Metamorfoza starego mieszkania dla młodych

Mieszkanie przed i po

Mieszkanie przed i po (fot. Studio Absynt www.studioabsynt.com)

70-metrowe mieszkanie w poznańskiej kamienicy nie prezentowało się najlepiej. Właściciele postanowili przeznaczyć je pod wynajem z myślą o studentach. Gruntowny remont dał znakomity efekt.

Mieszkanie znajduje się w zrewitalizowanej kamienicy na poznańskiej Wildzie. Pierwotnie składało się z dwóch pokoi, kuchni oraz dużej łazienki. Głównym założeniem projektu była zmiana układu funkcjonalnego wnętrza i wydzielenie maksymalnej ilości pokoi oraz część wspólną i jadalnię. Wszystko po to, żeby można było wynająć mieszkanie, jak największej liczbie studentów. 

Po zmianie układu wnętrz udało się wygospodarować dwie sypialnie dla trzech osób, osobny salon i kuchnię z jadalnią.W pokojach postawiono na nowoczesny i minimalistyczny wystrój, tak żeby przyszli lokatorzy mogli łatwo dostosować aranżację do swoich preferencji. Jedynie w kuchni wprowadzono intensywniejsze motywy. Charakterystyczna gra zieleni, w różnych tonach, formach i materiałach przenika całe wnętrze. Dynamiczna grafika ścienna autorstwa Macieja Paszczaka determinuje wnętrze.

To ona towarzyszyła nam od samego początku projektu i decyzja o niej była kluczowa w odbiorze i identyfikacji całej przestrzeni. Ponad trzymetrowa wysokość kondygnacji została podkreślona pionową, intensywną, zieloną tkaniną przysłaniającą wnękę gospodarczą

- mówi Katarzyna Buczkowska, autorka projektu wnętrza.

W strefach wspólnych jadalni, łazience i korytarzu wydzielone zostały półki i szafki przydzielone odpowiednio dla poszczególnych mieszkańców, co ułatwia organizację. Pokoje sypialniane zostały wyposażone w niezbędne dla studenta meble. Jest także miejsce na sprzęty własne przyszłych lokatorów. Całość z pewnością przypadnie do gustu młodym lokatorom.

Projekt: Architekt Katarzyna Buczkowska, Ktura Architekci: www.kturaarchitekci.pl, www.facebook.com/ktura.architekci
Grafika ścienna: Maciej Paszczak www.mayercreativelab.pl
Zdjęcia: Studio Absynt www.studioabsynt.com

PRZEJDŹ DO GALERII >>

cztery kąty na wideo

Komentarze (4)
Metamorfoza starego mieszkania dla młodych
Zaloguj się
 • grabnik

  Oceniono 48 razy 32

  No jakaż tu metamorfoza? Zrujnowane mieszkanie wyremontowano, urządzono Ikeą i przeznaczono na zarobek. I tyle.

 • ziuta

  Oceniono 12 razy 2

  He, he, he..... naiwni z tym zarobkiem. Po wyprowadzce studentow mieszkanie będzie wyglądało jak po przejściu tajfunu ( gaszenie petów na framugach, przepalone blaty kuchenne, podniesiona podłoga po zalaniu, powyrywane gniazdka, itp), po 2-ch latach gruntowny remont. Wynajmowalam kilka lat i nigdy więcej !!!!

 • annie323

  Oceniono 10 razy 0

  Strasznie nudno. Jedyny ciekawszy element to ściana w kuchni. Łazienkę przerobiono tak że nie ma okna, a było. W ogóle całość jak pokój nastolatków... wyjątkowo nudnych nastolatków

 • brak.slow

  Oceniono 4 razy -2

  W starej kamienicy taka plastikoza... szkoda...no ale co kto lubi.
  Btw takich gruntownych remontów nie robi się pod studentów. Lepiej szukajcie starszych najemców , którzy już pracują a nie studiują. O tyle chociaz będzie lepiej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX