Sekretarzyk "Secret desk" Magdaleny Tekieli

Ciekawy i funkcjonalny mebel młodej, polskiej projektantki.

Słowo "sekretarzyk" pochodzi od łacińskiego secretum oznaczającego tajemnicę. Mebel ten naszpikowany jest schowkami i przegródkami idealnymi do przechowywania najróżniejszych drobiazgów. Wydaje się wam, że ten mebel odszedł już do lamusa? Nic bardziej mylnego.

Magdalena Tekieli udowadnia, że sekretarzyk może być naprawdę piękny, funkcjonalny i będzie pasował nawet do najbardziej nowoczesnych wnętrz. Projektantka postanowiła odświeżyć stylistykę sekretarzyka, nadając mu jednocześnie nowe cechy.

Magdalena jest tegoroczną absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Wydziału Form Przemysłowych. Jej projekt dyplomowy - sekretarzyk "Secret desk",  dostał nominację do Najlepszych Dyplomów Projektowych Akademii Sztuk Pięknych w Polsce. Dodatkowo zdobył honorowe wyróżnienie rektorów wszystkich Akademii w naszym kraju.

Sekret desk, sekretarzyk, Magdalena Tekieli

Mebel nawiązuje do stylu Art déco. Charakteryzuje go prosta, geometryczna forma. Do stworzenia sekretarzyka użyto szlachetnych materiałów. Prostokątny, dębowy, masywny blat biurka pokryty jest czarną naturalną skórą. Ciężki blat wspierają lekkie, gładkie mosiężne nóżki zakończone nieco masywniejszą stópką. Ich złoty blask podkreśla kolor dębowego drewna.

Najbardziej fascynującym elementem sekretarzyka,  jest skórzana harmonijka. Kręcąc korbką można spowodować, że harmonijka chowa się w tylnej części mebla, jednocześnie unosząc go góry nadstawkę.

Magdalena Tekieli, secret desk, sekretarzyk

Nadstawka podzielona jest na trzy równe segmenty, a każdy można przekształcić w inny sposób. W nadstawce kryje się wiele schowków. Są tu tajne szufladki i drugie dna. Wszystkie tajemnice pozostaną więc bezpieczne.

Przednia część blatu jest ruchoma. To przestrzeń do pracy z miejscem na komputer. Pod nią znajdują się dwa pojemniki. W jednym można schować sprzęt elektroniczny, np. komputer, telefon czy ładowarkę. Drugi może służyć do przechowywania długopisów, piór czy papeterii.

Secret desk, sekretarzyk, Magdalena Tekieli

Wszystkie możliwości sekretarzyka "Secret desk" możecie obejrzeć na filmiku:

Secret desk from Magdalena Tekieli on Vimeo.

Więcej o:
Komentarze (3)
Sekretarzyk "Secret desk" Magdaleny Tekieli
Zaloguj się
 • ogrodnik08

  Oceniono 7 razy 7

  Piękny sekretarzyk. Gratuluję Projektantce pomysłu i staranności wykonania. Życzę napotkania na drodze zawodowej osób, które docenia Jej talent i pracowitość.

 • frissreunion23

  Oceniono 6 razy 6

  Miałem przyjemność rozmawiać z projektantką gdy prezentowała swoje osiągnięcia na spotkaniach Nowego Piętra. Pamiętam, że już wtedy było widać jak dobrze radzi sobie z obróbką drewna. Rozumie szlachetność tego materiału i to widać w przypadku Secret Desk. Pięknie i stylowo połączyła drewno i skórę. Również wszystkie szufladki wraz z ciekawą "kieszonką" robią dobre wrażenie. Moim zdaniem, bardzo dobry mebel.

 • Gość: Ann

  Oceniono 1 raz 1

  Trzymam kciuki, by ten talent nie zginął w powodzi polskiej tandety. Najbardziej cieszy mnie, oprócz świetnej formy, to że jest on wykonany z DREWNA, które nie zostało zabejcowane jakimś tandetnym kolorkiem.
  Życzę Pani i sobie, by owoce Pani pracy były dostępne na naszym rynku, by ktoś uwierzył, że ludzie czekają na takie rzeczy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX