Dywany: design pod stopami. Oto te najpiękniejsze

Dywany ręcznie tkane z najwyższej jakości wełen i jedwabiów, farbowane na rozmaite kolory, w desenie, trójwymiarowo strzyżone... Prezentujemy te najpiękniejsze, zaprojektowane przez znakomitych projektantów i kreatorów mody.
dywany, Kelly Wearstle, dywany, Kelly Wearstle, Fot. The Rug Company

Kelly Wearstler - dywan Flaunt

Kelly Wearstler, amerykańska architektka wnętrz oraz designerka mody, zaprojektowała dywan Flaunt. Swoje fascynacje przyrodą, a w szczególności korą drzew oraz refleksami światła mieniącymi się na poruszanej wiatrem wodzie, przeniosła na tkaninę. Jako bazę wykorzystała naturalną, krótko strzyżoną wełnę, na którą nałożyła błękitne refleksy ze szlachetnej jedwabnej przędzy.

Vivienne Westwood Ogród orientalny Vivienne Westwood Ogród orientalny Fot. The Rug Company

Ogród orientalny Vivienne Westwood

Vivienne Westwood słynie z szalonych inwencji na wybiegach. W projekcie dywanu Magnolia Ice wykorzystała swój ulubiony, a trochę już zapomniany, florystyczny motyw przeskalowanych kwiatów azjatyckiej magnolii. Po raz pierwszy pojawił się on w jej  jesienno-zimowej kolekcji w 2000 roku.

Paul Smith, dywany Paul Smith, dywany Fot. The Rug Company

Paul Smith - dywan Cube

Paul Smith swój styl określa jako połączenie klasyki i awangardy. Patrząc na Cube, w istocie musimy przyznać mu rację. Geometryczne figury niczym rozrzucone niedbale pastelowe klocki tworzą na podłodze efektowną układankę. Specjalna technika zaciągania pętelek z wysokogatunkowej, specjalnie wyselekcjonowanej wełny tworzy pod stopami efekt miękkiego reliefu.

Suzy Hoodless, Dywan Curve Suzy Hoodless, Dywan Curve Fot. The Rug Company

Suzy Hoodless - dywan Curve

Dywan Curve to subtelna, a jednocześnie bardzo atrakcyjna wizualnie zabawa finezyjnie falującą wstęgą. Na ten ciekawy pomysł wpadła Suzy Hoodless, znawczyni designu, wieloletnia redaktorka działu wnętrz magazynu Wallpaper, asystentka samej Tricii Guild. Każdy egzemplarz został ręcznie utkany przez rzemieślników z Katmandu, z wyjątkowo wytrzymałej wełny tybetańskich owiec.

Suzanne Sharp, dywany Suzanne Sharp, dywany Fot. The Rug Company

Suzanne Sharp - dywan Chiesa Neutral

Chiesa Neutral to podróż do prastarych Włoch. Dywan do złudzenia przypomina mozaikę posadzki sycylijskiego kościoła. Z jednym wyjątkiem. Zimne kamienne płytki zastąpiła ciepła i miękka w dotyku wełna. Wzór intryguje niezwykłym efektem trójwymiarowości. Zaprojektowany został przez Suzanne Sharp, współzałożycielkę i dyrektor kreatywną marki The Rug Company.

Dywan Astral, Kelly Wearstler Dywan Astral, Kelly Wearstler Fot. The Rug Company

Kelly Wearstler - dywan Astral

Dywan Astral, inspirowany podniebnymi konstelacjami, został utkany z bambusowej przędzy przypominającej jedwab, a przecinające się linie naniesiono metodą precyzyjnego rozpylania farby. Jego autorką jest Kelly Wearstler, znana z umiejętności łączenia wyszukanych dekoracji w stylu glamour z nowoczesnymi graficznymi wzorami.

Więcej o: