Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pogotowie Czterech Kątów: zbyt jasny salon

red.

Pani Ania nie jest zadowolona z kolorystyki mebli i dodatków w swoim salonie.

"Brakuje mi zmysłu estetycznego i zwykle każda moja decyzja dotycząca zmiany wystroju mojego salonu kończy się fiaskiem. W salonie są dwa okna balkonowe i drugie mniejsze. Całość pomalowana jest na jasne cappuccino, a jedna ze ścian na mocno brązowy kolor. Meble mają jasny kolor, co zlewa się z jasnym kolorem parkietu. Meble do wypoczynku są jasne, a poduszki na nich w złoto- pomarańczowe dodatki. Pokój jest bardzo jasny ze względu na dużą ilość światła. Całość na pewno nie tworzy spójnej całości. Proszę o podpowiedz dotyczącą kolorystyki, może ustawienia mebli, każda rada będzie na pewno cenna".

Odpowiadają Izebella Bosiacka i Anna Pilch-Mikoda, ekspertki z pracowni dekoratorka.pl:

 fot. dekoratorka.pl

Niewątpliwie zaletą tego salonu jest duża ilość wpadającego światła i niezła ustawność, jednak meble i dodatki obecnie się w nim znajdujące powodują, że wszystko zlewa się w mało atrakcyjną całość. Proponujemy zatem delikatne przestawienie mebli i dołożenie kilku ciemniejszych dodatków, które wprowadzą trochę dobrego kontrastu i nadadzą całości charakteru. Dobrym rozwiązaniem będzie tu przestawienie fotela pod okno po drugiej stronie kanapy - takie ustawienie mebli stworzy przytulne miejsce nie tylko do oglądania telewizji, ale również do rozmów i rodzinnych spotkań. W utworzonym w ten sposób miejscu pomiędzy nimi można wstawić lampę stojącą o ciemnym kloszu (np. czarnym), która wieczorami da nam przytulne światło, a także będzie elementem dekoracyjnym. Za nią można (opcjonalnie) powiesić również ciemną zasłonę (ale tylko jedną przy tym oknie), która rozbije nam zbyt jasne sąsiadujące ze sobą płaszczyzny. Obie ściany (ta za kanapą i kolejna z oknem) malujemy na biało dla wyraźnego kontrastu do zasłony oraz lampy. Jeśli to możliwe sugerujemy wymianę obić poduszek na ciemne.

Pojedynczy regał obok telewizora proponujemy ustawić razem z resztą regałów na ciemnobrązowej ścianie, w kolejności od wejścia - niskie szafki, następnie trzy wysokie. Na komodzie donica z kwiatami lub w tym miejscu na ścianie - jedna większa czarno-biała grafika w prostej ramie.

salonfot. dekoratorka.pl

W miejscu gdzie znajduje się telewizor proponujemy małą „rewolucję”, czyli pozbycie się dotychczasowej szafki i powieszenie jednej długiej, grubej półki w kolorze białym. Ściana ta również pozostaje biała. Celem takiego zabiegu jest pozbycie się dodatkowych elementów, które obciążają niepotrzebnie salon i nie są elementem ozdobnym całości. W ten sposób uzyskujemy wrażenie przestrzeni, a całość staje się spójna. W tym miejscu na ścianie nad telewizorem również dobrze będą się prezentowały czarno-białe rodzinne fotografie czy grafiki w czarnych ramkach. Dodatkowo dla „odcięcia” stolika od podłogi proponujemy położenie ciemnego, prostego dywanu.

    Więcej o:

Skomentuj:

Pogotowie Czterech Kątów: zbyt jasny salon