Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Salone del Mobile 2024: Paged Meble w aranżacjach Mai Ganszyniec

mat. prasowe

Zbliżają się renomowane targi designu w Europie, czyli Salone del Mobile w Mediolanie. W dniach od 16 do 21 kwietnia zaprezentuje się tam wiele marek, w tym polska - Paged Meble - kontynuując 42-letnią tradycję uczestnictwa w tych prestiżowych wystawach. Tym razem producent zaprezentuje swoją kolekcję mebli, która stanowi nową interpretację klasycznych wzorów, wzbogaconą o świeże zestawienia kolorystyczne. Całość będzie eksponowana na starannie zaprojektowanym stoisku, którego kreacją zajęła się ceniona projektantka, Maja Ganszyniec.

Paged Meble w aranżacjach Mai Ganszyniec
Paged Meble w aranżacjach Mai Ganszyniec
mat. prasowe

Marka Paged to połączenie klasyki i współczesności. Podczas projektowania stoiska priorytetem było znalezienie balansu dla obu tych wartości. Zależało nam na podkreśleniu ponad stuletniego doświadczenia firmy w zastosowaniu technologii gięcia drewna, a jednocześnie chcieliśmy osadzić produkty we współczesności. W Mediolanie pokażemy nową, stworzoną specjalnie dla marki Paged, naturalną paletę kolorystyczną, która doskonale wpisuje się we współczesne wnętrza.

mówi Maja Ganszyniec, autorka ekspozycji.

Nowa gama kolorystyczna mebli z kolekcji Paged Meble, której projekt również sygnuje Maja Ganszyniec, jest inspirowana naturą i ciepłymi tonami drewna. Ta nowa oferta wprowadza dodatkowe barwy poprzez różnorodne bejce i emalie, co nadaje tradycyjnym materiałom i wzorom nowoczesnego wyrazu.

Paged Meble w aranżacjach Mai Ganszyniec
Paged Meble w aranżacjach Mai Ganszyniec
mat. prasowe

Paged Meble, wielokrotnie akcentując wdrażanie zasad zrównoważonego rozwoju w procesie produkcji, zamanifestowała tę ideologię poprzez projekt stoiska na targi Salone del Mobile. Dzięki modularnej konstrukcji, możliwości wielokrotnego używania elementów oraz zastosowaniu aluminiowych ram i tkanin zamiast konwencjonalnych materiałów budowlanych, stoisko stanie się przykładem odpowiedniego podejścia do projektowania i prezentacji produktów w kontekście zero waste (z ang. zero odpadów - przyp. red.). Odpowiedzialność przejawia się również w sposobie korzystania z drewna jako materiału konstrukcyjnego.

Jestem zwolenniczką stosowania drewna tam, gdzie najlepiej oddaje ono swoje piękno i funkcjonalność. Jednocześnie wyznaję zasadę, że wszędzie tam, gdzie możliwa jest rezygnacja z naturalnego surowca, powinniśmy szukać jego zamienników. 

dodaje Maja Ganszyniec.

Wszystkich odwiedzających Salone del Mobile marka Paged zaprasza na Spotkanie Autorskie z Mają Ganszyniec, które odbędzie się na stoisku Paged o numerze B25 w hali nr 5 w dniu 18 kwietnia w godzinach 11.00-13.00.

Podczas targów w Mediolanie Paged Meble zaprezentuje również nową identyfikację wizualną, zgodną z wartościami marki – skupieniem na współczesności, przy jednoczesnym poszanowaniu tradycji. Nowe kolory, nowe podejście do projektowania oraz przemyślana koncepcja stoiska to wyraz ewolucji Pagedu, który pozostając wierny swoim korzeniom, nieustannie szuka nowych ścieżek rozwoju.

                                                                                        ***

Maja Ganszyniec - o projektantce

Maja Ganszyniec jest projektantką z kompleksowym podejściem do procesu projektowania. Urodzona na Śląsku, studiowała architekturę wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a następnie ukończyła studia projektowe na Royal College of Art w Londynie w 2008 roku.

W 2013 roku założyła Studio Ganszyniec, skupiając się na obiektach zorientowanych na człowieka i przyjaznych naturze. W swojej praktyce łączy projektowanie, które jest zarówno wizjonerskie, jak i odpowiedzialne - zawsze szuka nowych możliwości w granicach myślenia strategicznego. W ciągu ostatniej dekady współpracowała z markami takimi jak Abstracta, IKEA, Duka, Comforty, Mute czy Noti. Maja jest także założycielką i współwłaścicielką niezależnej marki meblowej Nurt.

Grupa Paged

Założony ponad 90 lat temu Paged jest obecnie jednym z pięciu największych producentów sklejki i znaczącym producentem krzeseł drewnianych w Unii Europejskiej. Zatrudnia ponad 2 tys. osób i posiada łącznie sześć zakładów produkcyjnych w Polsce i Estonii. Oferuje innowacyjne rozwiązania i produkty, które znajdują zastosowanie w wielu branżach, takich jak: projektowanie wnętrz i wyposażenie wnętrz, budownictwo, transport i opakowania na blisko osiemdziesięciu rynkach na całym świecie. Od 2019 roku Paged rozwija i wdraża innowacje technologiczne i produktowe w oparciu o unikalne kompetencje własnego centrum badawczo-rozwojowego Paged LabTech.

Spółki należące do Paged: Paged Pisz, Paged Morąg, Paged Eesti, Paged Trade, Paged Meble, Paged LabTech, Paged Deutschland oraz BUK Ltd. to część Grupy Thumos, prywatnego, polskiego konsorcjum przemysłowo-inwestycyjnego.

    Więcej o:

Skomentuj:

Salone del Mobile 2024: Paged Meble w aranżacjach Mai Ganszyniec