  Roboty coraz częściej towarzyszą naszemu życiu - pomagają nam sprzątać , gotować, pracować, a także zajmować się naszym ogrodem. Roboty koszące sprawiają, że możemy się cieszyć pięknym trawnikiem bez wysiłku.

 • Narzędzia niezbędne w każdym ogrodzie

  Narzędzia niezbędne w każdym ogrodzie

  Wykonywanie prac ogrodowych bez odpowiednich narzędzi może okazać się nie tylko utrudnione, ale w niektórych przypadkach również niemożliwe. Jakie narzędzia sprawdzą się podczas wykonywania dużych i małych prac w ogrodzie? Jakie narzędzia powinien posiadać właściciel małego ogródka a jakie dużego ogrodu?

 • Jak zabezpieczyć drewniane akcesoria ogrodowe przed zniszczeniem?

  Jak zabezpieczyć drewniane akcesoria ogrodowe przed zniszczeniem?

  Wszelkie akcesoria ogrodowe, zwłaszcza meble, aby służyły nam przez długie lata musza być odpowiednio zakonserwowane. Odpowiednia konserwacja chroni przed powstawaniem pęknięć, przebarwień oraz zadomowienia lokatorów powodujących choroby. W dzisiejszym artykule przedstawiamy kilka sposobów pozwalających na zabezpieczenie mebli.

 • rośliny w mieszkaniu, design, ogrody pionowe, ogrody wertykalne

  Żywe ściany z roślin. Pomysły na domowe ogrody wertykalne

  Ogrody wertykalne - to wcale nie jest trudne. Do wykorzystania jest wiele gotowych kieszonek i specjalnie zaprojektowanych pojemników. Jeżeli macie żyłkę do majsterkowania, sami zróbcie pojemniki w których zasadzicie ulubione rośliny.

 • Drewno w ogrodzie. Pociętymi pniakami można wypełnić gabiony - modne ostatnio konstrukcje ze stalowej siatki

  Drewno w ogrodzie. Dekoracje z pni - drugie życie drzewa

  Zdarza się, że drzewo pada ze starości albo powala je huragan. Zamiast przeznaczać drewno na opał, wykorzystajmy je w ogrodzie. Z nieobrobionych pni i konarów można zrobić proste ogrodzenia, kwietniki, a nawet ogrodowe meble.

 • OGROD ALTANA FOT. JERZY ROMANOWSKI PUBLIKACJA LADNY DOM NR 6 (68) - 6.2004

  Ażurowa altana

  W młodym ogrodzie trudno o cień. Jeżeli go brakuje, można zbudować altanę i posadzić wokół niej szybko rosnące pnącza.

 • Fot. retaildesignblog.net / autor: brak informacji.

  Oświetlenie ogrodowe - rozświetl przestrzeń wokół domu i stwórz wokół niego niepowtarzalny nastrój

  Oświetlenie na zewnątrz domu poprawi wygląd samego budynku, przestrzeni wokół niego oraz ogrodu. Przez odpowiednie podświetlenie niektórych elementów architektury krajobrazu możecie stworzyć niepowtarzalną atmosferę. Pomogą wam w tym, charakteryzujące się funkcjonalnością i pięknym designem, zewnętrzne lampy ogrodowe.

 • kwiaty doniczkowe, cyklamen, kwiaty w stylu retro, rośliny we wnętrzu

  Kwiaty w stylu retro

  Do wnętrza w stylu retro pasują ulubione kwiaty naszych prababek (np. prymulka, fiołek, ketmia), a w kuchni - wonne zioła. Dobrze, gdy roślina ma pastelowe barwy i delikatny deseń na liściach.

 • pomysł na choinkę, świąteczne drzewko, świąteczna choinka, choinka z liści monstery

  Alternatywa choinki - zbiór pomysłów

  Choinka z liści, drutu, drewna... Nie gubi igieł jak choinka i nie zajmuje wiele miejsca. Może być ozdobą świątecznego wnętrza lub nawet zastąpić tradycyjne drzewko.

 • Nawilżacz powietrza - misa zamgławiająca

  Nawilżacze powietrza. Gdy w domu jest za sucho

  Jesienią i zimą, gdy w domach grzeją kaloryfery, suche powietrze daje się we znaki ludziom,  roślinom i meblom. Oto kilka pomysłów jak poprawić wilgotność powietrza.

 • 26.09.2012 WARSZAWA SESJA KROKI DO PRZEPISU CHOCHOL NA ZDJECIU DLA CZASOPISMA MAGNOLIA FOT. TATA STUDIO / TEL 0501255063 SLOWA KLUCZOWE: CHOCHOL

  Zielone dachy pełne kwiatów i trawy. Zobacz jak je zrobić

  Kwiaty w miejscu dachówki, trawa zamiast gontu... Na domach, altanach, garażach, śmietnikach. Zielony dach zamiast tradycyjnego pokrycia - to jest to!

 • 18681165 https bi

  Jak oświetlić ogród bez dostępu do prądu? Ekologiczne źródła energii

  Nie trzeba budować drogich instalacji, by w ogrodzie po zmroku zapaliła się lampa. Wystarczy promień słońca lub bateria...

 • 1241004B 2010 Weber One-Touch Original Black 47 cm Charcoal Grill Black EU Product

  Grill. Jak rozpalić grilla ogrodowego?

  Grill coraz częściej jest gwiazdą ogrodowych imprez i wieczorów. Można przy nim bowiem miło spędzić czas, a przy okazji przygotować kilka pysznych potraw. Czy wiecie jak go szybko i bezpiecznie rozpalić?

 • Staw kąpielowy, czyli ekobasen

  Któż nie lubi się pluskać w nagrzanej słońcem, czystej wodzie. Stawy kąpielowe zaopatrzone w ekologiczne filtry roślinne to najlepszy pomysł ogrodowy ostatnich lat.

 • ŚCIEŻKA- -POMOST z prostokątnych bali ułożonych na styk. W połączeniu z betonowymi detalami dodaje ogrodowej kompozycji dynamiki.

  Po czym stąpać - nawierzchnie ogrodowe

  Projektanci używają wciąż nowych materiałów do budowy ogrodowych posadzek. I łączą je na różne sposoby.

 • Gabiony można wypełnić dowolnymi materiałami, a z tych różniących się fakturą układać ciekawe desenie

  Gabiony - ogrodowe kosze, murki, siedziska

  Gabion czyli kosz wypełniony kamieniami, drewnem lub innymi materiałami z wolna staje się w rękach architektów zieleni narzędziem kreowania przestrzeni - nowoczesnym, niebanalnym i ekologicznym.

 • Wielofunkcyjne nożyce ISIO 3 z nową przystawką do siania

  Wielofunkcyjne nożyce ISIO 3 z nową przystawką do siania

  Zadbany ogród jest niewątpliwie prawdziwą wizytówką każdego domu. Jeśli chcesz zatroszczyć się o swoje rośliny w profesjonalny sposób, pomoże Ci w tym narzędzia wielofunkcyjne

 • Przepuszczająca wodę i powietrze nawierzchnia TerraWay. Wykonana z mieszanki kruszyw naturalnych, takich jak żwiry, granity, kwarce i bazalty

  Oryginalne i modne nawierzchnie

  Materiałów na nawierzchnie do ogrodu jest bardzo dużo. Sam wybór może stanowić problem. W nowoczesnych ogrodach warto stosować rozwiązania niekonwencjonalne i nietypowe połączenia. Efekty mogą być wspaniałe!

 • Doniczka ze zdjęciem - pomysł na prezent

  Pomysłowa doniczka na walentynki

  Szukasz pomysłu na walentynki? Zobacz jak zrobić "twarzową" doniczkę.

 • Metalowe przęsła, trelisy, meble i podpory dla pnączy doskonale wpisują się w ogrodowy świat

  Bramy, furtki, kraty, poręcze i inne detale kute ręcznie. Metaloplastyka

  Powracająca wciąż na nowo moda na kuty detal ogrodowy i architektoniczny to wyraz naszej tęsknoty za solidnym, naturalnym materiałem, a także wyraz szacunku dla dobrego rzemiosła.

 • kwiaty we wnętrzu, rośliny doniczkowe, aranżacje z roślin doniczkowych, aranżacje na ścianie

  Kwiaty w nowoczesnym wnętrzu

  W nowoczesnym wnętrzu wystarcza często jeden oryginalny kwiat, by nabrało ono charakteru. Jeżeli chcemy umieścić w nim więcej roślin, to w odlotowych aranżacjach. Liczy się pomysł!

 • 21.05.2008 LONDYN CHELSEA FLOWER 2008 WYSTAWA OGRODOW DLA CZASOPISMA OGRODY FOT. ARKADIUSZ SCICHOCKI / AGENCJA GAZETA

  Ciekawe rozwiązania do ogrodu

  Kamień z betonu, szkło z akrylu, sztachety z plastiku... Coraz częściej stosujemy je w ogrodach. I - choć mamy do czynienia z imitacją - wcale nie czujemy się oszukani.

 • Wieszak na narzędzia, przechowywanie narzędzi

  Zima w schowku - przechowywanie mebli i narzędzi

  Na małej działce trzeba się często zadowolić małym schowkiem i pomieścić tam wszystko co niezbędne w ogrodzie. Jak utrzymać w nim porządek? Oto propozycje producentów.