Pogotowie Czterech Kątów: za mała wnęka na pralkę

red.

We wnęce na pralkę w łazience pani Adriany pralka najzwyczajniej w świecie się nie mieści.

14503551 https bi
fot. dekoratorka.pl

Niedawno kupiliśmy z narzeczonym mieszkanie. Sen z powiek spędza mi bardzo wąska wnęka na pralkę (57 cm). Nie wyobrażam sobie ustawienia tego sprzętu przed niszą i pozostawienia tak dużej przestrzeni za pralką, z projektu jednak jasno wynika, że pralka o standardowej szerokości we wnękę nie wejdzie.

Przed kupnem byliśmy oboje na budowie i wnęka ta, mierzona przy nas przez kierownika budowy, miała 65 cm, ale rozumiem, że mogło się to zmienić, kiedy został położony tynk. Otwierana od góry pralka może się nie otwierać ze względu na wiszący z prawej strony grzejnik drabinkowy. Pomocy!

 

Odpowiadają Izabella Bosiacka i Anna Pilch-Mikoda, ekspertki z pracowni

dekoratorka.pl:

Za wąska wnęka na pralkę w łazience faktycznie jest kłopotem. Ponieważ nie wiemy jaką pralką Pani dysponuje, proponujemy dwa rozwiązania z różnymi modelami.

 

 dekoratorka.pl

Pierwsza wersja dotyczy pralki ładowanej od przodu. W tym przypadku proponujemy dosunięcie pralki maksymalnie do wnęki i przykrycie góry wraz z powstałą przestrzenią za nią odpowiednio dobranym blatem. Dobrze prezentować się będę nad nią półki czy też szafka, stanowiące dobre miejsce na przechowywanie łazienkowych różności. Przykrycie pralki blatem i zabudowa nad nią będą tworzyły celowo zaaranżowaną całość bez zagracania wnętrza.

 fot. archiwum dekoratorka.pl

Drugim rozwiązaniem jest zakup pralki ładowanej od góry o odpowiedniej szerokości np. 40 cm. Przy takim wymiarze nie powinno być problemu z jej otwieraniem, mimo wiszącego kaloryfera. Nie znamy jednak ani wymiaru kaloryfera, ani jego umiejscowienia, jeśli takie rozwiązanie byłoby niewystarczające, pozostaje jeszcze wersja trzecia, bardziej inwazyjna, czyli przeniesienie łazienkowego grzejnika na inną ścianę.

 

Jak wezwać nasze pogotowie?

To proste: wystarczy opisać problem, dołączyć zdjęcie wnętrza, którego rzecz dotyczy i całość wysłać tutaj: POGOTOWIE-CK@GAZETA.PL . My przekażemy sprawę dalej - w ręce fachowców, architektów wnętrz. Najciekawsze rozwiązania pokażemy w serwisie czterykaty.pl i na naszym profilu na Facebooku. Więcej o akcji przeczytacie TUTAJ >>

Skomentuj:

Pogotowie Czterech Kątów: za mała wnęka na pralkę