Zimozielony żywopłot

Żywopłot z żywotnika

Żywopłot z żywotnika (Fot. AGENCJA PROMOCJI ZIELENI)

Jakie krzewy są najlepsze na zimozielony wysoki żywopłot? Chciałabym, żeby jak najszybciej mi urosły.
Krzewy na żywopłot powinny być bardzo odporne na choroby i czynniki klimatyczne. Dlatego z zimozielonych gatunków polecam iglaki. Zielone stożki, które długo nie wymagają przycinania, tworzy żytwotnik zachodni (Thuja occidentalis) 'Brabant', 'Columna' oraz 'Spiralis'. (sadzi się je co 50-70 cm), a złociste 'Aureospicata' (sadzenie co 0,8 -1 m) lub 'Aurescans', 'Europe Gold', 'Sunkist', Wareana' i 'Lutescens' (sadzenie co 0,6-0,8 m). Na ubogą piasz- czystą glebę lepiej wybrać kolumnowe odmiany jałowca pospolitego (Juniperus communis) 'Hibernica', 'Meyer', 'Suecica'. Rosną nieco wolniej niż żywotniki, a sadzi się je co 0,4-0,5 m. Dobrze też będzie rósł żywopłot w niebieskawym odcieniu z jałowca chińskiego (J. chinensis) 'Obelisk' posadzonego co 0,5-0,7 m. Natomiast na wilgotne i zacienione tereny polecić można choinę kanadyjską (Tsunga canadensis). Sadzimy ją co 0,3-0,5 m i od razu przy- cinamy, by się dobrze rozkrzewiła. Na bardzo wysokie nieformowane szpalery nadaje się smukły, ciemnozielony świerk serbski (Picea omorica). Sadzimy go co metr.

e-ogrody na wideo

Zobacz także
  • Aranżacje ogrodów. Ogród w stylu francuskim.W tym formalnym ogródku wzrok biegnie wzdłuż ścieżki, by zatrzymać się na detalu - szklanej kuli. Projekty ogrodów. Ogród w stylu francuskim.
  • Najbardziej popularną odmianą ozdobną głogu jest Paul's Scarlet. Drzewo ma kulistą koronę i pełne kwiaty karminowej barwy; dorasta do 4-6 m Głóg. Uprawa i pielęgancja głogó-
  • Sztuczne żywopłoty
Skomentuj:
Zimozielony żywopłot
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX