Jak przesadzać storczyki i kiedy najlepiej to robić? [PORADA EKSPERTA]

red.
27.05.2013 16:27
A A A
Storczyk

Storczyk (Fot. Shutterstock)

Mój storczyk potrzebuje większej doniczki. Kiedy najlepiej go przesadzić? Marta M.

Odpowiada Róża Walkowiak - Bułaj z pracowni Mój Projekt Ogrodu:

Dla storczyków warto wybrać półprzezroczyste doniczki plastikowe o nieco podwyższonym dnie (to tzw. storczykówki, dostępne w sklepach i centrach ogrodniczych). Nowa doniczka powinna mieć średnicę o 2 cm większą od poprzedniej. Dostępne są specjalne podłoża do storczyków w woreczkach 3 i 5 litrowych. Warto takie właśnie zakupić. Kiedy przesadzać? Kwiaty zwykle przesadza się w okresie przedwiośnia. Ze storczykami jest inaczej, bo kwitną w różnych porach roku. Gdy kwitną nie powinny być przesadzane. Najlepiej przeczekać ten okres i przesadzić je dopiero, gdy przekwitną.

 

 

 fot. shutterstock

 

Chcesz odmienić swój ogród? Planujesz metamorfozę balkonu? Dołącz do czatu na naszym profilu na Facebooku i porozmawiaj z ekspertem. Kolejny czat odbędzie się w środę 5 czerwca w godzinach 9:00 - 13:00. Zapraszamy!

e-ogrody na wideo

Komentarze (2)
Zaloguj się
 • avatar

  Gość: ewa

  Oceniono 1 raz 1

  nie mogę sobie poradzić u moich storczyków z wełnowcami. stosuję preparat chemiczny od jakiegoś czasu a robactwo dalej siedzi.

 • avatar

  Gość: teresa

  0

  Moczyłam patyczek kosmetyczny w preparacie i ręcznie zbierałam wełnowce po oprysku,aż do skutku,nawet codziennie.Jeżeli nie masz czasu i cierpliwości,będzie trzeba pozbyć się całości...;(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE