Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Całkowita metamorfoza pokoju z kuchnią za 8100 zł

Tekst: Sabina Wróblewska, stylizacja: Agnieszka Zabrodzka

Wbrew temu, co można by sądzić, w tej metamorfozie większość pieniędzy pochłonęła nie kuchnia, ale... pokój dzienny. Tę pierwszą wystarczyło bowiem odświeżyć, ten drugi trzeba było urządzić od początku.

Salon przed i po
Salon przed i po
fot. Arkadiusz Ścichocki

Agnieszka, absolwentka malarstwa na warszawskiej ASP, od kilku lat współpracuje z „Czterema Kątami” jako stylistka. Nic więc dziwnego, że kiedy wprowadzała się z Kamilem do swojego mieszkania, które dotąd wynajmowała obcym, postanowiła sama na nowo je zaaranżować.

I od razu oceniła fachowym okiem, co nadaje się do zostawienia i odnowienia, a co bezwzględnie wymaga wymiany. Próbę przeszły m.in. kuchenne szafki i płytki – nie były uszkodzone, wystarczyło je więc tylko przemalować, by odzyskały efektowny wygląd. Egzamin zdały również urządzenia AGD; do zlewozmywaka gospodarze dokupili jedynie inną baterię.

Z pokoju dziennego zniknęły natomiast wszystkie wysłużone meble, a w ich miejsce pojawiły się nowe, nie tylko estetyczne, ale i wygodne: kanapa z ogromnym pufem (to największy wydatek w tej metamorfozie), lekki stolik i gazetownik. Inne jest też oświetlenie. Z sufitu zwieszają się teraz lampy z grubymi kablami zamocowanymi na hakach wbitych w sufit, a na podłodze (również nowej) stoi efektowna lampa. Obojgu skojarzyła się ona z biurkowym modelem często używanym przez architektów i kreślarzy. Nieprzypadkowo – Kamil jest grafikiem.

Chciałam, by mieszkanie było jasne iniezagracone, by wydawało się przestronniejsze. Stąd powiewne białe firanki zamiast ciężkich kolorowych zasłon iniewiele mebli. Zrezygnowaliśmy np. zregału ipółek wpokoju – wprzedpokojowych szafach jest wystarczająco dużo miejsca. Nieoczekiwanie ciekawą ozdobą stały się luksfery doświetlające łazienkę; wszarej ścianie wyglądają naprawdę dużo efektowniej niż wżółtej!

- mówi Agnieszka Zabrodzka, stylistka 

Kosztorys kuchni:

Farba gruntująca do płytek, farba do podłóg, emalia do drewna (Tikkurila) - 180 zł
Farba do płytek (Magnat) - 72 zł
Blaty (IKEA) - 898 zł
Płyta laminowana (Obi) - 340 zł
Uchwyty (IKEA) - 239 zł
Bateria kuchenna (Castorama) - 98 zł
Lampy (hurtelektyczny.pl) - 120 zł
Kabel (bylight.pl) - 42 zł

Razem 1989 zł
(bez kosztów robocizny)

Kosztorys salonu:

Farba do ścian (Dulux) - 165 zł
Sofa i puf (Adriana Furniture) - 3878 zł
Laminowane panele podłogowe (Leroy Merlin) - 700 zł
Listwy przypodłogowe (drzwiipodlogi.vox.pl) - 100 zł
Lampa wisząca (Another Design) - 645 zł
Lampa podłogowa (Castorama) - 398 zł
Dodatki (zasłony, poszewki, stolik) (IKEA) - 215 zł
Zegar (Jysk) - 30 zł

Razem 6131 zł
(bez kosztów robocizny)

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Skomentuj:

Całkowita metamorfoza pokoju z kuchnią za 8100 zł