Wielkanocne zawieszki z filcu - zrób to sam

Wielkanocne ozdoby znaleźć możemy w każdym markecie, ale warto samemu zrobić coś ciekawego. Na przykład niepowtarzalne zawieszki z filcu w formie zajączka. Pokazujemy krok po kroku jak wykonać taką dekorację wielkanocną.
1

Wielkanocne zawieszki z filcu - materiały i narzędzia

Wielkanocne ozdoby są niezwykle różnorodne. My proponujemy zawieszkę z filcu, która jest prosta i niedroga do wykonania. W tej samej technice można wykonać wiele różnych kształtów i form. My proponujemy wielkanocnego zajączka, ale możliwości jest więcej - baranki, kurczaczki czy najprostsze jajka. W tworzenie takich dekoracji wielkanocnych można zaangażować dzieci. Będzie to dobra zabawa dla całej rodziny.

Potrzebne będą: dowolna ilość arkuszy kolorowego filcu, nożyczki, igła, kolorowe nici (najlepiej mulina), wata, ołówek, wielkanocne szablony (przygotowane własnoręcznie lub pobrane z udostępniających je witryn internetowych).

2

Wielkanocne zawieszki z filcu - krok 1

Po wydrukowaniu lub narysowaniu szablonów starannie je wycinamy.

3

Wielkanocne zawieszki z filcu - krok 2

Układamy wycięty szablon na arkuszu filcu w wybranym kolorze i odrysowujemy go dwa razy za pomocą ołówka. Następnie dokładnie wycinamy.

4

Wielkanocne zawieszki z filcu - krok 3

Wycięte kształty układamy jeden na drugim i obszywamy, by połączyć je ze sobą, używając nitki i igły. Technika obszycia jest tu jak najbardziej dowolna. Ważne, by wybrany ścieg był stosunkowo gęsty: zapobiegnie to wydostaniu się waty, którą wypchamy nasze zawieszki na kolejnym etapie.

5

Wielkanocne zawieszki z filcu - krok 4

Po obszyciu fragmentu wybranego przez nas kształtu, warto rozpocząć jednoczesne wypełnianie go watą. Dzięki temu czynność ta nie sprawi większych trudności. Starając się wypchać watą miejsca trudno dostępne lub wąskie, możemy posiłkować się np. ołówkiem, który pomoże nam dopchnąć watę w wybrane miejsce.

6

Wielkanocne zawieszki z filcu - krok 5

Kiedy wypełnimy watą cały kształt i starannie go obszyjemy, pamiętajmy by dokładnie zakończyć ścieg. W przeciwnym wypadku zawieszka szybko się rozpruje.

7

Wielkanocne zawieszki z filcu - krok 6

Z arkuszy filcu w dowolnych kolorach wycinamy koła o średnicy 1-2 cm w ilości pięciu sztuk. Umieszczamy je w wybranych miejscach na zawieszce i przyszywamy.

8

Wielkanocne zawieszki z filcu - krok 7

Przez górną część zawieszki (w naszym wypadku ucho) przewlekamy kawałek muliny o długości 5-6cm, który stanowić będzie wieszaczek. Oba końce muliny związujemy ze sobą.

9

Wielkanocne zawieszki z filcu - krok 8

W tym kroku zadbamy o jeden, istotny dla naszego kształtu szczegół, a mianowicie dodamy zajączkowi oczko. Możemy to zrobić wykorzystując haft krzyżykowy. Wykonujemy jeden półcentymetrowy krzyżyk w miejscu, w którym zajączek powinien mieć oko. Jeśli ktoś nie czuje się na siłach, oko można wykonać także za pomocą czarnego pisaka lub ołówka.

Kształt i sposób wykończenia zawieszek zależą wyłącznie od naszej fantazji. Dekoracje te idealnie nadają się do ozdobienia wielkanocnych gałązek i jako dodatek do świątecznych prezentów.

artystycznakraina.pl

Skomentuj:
Wielkanocne zawieszki z filcu - zrób to sam
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX