Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak wyczyścić buty bananem?

red.

Buty można wyczyścić... bananem. To jeden z najszybszych sposobów na wyczyszczenie i wypolerowanie butów. Wystarczy jeden banan i ściereczka.

banany
Zamiast pasty do butów możesz użyć skórki po bananie
Fot. Kate Fisher/Flickr.com - CC BY 2.0

Banan ma dość krótkie życie; bardzo szybko przejrzewa. Jeśli nie zdążysz go zjeść, możesz wykorzystać przynajmniej skórkę banana; możesz też wykorzystać skórkę po zjedzeniu owocu. W składzie skórki znajduje się potas, który sprawia, że ta jest doskonałym środkiem do czyszczenia skórzanych butów. Oczyszcza i nawilża skórę, może nawet usuwać niewielkie odbarwienia. Wystarczy kilka minut, aby buty odzyskały dobry wygląd.

ZOBACZ TEŻ, CO ZROBIĆ Z PRZETERMINOWANYMI LEKAMI >>

Jak wyczyścić buty bananem?

Obierz banana, zachowaj skórkę. Wewnętrzną stroną skórki zacznij dokładnie polerować buta. Upewnij się, że cała powierzchnia obuwia jest dokładnie nawilżona. Odczekaj 2 minuty, potem dokładnie wytrzyj buty miękką i czystą ściereczką. Upewnij się, że usuniesz w pełni resztki banana, również z takich miejsc jak dziurki na sznurówki, szwy czy zespolenia, inaczej szybko zaczną źle pachnąć.

Butów po wyczyszczeniu bananem nie musisz polerować. Będą czyste i lśniące, jakby dopiero niedawno zostały kupione w sklepie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak wyczyścić buty bananem?