Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Domek narzędziowy plastikowy. Jaki wybrać?

Katarzyna Jodłowska

Masz działkę na której nie wiadomo dlaczego sam robi się bałagan? Czas pomyśleć o domku narzędziowym w którym będzie można bezpiecznie przechowywać uporządkowane narzędzia przez cały rok. Schowek wykonany z plastiku jest trwały i nie wymaga konserwacji.

Domek narzędziowy plastikowy
Domek narzędziowy plastikowy
Fot. SkyLight/Ogrodosfera.pl

Domek narzędziowy plastikowy

W dużym ogrodzie bez problemu zmieści się wolnostojący domek narzędziowy (drewniany), przy mniejszej powierzchni warto rozważyć domek z plastiku.  Najlepiej ulokować go w miejscu zacienionym, osłoniętym od wiatru (nie będzie się nagrzewał ani zanadto wychładzał), gdzieś na uboczu, ale tak, aby mieć do niego wygodny dostęp. Powinien być lekko wyniesiony ponad poziom gruntu, co zwiększy trwałość konstrukcji, i umieszczony na stabilnym, twardym podłożu.

Na rynku jest bogata oferta domków-narzędziowych plastikowych, które nie wymagają konserwacji. Dokonując zakupu sprawdźmi rodzaj tworzywa z jakiego został wykonany domek. Te najtańsze mogą bardzo długo wydzielać nieprzyjemny i niezdrowy zapach podczas nagrzewania się na słońcu. Domek powinien być solidny i dobrze wentylowany – wówczas unikniemy kondensacji pary wodnej na narzędziach, co grozi ich korozją. Dobrą ofertą są domki do samodzielnego montażu. Te przemyślane seryjne konstrukcje nie są zbyt drogie i łatwo je samodzielnie zmontować. Wszystko do siebie pasuje i nie trzeba się martwić o dobry zamek czy zawiasy, bo są w zestawie. Wielka zaletą plastikowych domków jest ich pielęgnacja przez lata - jak pokryją się kurzem wystarczy opłukać je wodą. Są odporne na blaknięcie i szkodliwe warunki atmosferyczne. Istotnym atutem domków ogrodowych wykonanych z dobrej jakości produktów jest długi okres gwarancyjny. Domki produkowane przez markę Keter mają od 10 lat do nawet gwarancji dożywotniej.

Domek narzędziowy plastikowy na małą działkę

Jeśli ogród jest mniejszych rozmiarów sprawdzą się mniejsze domki np. z linii Manor firmy Keter. Ich prosty design zachwyci najbardziej wymagających użytkowników. Wykonane są one z tworzywa imitującego naturalne deski, odpornego na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Wytrzymała konstrukcja, wzmocniona metalowymi zawiasami, utrzyma nawet 75 kg. śniegu na metr kwadratowy. Dodatkowo, domki wyposażone są w kłódkę.

Domek narzędziowy plastikowy na dużą działkę

Na większych działkach zdadzą egzamin duże domki, które mogą służyć nie tylko jako miejsce do przechowywania sprzętów ogrodowych, ale również jako dodatkowe pomieszczenie, w którym możemy utworzyć gabinet czy miejsce do ćwiczeń. Atutem pojemnego domku Oakland 1175 SD firmy Keter jest możliwość nadania mu wyjątkowego wyglądu, dzięki możliwości pomalowania go na dowolny kolor. Wykonany jest on z wysokiej jakości tworzywa o naturalnym wyglądzie drewna. Wyróżnia go stabilna konstrukcja z paneli o podwójnych ścianach, solidnego dachu i stalowych wzmocnień.

Domek narzędziowy. Jaki domek wybrać do ogrodu przydomowego?

Domek narzędziowy Oakland
Domek narzędziowy Oakland
Keter
    Więcej o:

Skomentuj:

Domek narzędziowy plastikowy. Jaki wybrać?