Ciepłe i przytulne - takie wnętrza lubimy najbardziej. Wasze mieszkania

Choć lubimy styl nowoczesny, nasze własne mieszkania urządzamy przede wszystkim w sposób ciepły i przytulny. Stawiamy na tkaniny i drewno. 9 waszych mieszkań.
Jasno i neutralnie. W pokoju dziennym królują brązy i beże we wszelkich odcieniach. Na starej kanapie z nowym obiciem leżą lniane poduszki (Nap). Konsolę i stolik z dębowymi blatami zaprojektowała Ewa Jaworska. Dywan jest z IKEA. Jasno i neutralnie. W pokoju dziennym królują brązy i beże we wszelkich odcieniach. Na starej kanapie z nowym obiciem leżą lniane poduszki (Nap). Konsolę i stolik z dębowymi blatami zaprojektowała Ewa Jaworska. Dywan jest z IKEA. fot. Michał Skorupski

Wnętrza w beżach i szarościach

Wnętrze jasne i neutralne. W tym mieszkaniu królują brązy i beże we wszelkich odcieniach. Na starej kanapie z nowym obiciem leżą lniane poduszki. Konsolę i stolik z dębowymi blatami zaprojektowała Ewa Jaworska. Dywan jest z IKEA. Wystrój jest klasyczny, bez szaleństw i ekstrawagancji.

 salon, aranżacja wnętrza, fot. Michał Skorupski

Drewniany stół o toczonych nogach został znaleziony lata temu na warszawskim targu staroci na Kole. Witryny Besta przyjechały z IKEA, lampa to nabytek ze sklepu Dobre Lampy, a pled w modny wzór chevron - z House & More. Na ścianie reprodukcje Egona Schielego.

W regale bibliotecznym przewidziano miejsce nie tylko na książki, ale również na barek, głośniki i projektor (ukryty za turkusowymi drzwiczkami, otwieranymi od góry). Rozkładana kanapa to dodatkowe miejsce do spania dla przyjezdnych gości. W regale bibliotecznym przewidziano miejsce nie tylko na książki, ale również na barek, głośniki i projektor (ukryty za turkusowymi drzwiczkami, otwieranymi od góry). Rozkładana kanapa to dodatkowe miejsce do spania dla przyjezdnych gości. Mariusz Purta

Nowocześnie i przyjaźnie

Wnętrza choć urządzone nowocześnie nie onieśmielają, ani nie wieją chłodem. Znalazło się w nich miejsce na tapicerowane meble, dywan i kolorowe dodatki. W regale bibliotecznym przewidziano miejsce nie tylko na książki, ale również na barek, głośniki i projektor (ukryty za turkusowymi drzwiczkami, otwieranymi od góry).

wystrój wnętrz, aranżacje wnętrz, salonfot. Mariusz Purta

Bok zabudowy wyklejono folią tablicową na magnetycznej płycie. To nie tylko domowa tablica informacyjna - przydaje się także podczas gry w kalambury. Na podłogę w kuchni i przedpokoju wybrano praktyczny gres; w części salonowej jest parkiet ze szczotkowanego dębu.

W salonie jedną ze ścian w całości zajmuje polakierowany na szaro drewniany kredens. Zaprojektowała go specjalnie do tego wnętrza architektka Aleksandra Prokopiuk, a wykonał stolarz artysta Jacek Borkowski. W salonie jedną ze ścian w całości zajmuje polakierowany na szaro drewniany kredens. Zaprojektowała go specjalnie do tego wnętrza architektka Aleksandra Prokopiuk, a wykonał stolarz artysta Jacek Borkowski. fot. Igor Dziedzicki

Z angielską nutą

W eleganckim salonie jedną ze ścian w całości zajmuje polakierowany na szaro drewniany kredens. Zaprojektowała go specjalnie do tego wnętrza architektka Aleksandra Prokopiuk, a wykonał stolarz artysta Jacek Borkowski. Kredens i klasyczna sofa nawiązują do stylu angielskiego, który słynie z przyjaznego charakteru.

Z SALONU przechodzi się bezpośrednio do jadalni, a z niej do kuchni, którą od strony części wypoczynkowej zasłania słup konstrukcyjny z kominkiem. Chociaż w wystroju pomieszano elementy nowoczesne ze stylizowanymi, całość wygląda bardzo harmonijnie. fot. Igor Dziedzickifot. Igor Dziedzicki

Z salonu przechodzi się bezpośrednio do jadalni, a z niej do kuchni, którą od strony części wypoczynkowej zasłania słup konstrukcyjny z kominkiem. Chociaż w wystroju pomieszano elementy nowoczesne ze stylizowanymi, całość wygląda bardzo harmonijnie.

Regał na książki, który jest też szafką RTV, to wbrew pozorom nowy mebel, ale zrobiony z drewna pozyskanego ze starych sprzętów. Dbający o przyrodę gospodarze popierają recycling. Regał na książki, który jest też szafką RTV, to wbrew pozorom nowy mebel, ale zrobiony z drewna pozyskanego ze starych sprzętów. Dbający o przyrodę gospodarze popierają recycling. fot. Monika Filipiuk-Obałek

Z drewnianymi akcentami

Białe ściany zestawiono z drewnianymi wykończeniami podłóg, drzwi, belek sufitowych. Ciepły odcień drewna tworzy niemal sielski klimat we wnętrzu. Regał na książki, który jest też szafką RTV, to wbrew pozorom nowy mebel, ale zrobiony z drewna pozyskanego ze starych sprzętów. Dbający o przyrodę gospodarze popierają recycling.

aranżacja wnętrze, wystrój wnętrzfot. Monika Filipiuk-Obałek

Komoda i krzesło to znaleziska z targu staroci. Solidne drewniane meble były nieco zniszczone, ale miały nienaruszoną konstrukcję. Wystarczyło oczyścić je ze starego lakieru i pomalować farbą, by wyglądały jak nowe.

BIBLIOTECZKA w salonie powstała z czterech gotowych regałów, które odpowiednio przycięto, by dopasować zabudowę do przeznaczonego na nią miejsca.
BIBLIOTECZKA w salonie powstała z czterech gotowych regałów, które odpowiednio przycięto, by dopasować zabudowę do przeznaczonego na nią miejsca. fot. Dariusz Radej

Dom dla rodziny

Tu najważniejsze jest miejsce spotkań, stąd centralną część salonu zajmują wygodne kanapy. Biblioteczka powstała z czterech gotowych regałów, które odpowiednio przycięto, by dopasować zabudowę do przeznaczonego na nią miejsca.

ZABUDOWA KUCHENNA w rustykalnym stylu została zrobiona na wymiar z lakierowanej na biało płyty MDF. Do mebli dobrano stylizowany sprzęt AGD.fot. Dariusz Radej

Zabudowa kuchenna w rustykalnym stylu została zrobiona na wymiar z lakierowanej na biało płyty MDF. Do mebli dobrano stylizowany sprzęt AGD. retro akcenty to świetny sposób na przytulną aranżację.

salon, wystrój wnętrz, aranżacje wnętrz, retro wnętrzafot. Dariusz Radej

<B>Małgorzata i Jerzy, zapytani przez projektantkę, o jakim domu marzą, zgodnie odpowiedzieli: ma przypominać ten, w którym mieszkała bohaterka komedii Lepiej późno niż później z Diane Keaton i Jackiem Nicholsonem. Z inspiracji filmową scenografią powstały ciepłe wnętrza o ponadczasowej urodzie.</B>
<BR />
Małgorzata i Jerzy, zapytani przez projektantkę, o jakim domu marzą, zgodnie odpowiedzieli: ma przypominać ten, w którym mieszkała bohaterka komedii Lepiej późno niż później z Diane Keaton i Jackiem Nicholsonem. Z inspiracji filmową scenografią powstały ciepłe wnętrza o ponadczasowej urodzie.
Fot. Łukasz Kozyra

Z tapetą na ścianie

Styl mieszkania był inspirowany amerykańskimi filmami, jak "Lepiej późno niż później" z Jackiem Nicholsonem w roli głównej. Stąd skojarzenia ze stylem Hampton, jest bardzo na miejscu. Zabytkowe pianino w salonie jest cenna pamiątka rodzinną. Stoi tu jednak nie tylko w charakterze ozdoby - od paru lat ćwiczą na nim synowie gospodarzy Filip i Kajtek.

salon, kominek, aranżacja wnętrzFot. Łukasz Kozyra

W regale zajmującym całą ścianę (zrobiono go na wymiar z lakierowanej na półmat płyty MDF) jest miejsce na sprzęt RTV i książki. Przez szerokie przejście widać przedpokój i klatkę schodową, zaaranżowane - tak jak pozostałe pomieszczenia - w stylu Hampton.

salon, aranżacja salonu, klasyczne wnętrzaFot. Lukasz Kozyra

<B>Gdy starsze dzieci się wyprowadziły, Viola uznała, że to znakomita okazja do zmiany wystroju mieszkania. Wnętrza wypiękniały, a pani domu odkryła swoją prawdziwą pasję.</B>
</BR>
Odkąd wyprowadziły się starsze dzieci, mieszkanie nieustannie się zmienia. Viola przyznaje, że jego dekorowanie sprawia jej wiele przyjemności. - Teraz każdą wolną chwilę spędzam na portalach wnętrzarskich, czytam tematyczne blogi lub wertuję fachowe pisma - opowiada. Podpatrzone pomysły od razu wprowadza u siebie. Tak było na przykład z glazurą w łazience, którą przemalowała, gdy poprzedni kolor przestał się jej podobać. Większość prac wykonuje samodzielnie, co daje nie tylko ogromną satysfakcję, ale i spore oszczędności. Ostatnio swoim hobby zaraziła męża, czego efektem jest finezyjnie zdobiona atrapa kominka i łazienkowa drabina. To nieliczne nowe rzeczy w mieszkaniu. Viola woli raczej przerabiać stare sprzęty, które w jej rękach zyskują drugą młodość, a? całe mieszkanie nabiera charakteru: trochę angielskiego, odrobinę prowansalskiego, a? przede wszystkim niepowtarzalnego. Urodę wnętrza poprawiło też ograniczenie palety barw do bieli i pasteli, które rozjaśniły i optycznie powiększyły niewielkie pomieszczenia. Istotną rolę w tworzeniu klimatu wnętrz odgrywają dodatki. Pani?domu kupuje je po okazyjnych cenach w internecie albo (częściej) robi sama. Nie ukrywa, że ciągle się uczy. Nieraz na błędach, ale -?jak mówi -  ma wystarczająco  dużo  wolnego czasu, by je naprawiać, udoskonalając przy okazji swoje umiejętności. Rezultaty tej pasji doceniają i najbliżsi, i przyjaciele, którzy nie mogą się nadziwić, że udało jej się wprowadzić tyle korzystnych zmian za naprawdę nieduże pieniądze.
Gdy starsze dzieci się wyprowadziły, Viola uznała, że to znakomita okazja do zmiany wystroju mieszkania. Wnętrza wypiękniały, a pani domu odkryła swoją prawdziwą pasję.
Odkąd wyprowadziły się starsze dzieci, mieszkanie nieustannie się zmienia. Viola przyznaje, że jego dekorowanie sprawia jej wiele przyjemności. - Teraz każdą wolną chwilę spędzam na portalach wnętrzarskich, czytam tematyczne blogi lub wertuję fachowe pisma - opowiada. Podpatrzone pomysły od razu wprowadza u siebie. Tak było na przykład z glazurą w łazience, którą przemalowała, gdy poprzedni kolor przestał się jej podobać. Większość prac wykonuje samodzielnie, co daje nie tylko ogromną satysfakcję, ale i spore oszczędności. Ostatnio swoim hobby zaraziła męża, czego efektem jest finezyjnie zdobiona atrapa kominka i łazienkowa drabina. To nieliczne nowe rzeczy w mieszkaniu. Viola woli raczej przerabiać stare sprzęty, które w jej rękach zyskują drugą młodość, a? całe mieszkanie nabiera charakteru: trochę angielskiego, odrobinę prowansalskiego, a? przede wszystkim niepowtarzalnego. Urodę wnętrza poprawiło też ograniczenie palety barw do bieli i pasteli, które rozjaśniły i optycznie powiększyły niewielkie pomieszczenia. Istotną rolę w tworzeniu klimatu wnętrz odgrywają dodatki. Pani?domu kupuje je po okazyjnych cenach w internecie albo (częściej) robi sama. Nie ukrywa, że ciągle się uczy. Nieraz na błędach, ale -?jak mówi - ma wystarczająco dużo wolnego czasu, by je naprawiać, udoskonalając przy okazji swoje umiejętności. Rezultaty tej pasji doceniają i najbliżsi, i przyjaciele, którzy nie mogą się nadziwić, że udało jej się wprowadzić tyle korzystnych zmian za naprawdę nieduże pieniądze. fot. Sylwester Rejmer

Wnętrze z kratą na ścianie

Tapeta w kratę to oryginalny pomysł na dekoracje ścian. Urodę wnętrza poprawiło też ograniczenie palety barw do bieli i pasteli, które rozjaśniły i optycznie powiększyły niewielkie pomieszczenia. Istotną rolę w tworzeniu klimatu wnętrz odgrywają dodatki. Pani domu kupuje je po okazyjnych cenach w internecie albo (częściej) robi sama.

aranżacja wnętrz, jadalniafot. Sylwester Rejmer

W jadalni stoi rozkładany sosnowy stół i krzesła - zdobycze z komisu. Drewno pożółkło z wiekiem, pani domu przemalowała więc meble na biało. Zmieniła też podniszczone obicia krzeseł. Długi blat z laminowanej płyty zastępuje biurko. Na manekinie wiszą medale - sportowe trofea Martyny. Dziewczynka trenuje hokej na trawie, w tym roku awansowała nawet do kadry narodowej juniorek młodszych.

aranżacja wnętrz, wystrój wnętrzfot. Sylwester Rejmer

<B>Rozum dyktował Mariuszowi zaaranżowanie mieszkania w ponadczasowym klasycznym stylu. Serce zaś mówiło, by stworzyć we wnętrzu loftowy klimat, męski i nowoczesny. Połączenie elementów stylu francuskiego oraz industrialnego rozwiązało ten dylemat.</B>
<BR />Meble wyglądające jakby przeniesiono je z francuskiego dworku, elegancka sztukateria, 
a przy nich fabryczne lampy, industrialny zegar i modele samochodów w roli dekoracji. Pochodzące z pozornie wykluczających się stylów elementy wystroju tworzą jednak harmonijną całość. Rozum dyktował Mariuszowi zaaranżowanie mieszkania w ponadczasowym klasycznym stylu. Serce zaś mówiło, by stworzyć we wnętrzu loftowy klimat, męski i nowoczesny. Połączenie elementów stylu francuskiego oraz industrialnego rozwiązało ten dylemat.
Meble wyglądające jakby przeniesiono je z francuskiego dworku, elegancka sztukateria, a przy nich fabryczne lampy, industrialny zegar i modele samochodów w roli dekoracji. Pochodzące z pozornie wykluczających się stylów elementy wystroju tworzą jednak harmonijną całość. fot. Mariusz Purta

Wnętrze w odcieniach szarości

Meble wyglądające jakby przeniesiono je z francuskiego dworku, elegancka sztukateria, a przy nich fabryczne lampy, industrialny zegar i modele samochodów w roli dekoracji. Pochodzące z pozornie wykluczających się stylów elementy wystroju tworzą jednak harmonijną całość.

Biblioteczka, salon, wystrój wnętrz, aranżacje wnętrzfot. Mariusz Purta

Biblioteczka (proj. Maciej Kocój) ma nietypową konstrukcję. Otóż jedno jej skrzydło przesuwa się po prowadnicy, co pozwala odsłonić drugie okno zabudowane tym meblem. Przedpokój i kuchnię otwarto na pokój, zyskując przestronną strefę dzienną. Na podłodze ułożono tu praktyczny gres (w odróżnieniu od części wypoczynkowej, do której wybrano zaolejowane deski dębowe).

aranżacja kuchni, meble kuchenne, styl skandynawskifot. Mariusz Purta

<B>Mieszkanie było zaprojektowane dla Joanny. Z czasem, jak to w życiu bywa, stało się lokum dla trzyosobowej rodziny. Jednak projekt okazał się tak funkcjonalny, że nie trzeba było wprowadzać wielu zmian. Tyle że gabinet stał się pokojem dziecka.</B>
<BR />W pokoju dziennym zadbano zarówno o miejsce na książki (regał we wnęce), jak?i na?rzeczy, których nie trzyma się na widoku (zamykane drzwiczkami szafki przy?oknie). Dodatkowy schowek kryje się również w?specjalnie zaprojektowanym stoliku kawowym. Autorką obrazów w całym mieszkaniu jest?Aleksandra Herbowska-Matera. Mieszkanie było zaprojektowane dla Joanny. Z czasem, jak to w życiu bywa, stało się lokum dla trzyosobowej rodziny. Jednak projekt okazał się tak funkcjonalny, że nie trzeba było wprowadzać wielu zmian. Tyle że gabinet stał się pokojem dziecka.
W pokoju dziennym zadbano zarówno o miejsce na książki (regał we wnęce), jak?i na?rzeczy, których nie trzyma się na widoku (zamykane drzwiczkami szafki przy?oknie). Dodatkowy schowek kryje się również w?specjalnie zaprojektowanym stoliku kawowym. Autorką obrazów w całym mieszkaniu jest?Aleksandra Herbowska-Matera. Fot. Radoslaw Wojnar

Stonowane wnętrza

W pokoju dziennym zadbano zarówno o miejsce na książki (regał we wnęce), jak i na rzeczy, których nie trzyma się na widoku (zamykane drzwiczkami szafki przy oknie). Dodatkowy schowek kryje się również w specjalnie zaprojektowanym stoliku kawowym. Autorką obrazów w całym mieszkaniu jest Aleksandra Herbowska-Matera.

aranżacja wnętrz, kominek, salonFot. Radoslaw Wojnar

Aneks kuchenny, przesłonięty ścianką, jest utrzymany w tym samym stylu i kolorystyce co część wypoczynkowa. W obu strefach zastosowano też jednakowe materiały - lakierowaną płytę MDF i płytę fornirowaną dębem.

aranżacja salonu, wystrój wnętrzFot. Radoslaw Wojnar

Więcej o: