Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Piwniczka ogrodowa - na co zwrócić uwagę

MP

Piwniczki ogrodowe stają się coraz bardziej popularne zarówno wśród amatorów dobrego wina, jak i osób, które pragną urozmaicić krajobraz w swoim ogrodzie. Designerska piwniczka nada dodatkowego stylu i sprawi, że odwiedzający nas goście będą pod wrażeniem ciekawej konstrukcji. Poniżej zebraliśmy 6 najbardziej popularnych pytań dotyczących piwniczek ogrodowych.

Piwniczka ogrodowa
Piwniczka ogrodowa
Fot. www.theshirecellar.com

Czy piwniczka ogrodowa jest trwała?

Wszystko zależy od materiałów, z których została wykonana. Na rynku dostępne są piwniczki murowane, ale i takie, które wykonane zostały z laminatu poliestrowo -szklanego w technologii bliźniaczej do budowy kadłubów łodzi. Co to oznacza? Nawet największe ulewy nie zaleją wnętrza, ponieważ jest w 100% szczelne. Trwałość użytego materiału umożliwi również wiele dekad użytkowania i długotrwałe zachowanie estetyki wnętrza. Konstrukcja takiej piwniczki wytrzymuje nacisk ponad 3t/m2. To wiele więcej niż wierzchnia warstwa ziemi pokrytej lodem i śniegiem. 

Piwniczka ogrodowa

Czy piwniczki ogrodowe można instalować w każdym rodzaju podłoża?

Podobnie jak w przypadku trwałości - wiele zależy od rodzaju piwniczek. W przypadku piwniczek murowanych bardzo istotną kwestią jest, aby były zagłębione w gruncie, który jest suchy i nie podmaka okresowo. Z kolei montaż piwniczek typu The Shire Cellar może odbyć się we wszystkich typach ziemi. W wypadku wysokiego poziomu wód gruntowych należy dodatkowo wykonać kotwienie.

Piwniczka ziemna. Jak zbudować piwniczkę ziemną w ogrodzie?

Jakie produkty można przechowywać w piwniczce?

Wyjątkowy klimat, który panuje w środku piwniczki, sprawia, że doskonale sprawdzi się jako miejsce do przechowywania wina. Właśnie dlatego piwniczki ogrodowe są tak popularne wśród amatorów tego trunku. To jednak nie wszystko. Piwniczki świetnie sprawdzą się jako spiżarnie do przechowywania weków, przetworów, warzyw czy owoców. Wszystko zależy od upodobań właściciela. 

Czy przechowywanie żywności w piwniczce jest bezpieczne?

Aby przechowywanie żywności było w pełni bezpieczne, piwniczka powinna być chłodna i sucha. Tylko takie warunki pozwolą uniknąć pojawiania się pleśni czy też utraty walorów smakowych przechowywanych produktów. Warto od razu postawić na rozwiązania, które posiadają atest do kontaktu z żywnością. Dzięki temu bez obawy będziemy mogli przechowywać w nich produkty spożywcze.

Piwniczka ziemna zamiast lodówki

Piwniczka ogrodowa
Piwniczka ogrodowa
Fot. www.theshirecellar.com

Czy piwniczki ogrodowe można przenosić?

W wypadku piwniczek murowanych nie jest to możliwe. Jeśli rozważamy w niedalekiej przyszłości przeprowadzkę lub odświeżenie wyglądu naszego ogrodu, dobrym pomysłem są piwniczki mobilne, np. The Shire Cellar. Tego rodzaju piwniczki ogrodowe bez problemu można przetransportować nawet do innego miasta. 

Czy montaż piwniczki jest czasochłonny?

Jeśli zdecydujemy się na samodzielną budowę piwniczki lub jej montaż, z pewnością zajmie nam to sporo czasu. Należy pamiętać, że otwór wykonany w ziemi musi być większy niż zakładana wielkość piwniczki, a także odpowiednio zabezpieczyć wykop. Na rynku znajdziemy jednak firmy, które zrobią to za nas. W efekcie montaż piwniczki może zająć tylko jeden dzień i nie wymaga od nas żadnego wysiłku. 

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Piwniczka ogrodowa - na co zwrócić uwagę